Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, hogy pénzéhes...

Mit tudok tenni, hogy pénzéhes, tarhálós anyósom és apósom végleg elfelejtsen minket?

Figyelt kérdés
Képtelenek kijönni a pénzükből, pedig nem kevés a nyugdíjuk. Minden hónapban megjelennek és tőlünk kunyerálnak pénzt.
2011. nov. 1. 16:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha nem adunk, akkor néhány napon belül jön anyósom és hangos, sírós jelenetet rendez az utcán (hogy a szomszédok is jól hallják), hogy már kenyérre sincs pénzük, éhen fognak halni... A férjem házában laknak és pénteken kiderült, hogy felhalmoztak egy 200 000Ft-os tartozást, mert nem fizették a számlákat!
2011. nov. 1. 16:27
 2/13 franceska válasza:
100%
Én a 200 ezer miatt leülnék velük, és papíron kidolgoztattatnám, hogy hogyan fogják kifizetni. Ha azzal jönnének, hogy nincs elég pénz, akkor azt is leíratnám velük miből jön be pénz, és mire mennyit költenek. Én meg csinálnám.
2011. nov. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezen már átrágtuk magunkat (egy előző "meglepetés" alkalmával). A nyugdíjuk számlára érkezik, ezért a mi kérésünkre csoprtos beszedéssel rendezték a számlákat, de úgy tűnik, amint tudták, megszüntették ezt, így imét nem fizetnek rezsit.
2011. nov. 1. 16:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a elsővel és amúgy is, ne haragudj de teljesen kiakadtam megint mert annyira h.ülyék vagytok ti felnőttek. Én 22 éves vagyok de ha az enyém csinálná ezt én rohadtul leszarnám hogy a szomszédok mit mondanak, most komolyan ki a szart érdekel?? Bőgjön sírjon fetrengjen majd eltakarodik onnan ha megunja. Majd ha a szomszédok előtt könyörög had költözzenek hozzátok akkor azt is megengeditek mert mégis mit szólnak mások? Igenis ha nem kevés a nyugdíjuk akkor osszák be főleg ha a számlát se fizetik akkor miért nincs pénzük kajára? Hagynám őket éhen halni. Ha meg nem halnak akkor meg megkérdezném hogy hoppá csak nem kajáltatok valamiből? Az én nagyszüleim sem kapnak sokat, egyik 40-et másik 60-at mégis be tudják osztani. Bár nem írod hogy adtok e nekik csak azt hogy kunyerálnak de gondolom adtok, amit én el sem kezdtem volna. Semmit nem tudsz tenni, írásba foglalni aláírással hogy ők fizetik azt a tartozást és kész, ha nem hajlandóak akkor kitenni a házból őket. A fizetni nem tudó albérlőknek sem nézik el hogy kevés a fizetés a tulaj meg nem fog senki helyett fizetni....És ha a saját szüleim csinálnák ezt velem is megtenném mert inkorrektség amit csinálnak.
2011. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
Basszus, azért ehhez már pofa kellett, hogy megszüntessék a csoportos beszedést...Ez maximálisan azt mutatja, hogy eszük ágában sincs fizetni a számlákat. Amit tehettek - ha még nem tettétek meg - hogy átíratni a közüzemi számlákat az ő nevükre, hogy ha adósságot halmoznak föl, akkor azt rajtuk hajtsák be, továbbá közölni kell velük, hogy vagy fizetik csoportos beszedéssel a számlákat, vagy kiadjátok másnak a házat, és akkor mehetnek albérletbe, ahol majd megtanulják, hogy mi az első. Borzasztó, hogy idősebb emberek élettapasztalattal a hátuk mögött hogy lehetnek ennyire felelőtlenek. Vagy pont arra játszanak, hogy eltartsátok őket?
2011. nov. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
érdemes a nyugdíjukat egy folyószámlára utaltatni(vagy valamilyenre) és te tudod beosztani azt. Adsz nekik kajára mitomén 20e ft-ot egy hétre azt már csak be tudják osztani.
2011. nov. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 franceska válasza:
100%
Írásbeli nyilatkozatot írjanak alá, hogy hogyan fizetik vissza, és ne adj több pénzt!!!! Tényleg. Ennek soha nem lesz vége. A szomszédokkal jóba vagy? Akár igen akár nem beszélgess velük, és magyarázd meg nekik mi van. Ha én lennék a szomszédod megérteném.
2011. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A számlák az ő nevükön vannak, de a férjem a tulajdonos, tehát egy bizonyos idő után a szolgáltató őt keresi meg és rajta próbálja behajtani a pénzt. Amikor utcára kerültek (mert milyen meglepő nem fizettek az albérletben sem semmit), többször a rendőrség hozta őket hozzánk, mert ezt a címet adták meg, akkor a rendőröknek magyarázkodhattunk...
2011. nov. 1. 17:01
 9/13 franceska válasza:
mennyi idősek?
2011. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen úgy viselkednek, mintha titeket akarnának tönkretenni.A leírtak alapján látszik, hogy direkt csinálják.
2011. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!