Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság/összeköltözés után...

Házasság/összeköltözés után hogy oldottátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs kapcsolatom,de ugye előbb-utóbb szeretnék én is családot.Az ünnepek közeledtével merült fel bennem a következő kérdés:

Nálunk a karácsony igazi szűk családi körben zajlik,soha nem mentünk senkihez.A három napot együtt töltöttük,szülők,gyerekek otthon,meghitten,nyugiban. Pont ezért számomra ilyen a karácsony. De ugye tudom jól,hogy sokan rokonlátogatással töltik az ünnepet,ezért előfordulhat,hogy majd a jövendőbelimnek a rokonlátogatással lesz az igazi az ünnep. El sem tudom képzelni,hogy én így ünnepeljek.

A kérdésem az lenne,hogy azok,akik hasonló helyzetben vannak/voltak hogy hozták össze az ünnepet?


2012. dec. 20. 19:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nekünk ez az első alkalom, hogy "összeköltözve" karácsonyozunk. Haza akartunk menni (egy városban laknak a szüleink), de hirtelen jött egy munkalehetőség, így valószínűleg én itt kell maradjak, így a párom haza megy hétvégére, hétfőn vissza jön hozzám...


Szerintem ha majd gyerekeink is lesznek 24-én közösen ünneplünk, 25, 26.-án meg majd megyünk nagyszülőkhöz, testvérhez, baráthoz.

2012. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha ki akarsz bújni a rokonlátogatás alól, akkor utazz el. Van ismerős aki minden évben elutazik a feleségével, mert nem hajlandóak 55 helyen végigjárni a családot. Év közben találkoznak velük rendesen, meg szeretik őket, de a karácsonyi dömpinget képtelenek tolerálni.
2012. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ez lesz a 4. karácsonyunk a párommal... Mindig eltervezzük, hogy kettesben töltjük a Szentestét, de apámnak érdekes elméletei vannak erről és mindig kihisztizi, hogy menjünk hozzá... Ha nem mennénk, hálátlan dögök lennénk.
2012. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Míg otthon laktam nálunk is szűk családos karácsony volt, és imádtam azt a meghittséget, nyugalmat, készülődést, fadíszítést, finom vacsit és a Poór Péter karácsonyi kazettát (mai napig megvan, a nélkül nem karácsony a karácsony). Miután külön költöztem teljesen eltűnt a karácsony varázsa, mert mivel én vágyom haza, páromnak is illik meglátogatni a szüleit, akik 3 órás útra laknak így a karácsony a szervezésből és rohanásból áll. És ezt nagyon sajnálom. Idén 24-én este kettesben leszünk, 24-én ebéd a szüleimnél, 25-én utazás párom szüleihez, 26-án meg a távolabbi rokonokkal találkozás. Most azon vagyok, és kitaláljam a saját hagyományainkat, saját ünnepünket és ha gyerekeink lesznek, akkor megteremtsük nekik azt a meghitt karácsonyi hangulatot, ami nálunk is volt gyerek koromban, és akkor megint nem megyünk sehova :). Remélem így lesz.
2012. dec. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
En sajnos tavol lakom a csaladomtol. Parommal es kislanyunkkal kulfoldon elunk. 6. karacsonyunk lesz idekinn. Barcsak mi is mehetnenk rokonlatogatoba:( Hidd el, ha igy unnepelned a karacsonyt, egy-ket ev utan biztos megvaltozna a velemenyed. Szerintem is az a legidealisabb, ha szenteste szuk csalad, es aztan jonnek a nagyiek. De az a megoldas is nagyon megindito, ha 24.-en van egyutt a nagy csalad. Elkepzeltem, ahogy hatalmas zsivaly kozepette gyertyafeny es az egosorok fenye mellett csillogo szemekkel es hatalmas mosollyal az arcukon bontjak ki a kicsik es nagyok az ajandokokat, a felnottek egy resze fenykepez, kameraz, masik resze a kanapen osszebujva parukkal mosolyognak, es egy pillanatra elfelejt mindenki minden gondot es egy pillantra mintha tenyleg meg is szunne minden, csak a szeretet van, ami korulveszi oket. Ezt te kihagynad? En sajnalom, hogy ki kell hagynom.:(
2012. dec. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

nekem pont az a fura, h ameddig nincs gyerek, addig miért kell a párunkkal kettesben karácsonyozni?


lehet azért, mert nálunk mindkettőnk anyukája egyedül van, és azét az elég szemét dolog lenne, h ők egyedül a kis lakásukban, mi meg együtt, le se bagózva őket.


szóval mi úgy szoktuk, h anyum jön hozzám, ő meg az anyukájához, és másnap reggel mindenki haza az állandó lakhelyére.


ha lesz csemete, akkor összehozzuk a családot, de addig nem erőltetném.

2012. dec. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#15

Sajnálom,hogy távol kell töltened az ünnepeket a családodtól,de azért valljuk be: elég romantikus elképzeléseid vannak az ünnepről. A családok nagy részében nem így zajlik az ünnep. Nekem nem a családommal,rokonokkal van a bajom,pusztán nem utazással,nyűglődő gyerekekkel szeretném eltölteni. Rokontól ki,rokonhoz be,mindenhol degeszre tömnek,mindenhol bájvigyor,meghallgatjuk a százszor hallott történeteket.... Jó persze karácsony a szeretett ünnepe,de ez is csak egy nap. Ha folyamatosan tartjuk a kapcsolatot,rendszeresen találkozunk,nem értem ilyenkor miért kell körbejárni őket.

2012. dec. 20. 21:10
 18/24 anonim ***** válasza:
mivel az én szüleim messze laknak, karácsony környékén szoktunk látogatóba menni. 24-e a családé, a másik két nap meg sógor, anyós, de nem nagy felhajtás, inkább csak beszélgetünk és nincs ajándékozás sem, csak a mi gyerekeink kapnak valamit.
2012. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én amúgy azt nem értem, hogy ilyenkor miért mindig a fiatalok utaznak a szülőkhöz? Tönkretéve ezzel a vándorlással a karácsonyt. Miért nem lehet fordítva is? A szülő utazik a gyerekekhez ugyanígy egy napra vagy akár többre is, ahogy belefér. És a gyerek készül annyi kajával, süteménnyel, hogy a családtagoknak is jusson.
2012. dec. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Na ez tényleg jó kérdés lesz. Barátommal 7 hónapja vagyunk együtt, és idén külön szentestézünk, de fogalmam sincs, mi lesz, ha közösen fogunk. Hányfele szakadunk, hova megyünk... mindketten rokonozós családból származunk... de szerencsére úgy tűnik, mindkettőnk szokásos évi rokonlátogatása más napra esik, de nem tudom, a többi esetlegesen beeső rokoni ünnepléssel mit csinálunk... meg hát az egész karácsony jövés-menés lesz, és ebbe furcsa belegondolni... nekem a 25-e mindig otthon lazulós nap volt, ez is a karácsony része... aztán most az egész lótás-futás...
2012. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!