Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyuka vagyok,11 éves...

Elvált anyuka vagyok,11 éves fiam nagyon féltékeny az új udvarlómra, mindannyira, hogy képes tombolni, bőgni. Pedig éreztetem vele, hogy változatlanul úgy szeretem őt, mint eddig. A párom is nyitott felé bármilyen formában. Mit tegyek/ünk?

Figyelt kérdés
2012. dec. 21. 09:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
92%
Hat elso, elég nagy baj lenne, ha mindenki igy gondolkodna, mint te. Egy ember nem csak anya/apa akar lenni, hanem nő/ferfi is es ehhez bizony kell egy társ. A gyereknek ez esetben nem kell olyan fontosnak lennie abban az értelemben, hogy miatta ne keressen valaki új kapcsolatot. Ahhoz, hogy teljes értékű életet éljen valaki, a nagy többségnek igenis kell egy társ. Egy gyerek pedig, sokszor csupán onzesbol, mert azt akarja, hogy továbbra is körülötte forog jon a világ, megpróbálja ki fúrni az új társat. Nem szabad hagyni. Lassan, de egyértelműen éreztetni, tudatni kell. Hogy "igen, Pistike, a fiam vagy, szeretlek mindenkinél jobban, de ahhoz, hogy boldog legyek es ezáltal téged is boldogabba tgyelek kell Sanyi is"
2012. dec. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%
Az a gyerek aki 11 évesen tombol, az egyrészről neveletlen, és elkényeztetett.
2012. dec. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Szervezetek közös programokat :) Hagyd hogy megbarátkozzanak egymással. Ha a gyerek megszereti az embert akkor úgyis változni fog.



Minden gyerek féltékeny az anyjára én 17 éves voltam és én is féltékeny voltam, pedig nagyon jól kijövök anyu élettársával.


De azt hülyeségnek tartom hogy az elvált szülőknek nem élhetnek párkapcsolatba... Neked is kell egy ember aki szeret :) Sok boldogságot kívánok

2012. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
5%

Hát igen. Így lesz a "neki is kell egy ember, aki szereti" szövegből új apukák egész hada. Mert ez azért nem jött be, az meg amazért, és akkor jaj, hát csak nem maradhat egyedül, kell a boldogság, blabla... És boldogságkeresés címén, ha szerencséje van a gyereknek, több új apukát kell elviselnie és megszoknia, mint egy egész óvodának. Az anyja pedig a nagy boldogságkeresésben nem mindig veszi ám észre a gyerek rezdüléseit, és ha súlyos gond merül fel a későbbiekben, lehet utólag sírni-ríni.

Ez általában van így. A kérdezőnek ettől a hibától kellene megmenekülnie.

2012. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi reakciókat!

Kb 5 évvel ezelőtt váltam el, azóta egyedül nevelem igen.

Valóban nem a jelenlegi az első udvarló, ami nem azt jelenti, h pasik hada fordult már meg az otthonunkban. Sőt, kevesen. Természetesen csak komoly kapcsolatban engedtem be pasit. No de, ha tudom, hogy elüt a villamos, nem megyek utcára .....

Legutóbb 8 hónapja volt kapcsolatom, valahogy mintha akkor más észjárással gondolkodott volna a fiam. Semmi probléma nem volt.

Próbálok beszélgetni a fiammal erről, annyi a reakció: hogy ne jöjjön és kész, felforgatja a családi életünket, őt jobban szeretem,..stb - a gyerek szerint.

Pedig sokat foglalkozom vele és párom is, kommunikál, játszik vele. Addig el is van a fiacskám, de a másnapot már azzal kezdi, ugye nem jön ma is ...., mondd neki anya, ne jöjjön! ...

Sajnos csak este felé tud eljönni hozzám/nk, amikor a fiam is már haza ér az iskolából, mivel ő napközben dolgozik.

Amikor itt van, nem rekesztem ki a fiam a társalgásunkból, éreztetem vele, hogy ő is nagyon fontos nekem továbbra is, mint eddig.

Közös programot is szervez/ne a barátom, ha a fiam jönne, de nem akar. Tehát nincs kirekesztve.

Úgy gondolom, kell lennie helyes megoldásnak, olyannak, amelyben nem sérül a gyerekem lelke és én is boldog lehetek a magánéletemben...

2012. dec. 21. 14:03
 16/23 anonim ***** válasza:
34%
A fiad az édesapját szereti, őt tekinti apának, és rossz látni neki, hogy az anyja mással hetyeg. Talán azt akarja, hogy legyetek újra egy család.
2012. dec. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szepen lassan szoktasd hozza a gyereket elöször az emberhez es csak utana jellezetek a gyerek fele, hogy Ö a parod es nem az uj apuka!


Ami nalunk müködött: Elöször csak talalkozzon a gyerekkel 1-2 percre, az ovinal összefuttok vele vagy a boltnal vagy barhol, de ti ne mutassatok, hogy egy par vagytok, mert a gyerek automatikusan feltekeny, felti a sajat poziciojat a csaladban. Aztan amikor mar ezek az 1-2 perces talalkozasok nem okoznak gondot a gyereknek egy kicsit növeljetek az idöt, 5-10 percre es csak igy fokozatosan lepjetek elöre. Amikor mar a gyerek elfogadja az embert, akkor kezdjetek el tudatni vele, hogy Ö az uj parod, de tenyleg soha, de soha ne ereztessetek vele, hogy Ö uj apuka. Ö csak egy ember aki szereti az anyut. Nalunk ez egy jo 1,5 eves tortura volt, de a mai napig erzem es latom mostmar nap mint nap, hogy igen is megerte es közben a parom is iszonyatosan nagyot nött a szememben, hogy ezt kepes volt miattunk vegig csinalni!


Iszonyat hosszu es nehez feladat lesz, föleg, hogy ilyennel a gyerek meg soha nem talalkozott az eleteben, de ha a parod szeret akkor megerti es nagyon szep vege lehet a dolognak :)


Te pedig probalj inkabb csak akkor talalkozni a paroddal, ha a gyerek nincs ott, nagyszülöknel van, esetleg apukanal lathatason.


Sok sikert es rengeteg kitartast nektek!!!

2012. dec. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igen, az édesapját nagyon szereti. Azt viszont tudja jól, h vele egy család már nem leszünk újra soha.


Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

2012. dec. 21. 22:15
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem e fiú azt érzi, hogy az anyja megcsalja az apját.

Ha az apját látná csajozni, talán ugyanígy viselkedne.

2012. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%
KEdves utolso Te elolvastad normalisan kerdest? Ertelmezni is sikerült?... 5 eve elvaltak az apukaval... Nem hinnem hogy ez mar megcsalasnak szamitana barmelyik kulturaban is...
2012. dec. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!