Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék találkozni a tíz...

Szeretnék találkozni a tíz éve nem látott apámmal, de ha anyukámnak elmondanám kiakadna! Bővebben lent. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval... már amikor megszülettem, anyum és apum nagyon rosszban voltak. A nagymamám szerint azért, mert apukám hibájából elütötték anyukám kutyáját, de pont akkor születtem. Anyukám olyan boldog volt miattam, hogy apukám nem akarta elrontani a kedvét, ezért össze-vissza hazudozott. Anyukámék azt akarták, hogy jó legyen nekem, ezért megpróbálták elviselni egymást, még kb. 3-4 évig együtt voltak. Ekkor szétváltak. Innentől még úgy egy-két évig tartottam apummal a kapcsolatot (nála aludtam, telefonon beszélgettünk, stb.). Ez a kapcsolat sajnos nem tartott sokáig.. Ezután a következő évben kb. egyszer hívott fel. Azóta eltelt jó pár év, és még mindig semmi :/ Szülinapomon és karácsonykor se hív fel... Azt se tudom, hogy él e még,, ha igen, akkor hol, és egyáltalán.. Valamiért a 14. szülinapom óta mindenképpen találkozni szeretnék vele. Minden nap gondolok rá, hogy jó lenne találkozni vele :( Anyukám néha egy-egy gúnyos megjegyzésben megemlíti, hogy pl. "úgy hazudsz, mint Laura apja" stb, így el se mondtam neki. Kiakadna, kitagadna, nagyon dühös lenne.. el se tudom képzelni :/ Hogy tudnám felkeresni? Segítsetek, nagyon fontos, én ezt nem bírom :O :( Mellesleg emlékeim szerint anno hasonlított Milo Vintimiglia-ra :DD Szóval, mit tegyek?
2012. dec. 21. 18:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Valaki csak tudja az elérhetőségét! Nagyszülők? Nagynéni, nagybácsi? De készülj fel rá, hogy esetleg nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeled. Évek óta fel se hív...
2012. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a probléma , hogy a többi családtag legalább úgy utálja, mint anyukám...
2012. dec. 21. 18:52
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Úgy értettem, hogy apai ágon. Apukád szülei, testvérei...
2012. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Facebook? Telefonkönyv?
2012. dec. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Apukám testvérivel és szüleivel sem tartom a kapcsolatot :( Egyébkét köszi, szerinted hányszor kerestem már facebookon? :S ;)
2012. dec. 21. 19:03
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Ha meg akarod találni, akkor ne az ellene szóló rveket keresd. Eg barátnőm 14 éves korában látta utoljára az apját. 34 évesen vette a bátorságot, hogy megkeresse, mert az anyja és a nagyanyja gyűlölték a pasast. Csak úgy hívták: "az a majom".

Neki viszont hiányzott, bár fájt, hogy az apj anem kereste. Nagy rettegve írt neki. Pozitív választ kapott, elment, és sokat beszélgettek. Kiderült, úgy viselkedtek a nők, hogy az apja eleve kizártnak tartotta, hogy kapcsolatba kerüljön a lányával. Szégyellte is magát.

Amikor kiderült, hogy a barátnőm megkereste őt, az anyja meg a nagyanyja kiborultak. Jött az "én neveltelek föl", "ő hol volt", "az a szemétláda", stb. A barátnőm annyit mondott: akkor is az apám, ás őt nem tudjátok helyettesíteni. Nagyon nehéz küzdelem volt, de végigcsinálta. 5 év adatott neki az apjával, aki másfél éve halt meg.

Fogj hozzá! (Barátnőm éppen karácsonykor kereste meg az apját...)

2012. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, félreértettem a kérdést.
2012. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
azért, mert ők nem szeretik, attól még apukád, akit szeretnél megismerni. A lehetőséget meg kellene adni neked, hogy találkozz vele. Nem vagy már kicsi, el fogod tudni dönteni, hogy milyen ember, akarod-e, hogy az életed része legyen, vagy az az egy találkozás elég is. Az nagyon nem volt szép, hogy mégcsak nem is érdeklődött felőled, de szerintem egy próbálkozást, egy találkozást megér, ha tudod, keresd fel.
2012. dec. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
hogy keresd fel? Hat a regi lakcimet nem tudod? Ott erdeklodhetsz. Vagy barmilyen kozos ismerosnel, rokonnal. Amikor elvaltak, utana mi az utolso emleked rola? Munka, lakhely, barmi, azon a szalon probalj elindulni, amit legutoljara tudtal rola.
2012. dec. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) azt hiszem adtatok annyi erőt, hogy tényleg megtegyek mindent annak érdekében, hogy megtaláljam, hiszen nem az utolsó éveit akarom vele tölteni ;) de ha megtalálnám az interneten, mit írjak neki? :O
2012. dec. 21. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!