Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha benne lennétek egy rossz...

Ha benne lennétek egy rossz kapcsolatban, mernétek így váltani?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és alig egy éve vagyok együtt a párommal,de nem jó a kapcsolatunk,elhanyagol,külön utakon jár,titkolózik,stb.

Belépett a képbe egy másik pasi,akit véletlenül egy céges bulin ismertem meg. Semmi nem volt köztünk,de szimpatikusak vagyunk egymásnak,képesek vagyunk órákat átbeszélgetni,akár neten akár személyesen és mondta,hogy ő komoly kapcsolatot szeretne velem,de mielőbb zárjam le a mostanit.

Tudom,nem így kellett volna alakítanom a dolgokat,mert nem voltam korrekt,de 26 múltam,fiatalabb én sem leszek,családot szeretnék,de mostani párommal ez lehetetlen.

26.-án jön hozzám a párom,akkor tervezem,hogy beszélek vele,hogy legyen vége,mert nem működik (sok esélyt kapott már a változásra).Tudom,nem Karácsonykor kéne ezt neki megmondani,de mindig lehet kifogást találni,hogy mért nem "aktuális" a szakítás,mert az sosem egy jó dolog.

Viszont a másik fiút sem hitegethetem,hogy jó,jó majd szakítok,mert én sem várnék senkire a végtelenségig.

Szemét vagyok? Megért egyáltalán valaki?


2012. dec. 25. 05:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként nem könnyű nekem sem a szakítás,alig alszom,csak gyötrődöm,mert tudom,hogy fájdalmat fogok okozni,de ő többet bántott már. És mindenképp személyesen akarom neki elmondani,hogy vége!
2012. dec. 25. 05:14
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A szakítás már csak ilyen... Szar! De jól teszed ha őszinte leszel, s ha tényleg értelmetlen megpróbálni, folytatni komolyan akkor hajrá. Nem egyszerű, de akk legyél rajta túl karácsony ide vagy oda.
2012. dec. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne torodj a karacsonyal. Mar reg szakitanod kellett volna legalabb most ne halogasd tovabb. Meg ha a masik kapcsolat nem is lesz tartos akkor is csak nyertel hogy megszabadultal egy hazudostol. A szakitasra ugysincs megfelelo idopont.
2012. dec. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Akkor jól gondolom,hogy a szakítás rossz karácsonykor is meg egy sima hétköznapon is,ezért nem éri meg halogatni!
2012. dec. 25. 06:13
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lett volna hiperkorrekt, ha előbb kirakod a szűrét, aztán ismerkedsz nem az újjal, de az élet ugye nem így működik, szóval én is azt mondom, hogy ne érdekeljen most a karácsony.

A 26.-át sem lenne korrekt végigjópofizni, hogy aztán másnap mondd ki, hogy vége. Ha elhanyagol, akkor bizonyára nem fog maradandó törést okozni benne a szakítás, és nem kísérel meg öngyilkosságot minden évben karácsonykor.


Szakíts vele mielőbb.

2012. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát igen,lehettem volna korrektebb is,de az élet sem az sajna.
2012. dec. 25. 09:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem bűntudatkeltés miatt mondtam, sokkal inkább azért, hogy nem tudunk minden helyzetben korrektek maradni. Más nő fogja magát, és lesüllyed a "párja" szintjére, mert "nem mer" váltani, közben csalja orrba-szájba, mert a kapcsolatuk nem jó. Úgy tisztességes, ha szakítasz vele, ha már ő maga nem képes rá.

Azért legyen boldog karácsonyod! :) (amennyire csak lehet egy ilyen nehéz helyzetben.)

2012. dec. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kedves vagy és neked is Boldog Karácsonyt!
2012. dec. 25. 09:29
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem meg ha karácsonyig benne tudtál lenni ebben a hú de rossz kapcsolatban, akkor legyen már annyi benned, hogy vársz 1 hetet mondjuk. Persze addig nem mertél dobbantani, míg nem jött a képbe más, nehogy egyedül maradj. Arról szól az egész, hogy már a másik palihoz futnál, és itt keresed az önigazolást. Ha eddig bírtál jópofizni, nem értem, miért nem bírod ki, míg elmúlik karácsony.
2012. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hasonló cipőben jártam én is. Nem volt harmadik, de szinte ugyanez volt a szitu az akkori barátommal. Nem akartam szakítani, hiába bántott, mert egy rövid időre tényleg figyelmesebb lett, mert Karácsony volt, újév, születésnapja, Valentin-nap, stb.


Végre aztán kimondtam. Nem jött varázsütésre a megkönnyebbülés, könnyen lehet, Te is rosszul érzed majd magad, de arra gondolj: ezzel nem veszíthetsz!


És ne hagyd magad lelkileg zsarolni, befolyásolni, tudom hogy nehéz néha, de legyen ugyanilyen szilárd az elképzelésed, ha megmondod neki szemtől szembe!


Kívánom, hogy nagyon jól alakuljon az új kapcsolat - én szakítás után kicsivel nem is akartam belekezdeni, de mégis megtettem, és csodálatossá nőtte ki magát. :)

2012. dec. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!