Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kedves barátom. A Szilvesztert nem együtt töltjük, én egy kisebb társasággal leszek. Utálja az alkoholt, és megkért, hogy ne igyak, különben megszakítja velem a kapcsolatot. Nem lerészegedni megyek.... A legtöbb ember szerintem iszogat szilveszterkor, ha jól érzi magát. Próbáltam vele megbeszélni, reménytelenül. Nem vagyok piálós fajta, csak most, ünnepkor innék kicsit. Ti mit tennétek a helyemben?

2012. dec. 26. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megkérném, hogy engem ne fenyegessen. Nem alkoholista vagy akit zsarolgatni kéne. Ha ő nem iszik az a magánügye, de ne essen a ló túlsó oldalára, hogy néhány poharat se toleráljon.
2012. dec. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén??

Milyen kapcsolat az, és most teljesen mindegy hogy szerelmi vagy baráti kapcsolatról van szó, ahol zsarolni kell a másikat??? Ha iszol akkor megszakítja a kapcsolatot veled..Most komolyan?? Ha megiszol 2 pohár pezsgőt akkor rossz ember vagy,és elfordul tőled?? Ha nekem mondták volna ezt akkor ott helyben csak ennyit reagáltam volna rá: " hát örülök hogy megismertelek, további sok sikert az életben" Majd szépen otthagytam volna. Egy kapcsolatban nincs helye az érzelmi zsarolásnak. Teljesen mindegy hogy milyen kapcsolat,

2012. dec. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem iszok. Még szilveszterkor is csak gyerekpezsgőt. De még én is kiakadnék ha valaki így akarna zsarolni. Ez nagyon szomorú ha csak ennyit érsz neki..Azért mert én nem iszok, még nem botránkozok meg ha a párom iszik pár pohárkával,főleg ha nem rendszeres..
2012. dec. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az illető személyiségével van gond. Most még csak az absztinenciáját akarja rád erőltetni, aztán fokozatosan, mindenféle zsarolással felszámolja a szabad akaratod. Persze ez nem biztos, csak esélyes. Más pároknál is vannak különbségek, de az egyik fél abszolút nem akarja a másikra erőltetni az ő szokását (az én barátom például vegetáriánus. Soha nem kérte, hogy én is legyek az, bár praktikus okokból (nem kelljen kétfelé főzni) azóta én is kevesebb húst eszem).


Két lehetőséged van:

(a) Elképzelhető, hogy ez az egyetlen háklija, aminek így akart érvényt szerezni. Ha nagyon fontos neked ez a kapcsolat és hajlandó vagy ebben az egyben engedni, akkor megpróbálhatod kifürkészni, hogy csak erről van-e szó. Ha ezt a lehetőséget választod, akkor beszéld meg vele, hogy nem vagy vevő az érzelmi zsarolásra, de a kedvéért teljesíted a kérését. Ezután viszont nagyon résen kell lenned! Ha más területen felmerül ugyanez, haladéktalanul hagyd el! Nagyon rosszul jársz, ha egy ilyenbe belemész hosszú távon. Figyeld meg a szüleit is, ha ott az egyik fél így bánik a másikkal, akkor elég rosszak az esélyek sajnos.

(b) Nem tökölsz ezzel, és elhagyod most. Sajnos az (a) lehetőségnek is valószínűleg ez lenne a vége, kicsi az esély más kimenetelre.


Sok sikert!

2012. dec. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én közölném vele, hogy a saját anyámtól nem tűröm el ezt a zsarolást, egyébként sincs semmi köze hozzá, mit csinálok, ha nem együtt megyünk. Jó eséllyel meg fog sértődni ezen. Viszont be kell látnia, hogy csak, mert ő utálja az alkoholt, senki másra nem kényszerítheti rá az akaratát.
2012. dec. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na most ugye fontos tudni,hogy nem együtt töltitek azt a szilvesztert..gondolom a te ismerőseid meg nem fognak neki pletykálni,hogy te ittál..:) innentől kezdve már nyert ügyed van.

Igazából másrészt nem kötelességed betartani a kérését,főleg,hogy ez nem egy kérés,hanem zsarolás.Aki zsarol,azzal vigyázni kell!Valószínűleg birtoklási vágy miatt zsarol.Többet érez,mint barátság..!!

2012. dec. 26. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha valaki nekem ilyet mond, akkor kezdésnek a képébe röhögök, aztán kisvártatva megkérdem, h komolyan gondolta-e? ha igen, akkor javaslok neki egy jó intézetet, ahol kezeltetheti magát, ha nem, akkor igyekeznék leszoktatni az ilyen vérlázító poénokról.


nem mondod, h neked ez még kérdés, hogy engedsz-e egy zsarolásnak?!!! hát hogy neveltek téged? ennyire autoriter elnyomás alatt nőttél fel, h nem magától értetődő számodra a szabad akarat?

2012. dec. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A barátságnak semmi köze az alkoholhoz. Ha ő ilyen, és ezek miatt megszakítja veled a kapcsolatot, hát, még szívességet is tesz neked. De te is mondhatnád ennyi erővel, hogy, ha nem koccint veled az Új Évre, megszakítod vele a kapcsolatot. Kíváncsi vagyok, hogy állna a szája!
2012. dec. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Röviden?Elküldeném a fenébe!!! Erről nincs is mit beszélni..
2012. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A legtöbb ember szerintem iszogat szilveszterkor, ha jól érzi magát."


Ha jól érzi magát, minek iszogat? Nem azért iszogat, hogy jól érezze magát?


Ennek ellenére ne hagyd, hogy zsaroljon. Én antialkoholista vagyok, és mindig megtalálom a józan társaságomat. Nem mondanék ilyet egy barátomnak sem.

(Csak anyámnak, de ő alkoholista.)

2012. dec. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!