Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elmennétek a párotok nélkül?

Elmennétek a párotok nélkül?

Figyelt kérdés

Két napja értek haza a tesómék, én három (ők messzébb laknak, én 150 km-re). Amikor itthon vagyok (kb egyszer egy hónapban) főzök, takarítok a nagyszüleimnél, átjárok hozzuk, ami kell viszem...A nővérem egy évben 3x-4x jön haza. Neki is, nekem is van vőlegényünk, mi reégebben vagyunk együtt a párommal, habár ez nem tudom mennyire releváns...

Amikor a tesóm jön haza, mindig csili-vili minden, mindenki haptákba vágja magát, pedig én vagyok az aki segítek általában, a nővérem csak a lábát lógatja ha hazajön. Mindegy, ez mindig is így volt, túlléptem ezen.

A nagyszüleim ilyenkor ebédet rendeznek, csak úgy mellékesen megemlítették, hogy ÉN is mehetek, ha akarok. Persze azt már, hogy az én párom is menjen, szóba se kerül...én meg biza nélküle nem fogok menni. Nagyon rosszul esik...


2012. dec. 26. 07:43
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Hat nekem evidens, hogy a meghívás rám es a páromra is vonatkozik.
2012. dec. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek veled.Nélküle nem mennék.Így sértő az egész.
2012. dec. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Párom nélkül nem mennék.Rákérdeznék hogy jöhet-e,ha nem akkor megköszönném a meghivást de nem mennék el.
2012. dec. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Érdekesek ezek a történetek, nem hiszem el, hogy a semmiért van az, hogy megkülönböztetnek titeket. Ha meg mégis, akkor nem értem, miért nem lehet kinyitni a kis szádat, és ugyanezeket elmondani nekik, amit itt leírtál.
2012. dec. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát pedig okot nem adtunk rá. Sőt, a párom is gyakran felmegy, ha itthon van, gyógyszert visz, tanácsokkal látja el őket, segít, felköszönti őket...

Mikor mi ketten vagyunk itthon nem hívnak ebédre, hazaröppennek a tesómék akkor már puccba van vágva minden, ebéd stb...Szerintem eszükbe sem jut, hogy sértő ez nekem, de én úgy vagyok ezzel, ha nem hívják meg a páromat, én nem fogom "kikönyörögni", inkább oda sem megyek.


Az esik rosszul, hogy tényleg mi is mindent megteszünk, sőt, gyakrabban és többször, mégis nem én vagyok a várva várt vendég, hanem a nővérem, mert ő messzebbről jön.

2012. dec. 26. 11:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most egy kicsit ne tegyél semmit majd, hátha észreveszik magukat. Én biztos, hogy felhagynék az eddigi dolgokkal. Tudják, bármit is tesznek, te mész, segítesz, csinálod.
2012. dec. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a magadban duzzogás helyett tisztázd velük, hogy a meghívást kettőtökre értették-e. Valószínű, hogy nekik evidens, hogy a párodra is vonatkozik.


Másrészt akit ritkábban látnak, annak jobban szoktak örülni.


Pont néhány napja mondták a szüleim, hogy a kutyájuk engem biztos jobban szeret, mert sokkal nagyobb az ováció, ha hazaérek. Igen, a kutya engem 2-3 havonta lát, őket naponta. Ennyi az össz oka annak, hogy hátraszaltókat dob öt percig, miután megérkeztem.

2012. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem értik kettőnkre, mert ha kettőnkre értik, akkor azt mondják GYERTEK... A GYERE az egyes szám.


Én értem, hogy jobban örvendenek, de engem se látnak naponta, havonta, kéthavonta jövök haza, de olyankor nincs ebédmeghívás, csinadratta.

Csak egyszerűen rosszul esik...

Nem fogok elmenni, úgy döntöttem...

2012. dec. 26. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!