Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit kéne tennem?...

Ilyenkor mit kéne tennem? Nagyon bánt főleg így karácsonykor.

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem? Bemutatkozom... 17 éves fiú vagyok, kéttannyelvű reálgimnáziumba járok (tehát duplán olyna sokat kell tanulni :) ), próbálom kiegyensúlyozottan és önállóan élni az életemet, nem bulizok, inni sem iszom pár sörnél többet, hetente négyszer járok edzeni, minden nap főzök magamnak, meg egyébként is nagyon vallásosnak neveltek, nem is vagyok nagy csajozós, barátnőmmel már több mint egy éve együtt vagyunk...


Nos a lényeg: 5-6 (nem emlékszem pontosan) éves koromban elváltak a szüleim, és apám drága jó feleségével együtt élek, aki szült még 3 kistesót... 7 éve gyesen van, és jár hozzánk takarítónő meg bébisziter is... Engem viszont folyton piszkál, meg pattog, hogy semmire se vagyok jó mint az anyám (ami egyébként nem igaz, amióta elvált apámmal sikeres üzletasszonyként él a trópusokon, és sokmindenben segít is nekem), meg hogy rajtuk élősködök, és stb, általában meghallgatom de ha visszaszólok akkor meg jön az "én a felnőtt, te a gyerek" kezdetű szöveg.

Ami most nagyon bánt, hogy pont karácsonyra sikerült úgy lebetegednem, hogy lábra se bírok állni... ők meg mentek templomba meg rokonokhoz ma, és közli hogy a halálraunásnak milyen jó elnevezése a "megbetegedés" és hogy örüljek hogy egész nap fekhetek... (na mondom nagyon örülök, szeretek beteg lenni -.-)... és hogy ő is beteg meg lázas és mégsem fekszik (amúgy hamukázott mert semmi baja nincsen, ha beteg, akkor max a fejére :) )


2012. dec. 26. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj apáddal a dologról.Ha nem tér jobb belátásra akkor próbálj meg anyukádhoz költözni valahogy.Esetleg kérdezd meg a mostohaanyádtól hogy miért nem bír téged mi baja van veled.Ha nem válaszol rendesen akkor szerintem amint lesz rá esély költözz külön vagy anyukádhoz
2012. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Apám az próbál midnkét fél oldalán állni (azaz egyikén sem)...

Anyukám mint említettem a trópusokon lakik, ahol iskolázási meg elhelyezkedési lehetőség nekem nem hiszem hoy nagyon lenne, ő megteheti mert az interneten dolgozik


Amúgy egyszer mekérdeztem hogy most mi is a baja velem, erre meg sok kitérő választ adott meg hogy ha idáig nem jöttem rá, akkor nem is érdemes beszélni erről... szóval jól megbeszéltük :)

2012. dec. 26. 10:42
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Ez a válásoknak a vége, hogy a gyerekek isszák meg a levét.

Szerintem hiába beszélsz apáddal, hiszen a mostohád bebiztositotta magát, hogy szült 3 gyereket.

Anyukáddal nem is tartod a kapcsolatot?

2012. dec. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Az a baja, hogy nem ő szült. Ezen nem tudsz változtatni. Esetleg egyszer elküldöd a... Na de ilyet nem fogsz tenni, mert rendes gyerek vagy.
2012. dec. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

2. de tartom a kapcsolatot, ő az aki ad pénzt hogy vegyek ruhát, telefont feltöltsem, járjak edzeni... nem szórom eszetlenül a pénzt, csak apámék nem hiszem hogy támogatnák mindezt.


3. majd ha elköltözöm, első dolgom az lesz :)))

2012. dec. 26. 10:48
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért köszönök minden választ, mindenkinek megy a zöld... meg azért érdekel anonimusz emberek véleménye is :) :D
2012. dec. 26. 10:51
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
Beszélj az apáddal, és ne hagyd magad lerázni. Ha pedig nem történik változás, nyugodtan belemondhatod a mostohaanyád szemébe, hogy vajon ő mit érezne, ha a gyerekei bármelyikével szemben egy számukra idegen ember így viselkedne, mint ahogy ő veled és nézz a szemébe közbe-egyenesen.
2012. dec. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Durva! Apukádnak nem szabadna hagyni,h ezt tegye "az új" felesége veled! Ezt a kis incidenst kéne megbeszélni apukáddal,h mit válaszolt a mostohád, mikor rá kérdeztél,h mi a baja veled! Vagy az lehet,h nem szeret téged, vagy amit írtak a többiek, h nem a vér szerinti fia vagy!

Boldog Karácsonyt!

2012. dec. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 14 éves vagyok, de nekem is van véleményem.

Beszélj apádal hogy ez neked így nem jó, és hogy ez neked nem tesz jót. (Mármint a légkör)

Ha szeret, akkor tenni fog valamit, nem fogja nézni hogy szenvedsz.

Azt mondtad édesanyád a trópusokon él. Ez alapján gondolom jól keres.Küld neked haza pénzt. És akkor neked már semmi közöd nincs szinte a mostani anyádhoz.

Elmehetsz magadnak vásárolni, meg ami kell. És így nem rajtuk "élősködsz".

Nemsoká 18 leszel, akár albérletben is lakhatsz.

2012. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Apád egy tipikus tutyimutyi nulla papucsférj, és összeakadt egy olyan ribanccal aki ezt toronymagasan ki is használja, pláne hogy már 4 gyerekre kéne keresnie, faxa.

Ha ember lenne a talpán nem engedné egy ilyen kriplinek, hogy kiközösítse a másik gyerekét, pláne úgy hogy az elődje kislábujjáig se ér fel semmiben amit fel tudna mutatni, neked meggyőződésem hogy ez a familia semmiben nem szolgált a javadra, és a legnagyobb vicc ez az álszent képmutató bigottság ami mögött semmilyen tartalom nincs, mert ez minden csak nem jó vallásos magatartás amit nálatok lezavar a 2 nyomi szülő.

Ha neked nem hiányzik hogy belőled is ilyen magológép önállótlan kis jólfésült eminens hülyegyereket neveltek, mert ugyanmár ez az ő elvárásuk, miközben ők maguk semmit se érnek, akkor csináld ahogy neked a legjobban esik, és változtass a felfogásodon, és önállósodj.

Már vagy annyira komoly fazon, hogy tudjad mivel viheted előbbre, és merre kéne kitörni innen, de szentk*csög felfogással max príma ministráns jelölt lehetsz.

Először is tervezd el merre mész tovább, mert ugye szakmát azt nem ad a mostani helyed, éspedig jó lenne kitalálni hogy miféle piacképes papírt kéne összekaparni, hogy függetlenné válj tőlük.

2012. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!