Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor karácsonykor egy...

Ilyenkor karácsonykor egy kicsit mindig szomorú szoktam lenni. Ez normális?

Figyelt kérdés

A szüleim meghaltak. A legközelebbi rokonom a nagymamám. Vannak még közeli rokonok (nagynéni, sok unokatestvér, de mindenkinek van saját családja) Karácsonykor mindig hallom mindenkitől, hogy ide mennek, oda mennek, itt meg ott karácsonyoznak, de hozzánk nem jön senki. A vidéki rokonok felhívnak minket és ennyi. Régen mikor éltek a szüleim mi is lementünk a mamáékhoz karácsonyozni. Akkor összejött a család és olyan boldogok voltunk. Mama, papa, anyukám, apukám, nagybátyám, a felesége, a gyerekei, az unokatestvérek + én. Annyira jó volt....

De 5 éven belül meghaltak a szüleim, a papám és a nagybátyám. Azóta már semmi sem olyan...

Ilyenkor szeretek régi fényképeket, videókat nézni, de ettől még szomorúbb leszek...A karácsony ilyen, meg a születésnapom. Rettegek ezektől a napoktól. Ma is a mamámmal az elhunyt rokonokról beszélgettünk, de az ilyenkor a vége, hogy együtt siratjuk őket...


Aztán meg az jut eszembe, hogy milyen jó lenne már ha lenne családom.

Az a hülyeség jut eszembe, hogy nagy családot akarok majd (2-3 gyereket) és akkor majd megint lehetnek OLYAN karácsonyaim...

Lehet, hogy nem vagyok normális?


21/L


2009. dec. 10. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

úrsiten... :( könnybe lábad a szemem pedig férfi vagyok... annyira aranyos vagy :( nem tudom mit tennék a helyedben, utazz el a nagymamádhoz, írtad hogy jóban vagytok, jobb mint egyedül. az sem baj ha együtt sírtok, jó dolog sírni. teljesen normális vagy, több ilyen ember kéne, mint te. NEM VAGY NEM NORMÁLIS!!!

ui. részvétem :( kitartás! egyszer neked is lesz családod!

2009. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sztem tök természetes. Pláne ilyen fiatalon. Szerintem ilyenkor jönnek képbe a barátok. Persze gondolom ők is rokonokhoz mennek meg ilyenek, de minimum lenne áldozni rá(d) legalább egy napot, h tudják milyen helyzetben vagy. Vagy hívasd meg vhova magad, lényeg, h különlegesen teljen és ne úgy, mint egy átlag napod (én azt tenném). Amúgy szerintem nem telik olyan hú de fényesen mindenkinek. Személy szerint pl. nálunk semmi extra nincs, tény, h van némi köze annak hozzá, h az én apum is meghalt -és sokban befolyásolja az ünnepet - de ugyanakkor sztem azzal is magyarázható h egyszerűen csak felnövünk... és kevésbé élvezzük úgy a dolgokat....

F/19

2009. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak!

Normális vagy,hidd el nálunk minden évben sírás van karácsonykor.Régen nem értettem miért,mert apai nagyszüleimet siratták kicsit a szüleim.Én nem ismertem őket:( Aztán 3éve meghalt mamám,azóta tudom miért sírnak.Nap,mint nap eszembe jut valamiről és sokszor sírok.

Ez természetes dolog.

Az ember megsiratja szeretetteit.

Ha megoldható szerintem is menj el a nagymamádhoz.Így Te sem leszel egyedül és Ő sem.Lehet,hogy sírni fogtok,de legalább nem lesztek egyedül.

Kitartást Neked!

15/L

2009. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 23 éves lány vagyok nekem az anyukám 5évvel ezelött karácsony elött halt meg december elején és anyukámnak ez volt a kedvenc ünnepe a névnapja is ekkor volt,és nekem is nagyon hiányzik az anyukám és én is annyira szomoru vagyok karácsonykor meg már elötte levö hetekben is,csak az miatt probálok mindig örülni a karácsonynak mert anyukám kedvenc ünnepe volt.:(ugyhogy nagyon is normális vagy semmi baj sincs veled ez egy természetes dolog hogy vannak emberek akiknek szomoru a karácsonyuk.:(kitartás neked is.
2009. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

2-3 gyerek nem is akkora hülyeség!

És boldog karácsonyt!

2009. dec. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint ahogy sokan írták előttem, máshol sem füligvigyor a karácsony mindig. Mi is sírunk gyakran. Az én szüleim élnek, de messze, a testvérem is messze. Szenteste általában nem együtt ünnepelünk, akkor ezért sírok. A páromnak az édesapja halt meg, ő azért érzékenyül el... Szóval szerintem ilyenkor ez teljesen normális. Ilyen a karácsony! Ez is hozzátartozik. Tény, hogy ahol kisgyerek van a családban, ott egész más és sokkal vidámabb.
2009. dec. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok 19:20

Nincs a környezetetekben olyan "csonka" család, vagy igazi, gyerekekkel akik szívesen látnának titeket a nagyiddal együtt mondjuk egy nagytepsi bejgliért cserébe??? ;)

2009. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Először is: részvétem!

Ha az emlékezéstől szomorú leszel, ne törd magad feleslegesen. Csak akkor nézd azokat a képeket ha boldoggá tesznek.

Egy jó tanács: utazz el valamelyik rokonodhoz (pl: nagymamádhoz) karácsony idejére (úgy még jobb lenne, ha új évig ott maradnál)! És ne a múlton bánkódjál, hanem inkább a jövődet tervezd!


Ui:Nekem a karácsony, csak idegbaj és dühösség.

2009. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hol laksz? ìrj emailt, talán tudok segíteni. Nem megtérítés, vagy ilyesmi.
2009. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Most éppen a mamámmal lakom, mert felköltözött hozzám vidékről, hogy ne legyek egyedül. Neki is jó, hogy nem egyedül lakik. (Csak sajnálom, hogy idős korára miattam ki lett szakítva az otthonából) :(

A tavaly karácsonyt is együtt töltöttük egyébként, és az ideit is együtt fogjuk. :)

Csak rossz. Mivel már csak ketten maradtunk...

Én a szüleimet veszítettem el, ő pedig a férjét és a 2 gyerekét...

Meg elszomorít az hogyha olyanokat mond, hogy mi lesz velem ha majd ő nem lesz? És aztán elkezdek ezen gondolkozni... (Ő 81 éves)


Nehéz...

2009. dec. 10. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!