Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen anyával tenni?

Mit lehet ilyen anyával tenni?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, már a saját családi életem is rámegy az anyámmal való viszonyom miatt :( 50 éves, idegileg gyenge, makacs nő, aki már a 4. férjétől válik, mert soha nem lehet az, amit ő akar. Mindig gondol dolgok mögé olyanokat, amik egyszerűen hajmeresztőek, ha nincs igaza, képes a környezetének esni egyenlőre csak szavakkal, de már tett említést olyan személy kapcsán, aki felmérgelte, hogy "Megölöm, úgy éljek." Nem érdekeli, mi lenne ez után. Nem ismeri el, hogy kezelésre szorul, komoly mentális és egyéb problémája van. Kértem neki pszichiáterhez időpontot, még ki is fizettem volna, de nem ment el. Kértem még egyet, nem akart elmenni én meg kevés vagyok ahhoz, hogy elrángassam. Unokákat nem merünk ráhagyni mert ha jön egy kattanás, nem válogatja meg a személyeket sem.

Mit tehetnék? Párom már nem bírja elviselni, amit meg is értek. Anyám, nem tudok mit tenni, bár nem nevelt, most is minden hónapban kap 30.000 ft-ot mert minimálbért keres, és fogalmam sincs, hova költi de mindig ki kell segítenünk. Öngyilkossággal is fenyegetőzött már, attól tartok, meg fogja tenni. Szívem szerint nem nyitnám rá az ajtót, de mi mást tehetnék, hogy javuljon a helyzet?


2012. dec. 28. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs betegségtudata. Önszántából sosem fogja kezeltetni magát. Mentőt hívsz és beviteted a pszichiátriára. Ott majd elbeszélget vele a szakorvos és megállapítja, hogy veszélyes-e vagy sem. Feltételezem, hogy ír fel olyan injekciót, amit havonta egyszer kell kapnia. Így nem tudom megállapítani, hogy mennyire súlyos, de ha már érdeklődsz, hogy mit tehetnétek azt jelenti, hogy sok gondot okoz, persze így is van elég belőlük a mai világban mindenkinek, épeszű anya nem is tetézné a bajokat. Nem látok más megoldást. Szerintem azon már túl vagy, hogy konzultálj a háziorvosával. Ő is adhat beutalót, sőt jobb is, ha kérsz, de egyedül nem fog elmenni. Sajnálom. Változókorban van, az alacsony ösztrogéntermelődés tud ilyen mentális problémákat okozni amitől felerősödnek a meglévő negatív tulajdonságok. Nehéz út van előtted, de járható. Kitartást kívánok neked.
2012. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Leültem már vele nem egyszer, tudja nagyon jól, hogy hogy megy ez, el tudja játszani, hogy normális, sőt azt is hogy mindenki csak őt bántja, tehát vele semmi baj nincs. Gondoltam már, hogy kihozom belőle az állatot, hogy tudjak rá mentőt hívni, de az a baj, hogy nem merem, mert már állt elém késsel a kezében, szúrt is csak épp a vastag mellény fogta fel az élét, utána fellöktem. Szerinte ezeket csak kitaláljuk. Ha kiengedik se tudok már úgy nézni rá, mint az anyámra, mert képes és ránk veri az ablakot is, ha olyanja van.
2012. dec. 28. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
eleg szomoru h ongyilkosaggal fenyegetozik az enapam is fenyegetozott de megoldodott idovel.
2012. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
edesanyadnak kene rajonnie h evvel nemcsak az o eletet tenne tonkre!
2012. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem jut el ideáig! Mindent a rossz gyerekkorával magyaráz, de kb minden 3.szembejövő ember az utcán átélte a rosszabbik gyerekkort, amit én is, mégsem ilyenek!

Minden reggel gyomorideggel kelek. Köszönöm a válaszokat.

2012. dec. 28. 19:57
 6/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tökéletesen meg tudja játszani a normálist, az erős, karakán nőt. Tehát így nem fog menni sajnos.
2012. dec. 28. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
A szakember átlát az álarcon, ez nem kifogás.
2012. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De nem tudom betuszkolni az autóba, hogy már pedig most elmegyünk orvoshoz. Megeszi az életem, míg ha valami csoda történik és átlátja végre.
2012. dec. 30. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!