Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Bele szabad avatkozni ilyen mértékben?

Figyelt kérdés

A nővéremről lenne szó. Röviden 15 évesen teherbe esett, kislányát 7 éves koráig nevelte majd elhagyta, a nagyszülők nevelték fel. Jóbban is járt ma már külföldön tanul és dolgozik, csak az ünnepekre jött haza. 30 évesen a nővérem szült ismét egy kislányt, most volt 7 éves a férjétől elvált, napi szinten a kocsmában van, nem dolgozik, a kislányát lepasszolta az ünnepekre a nagyobbik lányára, ő meg összeállt az utca elején lakó férfival. Se víz se villany semmi nincs a házban. A kislány szinte a füstös kocsmában nőtt fel...

Szerintetek értesíteni kéne a gyámügyet? Teljesen elhanyagolja a lányát, mindig lepasszolja valakinek, hogy piálni... Vagy nem szabad belefolyni más életébe?



2012. dec. 29. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

sztem a kérdés, hogy jobb helyre kerülne-e a gyerek ha szólnál valakinek?

de biztos, hogy kimennének és megnéznék a helyet, gondolom el is veszik a gyereket, mert amint irtad nincs víz, meg iszik az anya.

2012. dec. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanis hogy képbe legyél, azoknál a feljelentéseknél amiknél egyértelműen kiderül, hogy hamis állításra alapul, ott a feljelentő személyét mindig napvilágra hozzák, még akkor is ha neve elhallgatását kéri, mikor a buliját indítja:DD
2012. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*még akkor is ha neve elhallgatását kéri, mikor a buliját indítja:DD

Ahogy az első alkalommal is megtették, és mivel oly buzgó volt az akkori feljelentgető, igy a hatóságoknak is feltünt, ki az aki ennyire el akar intézni egy családot



pápá

2012. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
13.58-nál a véleményem! és pont. Biztos hogy a tesóm gyerekeit ha 5-en volnának is mindet felnevelném,nem a gyámügyet k+üldeném rájuk hogy elvigyék az unokaöcséimet egy intézetbe! ennyi...
2012. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

De nem biztos, hogy ő jó szülő lenne.

Én pl. tudom, hogy egy gyereknek nem szabad ollóval szaladgálnia, de ez nem jelenti azt, hogy jó szülő lennék.

2012. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

a gyámügy sem intézetbe viszi egyből a gyerekeket, el vagy tévedve. Mivel a legfőbb céljuk gyerekek családban tartása, ezért a tesó rokonait nézik meg, hogy ki az, aki esetleg befogadhatná őket.


ugyanakkor, kérdező, te látsz arra esélyt, hogy ha szólsz valakinek, a nővéred változni fog? Mert nem az az első, hogy ki a gyereket a családból, hanem az, hogy a szülők viselkedésén, vagyis a veszélyeztető tényezőn változtassanak. Ha erre nincs sok esély, akkor ajánld fel neki, hogy magadhoz veszed a két gyereket, ha nem tudja gondozni őket. Ha nem megy bele, de nem változtat, akkor meg is mondhatod, ha így folytatja, elmész a gyámügyre. Ha ez sem változtat, akkor tényleg menj el, és mondd is, hogy nálad elhelyezhetők a gyerekek - már ha bevállalod.


De ha mész, mindenképp legyen valaki, akinél tudod, hogy elhelyezhetőek, mert ha nincs, aki vállalná, abból tényleg intézet lesz

2012. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem arról szól h szétrobbantani egy családot... Kell a gyámügy ha hivatalosan is el akarják venni a gyereket,és tuti nem intézetbe kerülne. Nevelheti az apha,a tesója v ha a kérdező mint nagynéni tudja vállalni ő is.

De az nem megoldás h vki neveli a gyerekez,és mivel nem hivazalos az anyja bármikor elviheti onnan

2012. dec. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én úgy értelmeztem h a nagyobbik lány már felnőtt...jogilag
2012. dec. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Természetesen én magamhoz venném, esély nem igazán van rá hogy megváltozik, már évek óta iszik...

Én sem akarom, hogy intézetbe kerüljön egyesek itt csak engem támadnak. Köszönöm az értelmes válaszokat.

2012. dec. 29. 14:36
 10/11 A kérdező kommentje:
Így van a nagyobbik unokahúgom 22 éves, kint tanul, és dolgozik külföldön.
2012. dec. 29. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!