Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalásnak minősül-e? Ha...

Megcsalásnak minősül-e? Ha nincs testi kapcsolat, de lelki teljes mértékben. Sőt, a szíve az enyém.

Figyelt kérdés

Következő a nagy helyzet. Réges régen volt valaki akit nagyon szerettem. Ő is viszont, de sosem léptünk egyet sem egymás irányába. Igaz, akkor nem tudtam, hogy szeret. Én egyéb okok miatt nem léptem (ez most nem lényeges). Akkor Ő volt számomra a nagy Ő, a Nő. Azóta eltelt 15-18 év és kiderült, hogy hogy is éreztünk egymás iránt. Egy véletlen úgy hozta, hogy ismét találkozzunk s most az érzelmek ismét felszínre jöttek s azóta csevegünk, levelezünk. Most már tudjuk, hogy hogy is éreztünk egymás iránt.

Ő most lélekben velem van s testileg van csak a családjával. Férje sejti, hogy valami lehet a háttérben, vagy legalább is érez valamit. Jó ember ő.

Nos, Ő nem szeretné a családját tönkretenni, illetve most nem. Ha a kicsik nagyobbak lesznek, akkor talán jobban megértik mi mért van úgy ahogy. Miért is lépett ki 'anya' a házasságából.


Visszatérve, a kérdésemhez. Megcsalásnak tekinthető-e az, ha lelkileg velem van, a szíve az enyém már (sok sok év óta) és nem történt még csak találkozás sem.


2011. szept. 11. 12:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
részemről igen.ez nagy mértékben tönkreteszi a házasságot és akárhogy most a gyerekeket nézi ők fognak a legtöbbet szenvedni ha mégis a férjével marad szerelem nélkül.
2011. szept. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Nem. De én nagyon gyorsan leállnék a helyetekben.
2011. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Van megoldási javaslat rá? Mit lehetne tenni és hogyan?
2011. szept. 11. 12:33
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Ez mindenkinél más. Most pl. nekem ha a barátom pl. ilyen csinálna, elhagynám, hiszen felesleges tovább folytatni így egy kapcsolatot, hogy nem is engem szeret. Nem épp megcsalás, de szerintem érted, hogy ez mennyire rossz dolog. Neki már családja van, szóval velük kellene lennie, és nem valaki mást szeretni, hanem a családját. Ha mást szeret, az nagyon nem jó dolog. Én nem tudnám elviselni, ha a párom mást szeretne, hiába nem történt köztük semmi testiség, de talán örökre megbántana ezzel, és nem tudnék továbbra is ugyanúgy viszonyulni hozzá.
2011. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Ugye mindenkinél mást jelent a megcsalás, mivel nincs semmilyen testi kapcsolat, se csók, se semmi, így ezt én nem megcsalásnak, hanem szimplán válóoknak nevezném. Kis fogalmi különbség, de a lényeg nem sokban más.
2011. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg kellene mondanod neki, hogy még most álljatok le, mielőtt más is lenne. Beszéljétek meg, hogy neki már családja van, ne tegyetek tönkre több embert. Egy gyerekre nagy hatással van, ha kiskorában elhagyja az anyja. Vagy épp az apja.
2011. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Láttátok a "Szív hídjai" c filmet?
2011. szept. 11. 12:36
 8/30 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is hasonló a helyzet. Csak én nemrég ismertem meg az illetöt. Férjemmel nagyon megromlott a viszonyunk és ez kizárólag az ö nemtörödömsége meg bunkózàsa, hisztijei miatt van. Az illetövel nincs testi kontaktus csak lelki. 1 évet kell várnia rám, mert gyesen vagyok, addig nem tudok függetlenedni.

Nem tekintem megcsalásnak, szóval nem az.

2011. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg azzal kell lennünk akit szeretünk. Ne viselkedjünk már úgy mintha Teréz anyák lennénk... A nő nem szereti a férjét, hanem téged szeret, te is szereted őt, minden adott ahhoz, hogy együtt legyetek. A gyerekek szempontjából meg pont, hogy az a jó, ha addig lép a nő amíg ők kicsik, mert most még nem is fogják fel, hogy mi történik és nem tudnak vádaskodni meg egyebek...a tinik nagyon gonoszak tudnak lenni. Én azt mondom legyetek együtt. Nyilván a férjnek se jó az, hogy tudja, hogy az asszony mást szeret...
2011. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%
Én láttam. Rossz vége lett. :(
2011. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!