Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges e hogy majd a...

Lehetséges e hogy majd a fiamnak/lányomnak ezek nevek valamelyikét adjam majd, és ha igen akkor mi a módja ennek? 27/L

Figyelt kérdés
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni! Várandós vagyok es a 4. Hónapban vagyok és a férjemmel már elkezdtünk gondolkodni a babaneveken, de nekünk csak külföldi nevek tetszenek: fiu: Mason, Scott. Lány: Kendra, Kandell, Kloe, Kourtney.

2012. dec. 29. 18:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a külföldi nevek CSAK fonetikusan anyakönyvezhetők. Mézon, Szkott...

Kivétel egy van: ha a férjed külföldi.

2012. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ami ebben szerepel, azt adhatod.

2012. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha kislányod születik, úgy máris kettő simán anyakönyvezhető a listádból, a Kendra és a Kloé.
2012. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, hogy valami ritka nevetek van, mint pl a kovács, vagy tóth. ezekhez igen klasszul mennek ezek a nevek :D

amúgy csak a magyar helyesírás szerinti neveket lehet anyakönyvezni.

2012. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

A Krendra az tudtommal lehet, vagyis egy kislányt ismerek akinek ez a neve, így lehet.

De a többit ilyen formában biztos, hogy nem esetleg Szkot,Kendel,Kloé,Kortni ként. A K mint kardashianből jöttek ezek a nevek?

2012. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ! Utolsó kommentelő: onnan is jött az ihlet mert szerintem mindegyikük gyönyörű lány és a nevek is nagyon tetszenek. Megfogott :)
2012. dec. 29. 19:08
 7/26 anonim ***** válasza:
68%
Lehet kérvényeztetni hogy hivatalossá tegyenek egy nevet,nem tudom hogy pontosan mi a menete,de lehetséges.
2012. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Ha olyan nevet szeretnétek adni a gyermeknek, ami a Magyar Tudományos Akadémia Nyelvtudományi Intézete által anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzékében nem szerepel, akkor kérelmet kell írni. A kérelmet az akadémiának kell címezni és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztériumba kell küldeni. 3000 Ft-os illetékért lehet kérelmezni a jegyzékben nem szereplő anyakönyvezését.

Azt tudni kell, van rá esély, hogy nem engedélyezik.

2012. dec. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Ezek nagyon gáz nevek.

Kourtney?

Viccelsz? :D

2012. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
88%
Ugye nem mondod komolyan, hogy 27 évesen a Kardashian családról akarod elnevezni a gyerekedet? Oké, én is néztem régebben, de azért ez nagyon gáz.
2012. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!