Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik olyan sokan hogy...

Miért hiszik olyan sokan hogy a gyerek napi 24 órás "meló" legalább 18 évig? Miért kellene csak róluk szólni az életnek?

Figyelt kérdés

Kicsit felhúztam magam. Érdekelne, hogy most ki gondolkodásával van a "baj", vagy miért nem lehet egyszerűen elfogadni hogy mindenkinek más az igénye?


A gyerekeim 4 és 6 évesek. Imádom őket, sok időt töltök csak velük, minden mást kirekesztve. De nem csak róluk szól az életem. Heti egy estét nélkülük töltök (apjukkal vagy barátokkal vagyok), havonta egy hétvégét lelépünk. Már emiatt is kaptam megjegyzéseket.

Most úgy volt, hogy elmegyünk síelni egy másik baráti párral két ünnep között, de a férjem beteg lett, így maradtunk. Erre a szomszéd (mintaanyuka) beszól szemrehányóan, hogy nyáron már úgy is voltunk gyereket lepasszolva! Nem értem mi alapon szól le. Nyáron nagyszülőknél vannak ilyenkor, akik szívesen vállalják vagy egy kedves lány vigyáz rájuk.



2012. dec. 29. 21:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

Én teljesen egyet értek veled. Az élet nemcsak a gyerekekről szól, nekem is egy életem van, és attól, hogy gyerekeim vannak, még felnőtt társaságát is igénylem. A lehetőségeinkhez képest mi is szoktunk megszökni a gyerekektől, néha csak egy órára, néha egy napra, vagy estére. Lesz*rom a beszólogatókat, mert én néha úgy érzem, hogy tulajdonképpen irigyek arra, hogy mi jól érezzük magunkat a párommal egymás társaságában, vannak barátok akikkel nemcsak sz*ros pelenkákról beszélünk.

A gyerek napi 24 órás meló, de itt is jár fizetett szabadság :)

Nem hiszem, hogy ettől rossz anya lennék.

2012. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

Mert ma csak az a jó anyuka, aki majomszeretettel csüng a gyerekén. Nem hagyja sírni, nem engedi egyedül játszani, nem engedi, hogy más is vigyázzon rá. Azután panaszkodnak, hogy már mennyire ki vannak fáradva.

Te csinálod jól. A gyerekeidnek is ez a jobb. Nem lesz gond, ha közösségbe kell menniük.

2012. dec. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Az ilyen emberek semmi mást nem értek el az életben, így csak a gyerekekkel tudnak dicsekedve verni a mellüket, hogy milyen jó szülő. Nem kell velük foglalkozni.

Én mondjuk nem biztos,hogy kibírtam volna visszaszólás nélkül. Tuti megmondtam, volna, hogy én legalább nem fosztom meg a gyerekemet a nagymamától.

2012. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Visszaszóltam, csak ettől nem szállt el el a méreg teljesen..
2012. dec. 29. 22:13
 5/24 anonim ***** válasza:
34%
A másodikat ki pontozta le?
2012. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%
Havi egy hétvégét + heti egy estét én egy kicsit túlzásnak érzek, de egyébként egyetértek abban, hogy valóban nincs semmi értelme annak, hogy valaki állandóan a gyerekén csüng. Jót tesz az neki, ha másokkal is van, másokhoz is hozzá kell szoknia. Velem pont ezt rontották el sajnos a szüleim, hogy sehova sem mentem anyukám nélkül, és túlságosan ragaszkodtam hozzá.
2012. dec. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem túlzás. Heti egy (átlagban) úgy jön össze, hogy vagy kettesben elmegyünk a férjemmel, vagy barátnőimmel vagyok, vagy együtt vagyunk barát társasággal.

A havi egy hétvégét fél éve szavaztuk meg, mert úgy éreztük szükségünk van rá. És tényleg jót tett a kapcsolatunknak. Szóval ezen sem változtatunk :)

2012. dec. 29. 22:28
 8/24 -Pumukli- ***** válasza:
91%
Mi is így csináljuk, Bár a heti egy alkalom az hétköznap munkaidőre korlátozódik a barátnőmmel, mert akkor a gyerekeink közösségbe vannak. Apával mi is eljárunk havonta egyszer hétvégén a srácok nélkül (4 fiú 8, 6, 3 és 1 évesek)! Meg lehet kövezni érte, de bele kéne gondolni, én 8 éve gügyögök, és pelust cserélek. Ha nem volnának szabad napjaim, már rég megháborodtam volna. És az is nagy igazság, hogy nem csak anyának kell lenni, hanem feleségnek, társnak és szeretőnek is egy személyben! Ezt nem lehet úgy, hogy az ember folyton csak otthon ül, és nem megy sehová mert gyermeke(i) van(nak)!
2012. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 -Pumukli- ***** válasza:
83%
Mármint "normális" életet élni nem lehet úgy...
2012. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a heti egy szabad este és a havi egy hétvége abszolut nem sok, főleg, ha szerető nagyszülőkkel vannak a gyerekek. Volt egy öreg barátnőm, aki azt tanácsolta, amikor kismama voltam, hogy mindent úgy csináljak, hogy nekem jó legyen. Ha nekem jó, és rendben vagyok, akkor a gyereknek is jó lesz. Na én ezt szem előtt tartom, lassan 13 éve. Soha nem szöktünk a gyerkőctől, mindig megmondtuk, hová megyünk, imádom őt, de szükségem van gyerekmentes percekre, vagy órákra is.
2012. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!