Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt sokan (az...

Miért gondolják azt sokan (az itteni fórumokon is), hogyha gond van anya-gyerek kapcsolatában, mindig a gyerek a hibás?

Figyelt kérdés
Meg jönnek azzal a szöveggel, hogy az anyukát minden esetben tisztelni kell és hogy örüljön a nagykorú gyerek, hogy ingyen élhet a szüleinél...Azért legyen a gyerek hálás, mert nem dobja ki az anyja 18 évesen vagy nem kér el havi 40 ezret a rezsire?
2010. dec. 16. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Mert ma az a trend,hogy egy anya,akinek élete egyetlen értelme a gyerek,fontosabb neki,mint a férje,a házassága,az csak kiváló anya lehet! Inkább egyedül nevel elkényeztetett gyereket,akitől elv árja,hogy ezért élete végéig hálás legyen.

Csak a legtöbb gyerek erre nem hajlandó. Ilyenkor természetesen csak a gyerek hibás.

2010. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Cory Rose ***** válasza:
72%

Nálunk nincs gond, mindig is teljesen természetes volt hogy szüeim támogatnak anyagilag amíg igénylem, de nincsenek is oénzügyi gondjaim... Viszont ha egy család nem áll olyan jól anyagilag, szerintem a gyerek igenis lehetne kicsit hálásabb, hogy ennek ellenére is eltartják 18 felett, holott már nyugodtan mehetne dolgozni. Nem nagy dolgokra gondolok, hanem az ilyen alapvetőekre, hogy segít a háztartásban, nem beszél vissza, és nem szegi meg az összes otthoni szabályt arra hivatkozva hogy ő már nagykorú...

Persze nem gondolom normális dolognak ha kidobják a gyereket otthonról (volt ilyen ismerősöm akit kiraktak ahogy betöltötte a 18-at...) a nagyvilágba.

2010. dec. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Én nem gondolom.Szerintem 95%ban a szülő a hibás!!
2010. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Sokszor a szülő a hibás azért, hogy a gyereke odáig jutott, hogy most már ő a hibás.
2010. dec. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Itt a forumon tanacsokat adnak az emberek, s valoban nem lehetett atlatni az adott problemat.

Azt viszont elkell ismerni, hogy a gyermek van abban a helyzetben, hogy meg Neki kell engedelmeskednia, alkalmazkodnia es turni,

mivel nem a sajat otthonaban el, hanem abban, amit a Szulei teremtettek meg, es a szulei penzebol el, tehat eltartott.

Itt Senki nem lehet biroja ezeknek az eseteknek, de a legegyszerubb es ami kezenfoghato megoldas, hogy a gyermek alkalmazkodik, s aztan mar amikor elvegezte a tanulmanyait, akkor elmegy es megteremti a sajat otthonat, tehat fuggetlen lesz.

Ez az altalanos helyzet, de valojaban a gyermek is a sajat otthonaban el, s En pl. szemelyszerint nem ertem ezeket a Szuloket, mivel En is Szulo vagyok, de soha nem kerul ez szoba a vita soran, vagy a neveles soran, hogy megalazzam azzal a gyermekemet, vagy megbantsam, hogy erezze azt, hogy mennyire kiszolgaltatott helyzetben van.

Tehat ez a gyermekem otthona is, a kolto penzehez joga van, es arra kolti amire akarja stb.

En pl. segitettem a gyermekeimet lelkileg, mivel a Te altalad emlitett esettel megalazod a sajat gyermekedet, s onbizalma sem lesz.

Nekem mar 2 dolgozo gyermekem van, de nem fogadok el Toluk penzt, s nem foglalkozom azzal, hogy hova teszi a fizeteset, mivel nem iszik, s nem drogozik pl., tehat a sajat keresete, amivel onmaga rendelkezik, s bizom abban, hogy kitudja majd alakitani a sajat eletet.

Nem szabad lenne egy gyermeket ily modon fenyegetni, vagy zsarolni, mert itt mar a szulo artani fog a gyermekenek.

A mai gyermekeknel ez a problema, hogy eltunik a gy.kora, es szinte felnottkent veszekednek Veluk odahaza, es tarsberlonek tekintik, de csak az anyagiak teren, de mar a

tiszteletnel nem, mivel gyermekkent bannak Veluk, holott mar kellene Nekik engedni azt, hogy gyakoroljak azt, hogy mar nagyobbak, es megkell tanulniuk azt, hogy onalloak legyenek, es ebben kellene segiteniuk, de ez sajnos nagyon sok helyen nem igy van.

Gondolom, hogy a hozzaszolok kozott is, a legtobb szulo is ezek kozul kerul ki.

2010. dec. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!