Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti vennétek a 17 éves...

Szülők, ti vennétek a 17 éves lányotoknak egy iPhone 5-öt?

Figyelt kérdés
200.000 forint...
2012. dec. 30. 02:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim válasza:
64%
Hogyne IPhone 6-ot +1 BMW-T vennék neki miért kell így elkényeztetni?
2012. dec. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
60%
"A mai gyerekek iPhone-t kapnak. Én régen pofont kaptam"
2012. dec. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
83%

Felesleges.

A legtöbb gyereknek van hívóképes telefonja,hozzáférése a számítógéphez,tehát marhaság lenne egy olyan készüléket venni ami mindkettőt tudja.Azt majd viszi iskolába hátha ellopják,vagy elveszti,meg majd tud rajta facebookozni szünetben,ahelyett hogy beszélgetne vagy olvasna.


Én is 17 éves lány vagyok,és anyámnak eszébe nem jutna iPhone 5 öt venni,jobban örülök mindenféle ruháknak,kozmetikumoknak,vagy valami olyan tárgynak ami kapcsolódik az érdeklődési körömhöz.

2012. dec. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
85%

Kedves utolsó tömören megfogalmazta a lényeget.


19/F

2012. dec. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim válasza:
84%

nem, nincs semmi ép ésszel felfogható érv, hogy mért is kéne..azon kívül hogy felvághat vele, h bizony neki ilyen is van.. Kb 1/4-5 ennyiből is lehet már olyan tudású telefont venni, ami bőven kielégíti az igényeket.(netezés, filmnézés,zene,facebook,kamera..stb)

Amúgy meg, eltörik, ellopják, elhagyja, és ugrott egy csomó pénz..

2012. dec. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
83%
Ayért vegyek, hogy fél év után kérje az újabb kiadást? Na ne...
2012. dec. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
70%
Egyik ismerősöm nemrég kapott egyet, de az ő anyukája egyetemi tanár, bőven megengedhetik maguknak.
2012. dec. 30. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem igen is akadnak itt válaszolók akik megengedhetnék maguknak.Egyébként valószínű hogy az átlag magyar szülőnek nagy kiadás vagy hosszas gyűjtögetés egy 200.000 forintos telefon,ami tulajdonképpen egy darab technológia.

Szerintem a legtöbb gyerek kap egyszer egyszer drága ajándékot,de miért ne legyen egy középkategóriás, megfizethető telefonja,és mellette mondjuk egy hangszere,koncertjegye,varrógépe,sportszere ami ezerszer hasznosabb a fejlődéséhez,vagy esetleg érdekli?

2012. dec. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
82%

Tök felesleges. Magamnak sem vennék, nemhogy egy tizenévesnek.

Valaki itt írta hogy az itt válaszolóknak nem lenne rá pénze. Nos ezúton gratulálok ama különleges képességedhez, hogy a neten keresztül, egy komment alapján belelátsz az emberek pénztárcájába.

Csak a magam nevében beszélhetek, de az én részemről egyátalán nem az ára miatt nem vennék.

Nekem történetesen tökéletesen megfelel egy egyszerű, mezei telefon.

Van laptopom, tabletem, meg ugye otthon van a "bázis", a pc.

Szóval ha netezni akarok, vagy filmet nézni, vagy zenét hallgatni, vagy akármit csinálni, ott egy csomó lehetőség. A telefont tényleg csak az eredeti rendeltetésének használom. Meglepő módon nem a netet bújom, és nem a tükörben fényképezem magam vele, hanem TELEFONÁLOK.

2012. dec. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
88%

Nem, nem vennék.


Most sem vagyok koldus, de akkor sem ha gazdag lennék.

Tanulja csak meg hogy mi a pénz értéke.

Kaphat mai szemmel "normális" telefont amivel már nem kell szégyenkeznie, de nem a legdrágábbat.

Az kell neki?

Dolgozzon meg érte.

Senki nem fogja megtanulni mi a pénz értéke ha elkényeztetik a szülei.


Hogy honnan tudom?

Anyósom "nemesi családból származik" ahogy szokta volt mondani.

Édesanyja meghalt, egy évig bírta utána a saját lábán. Elköltötte az összes vagyont baromságokra, most szinte az összes banknál hitele van, egy csöves kis házban él egy félőrült férjjel, és örülhet ha nem veszik el azt is a feje fölül.

No és miért vett fel hiteleket? :) Hogy tudja fedezni a luxusigényeit.


Na ezért nem kényeztetjük el a gyereket.

2012. dec. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!