Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli családtag nálunk akar...

Közeli családtag nálunk akar lakni, amíg a városban van. Én nem akarom. Milyen kifogást mondjak?

Figyelt kérdés
Nagybácsi és a felesége. 3 hétig van a városban. Egyszerűen nem szeretném, ha idejönne, számomra idegen ember, nem akarom, hogy itt legyen ennyi ideig. De hogy lehet ezt megmondani, hogy ne legyen belőle sértődés? Milyen kifogást találjak ki?
2012. dec. 30. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
20%
Tolerancia. 3 hét nem a világ. Egy család vagytok, az a természetes, hogy szükség esetén segítitek egymást. Az élet hosszú, te is szorulhatsz még segítségre, és akkor visszakapod valamilyen formában. Ne utasítsátok el őket. És nem a sértődés miatt.
2012. dec. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Miért nem szeretnéd?
2012. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%
Szerintem meg igenis utasítsd el, ha nem akarod.. hiszen ez a te életed, te házad, te mondod meg, hogy kit fogadsz be... mond meg, hogy kevés a hely, nem férnének el, vagy hogy pont ti is elutaztok... stb
2012. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Nézd, szerintem egy szállást kifizetni 3 hétre elég tetemes összeg, ha neked kéne oda utaznod ahol ők laknak te is szívesen vennéd a rokoni segítséget. Egyébként ha nem is ismered őket közelebbről honnan tudod hogy nem fogsz kellemesen csalódni bennük?
2012. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Engem a nagybátyámék megloptak, pedig csak egyszer engedtem be őket, hogy nálam aludjanak. utasítsd el, hogy nincs hely.
2012. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
22%
ki szavazott le 0%osra? én tanácsot adtam az hogy ez valakinek nem tetszik az egy dolog... attól még nem kellett volna... de tudjátok mit? szavazzatok le most is.. ezentúl az lesz az életcélom hogy minél kevesebb százalékom legyen szóval hajrá!;)
2012. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%

Mondd nekik, hogy inkább kifizeted a 3 heti szállodaszámlájukat, de te nem akarsz vendéget fogadni!

Inkább nem mondok rólad véleményt.

2012. dec. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már jártak nálunk, hely az van. De egyszerűen se időm, se pénzem, se kedvem pl főzni miattuk. Mi nem szoktunk itthon főzni, bent eszem a munkahelyen, este max egy joghurt vagy pirítós. Én itthon 19 fokon tartom a fűtést, spórolásból, én inkább felveszek egy pulcsit, de nem tekerem fel a fűtést. A "vendégszobában" van csak helyem teregetni, nem szeretném, ha 3 hétig nem moshatnék emiatt. Meg őszintén szólva szórakoztatni sem szeretném őket esténként, én este 9-kor már le szoktam feküdni aludni, mert reggel 5-kor kelek. Hát ilyenek.
2012. dec. 30. 16:16
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom csak szállást kérnek, az étkezésüket megoldják ők maguk. Egyébként természetes, hogy 9-kor lefekszel, ha hajnalban kelsz. Szerintem ők sem 3 hétig tartó bulira számítanak, vagy arra, hogy eltartod őket, míg nálad vannak, hanem beszállnak a kiadásokba valamilyen módon.
2012. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd akkor csak egyenesen utasítsd el őket,de aztán te se várj semmilyen segítséget.Én meg tudlak érteni.
2012. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!