Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szokás venni a kereszt...

Mit szokás venni a kereszt gyereked születése napjára?

Figyelt kérdés
februárban születik meg a kereszt gyerekem és nem tudom mit illik ilyenkor venni. fiú lesz és azt mondta az anyuci hogy valami maradandót. de mégis mit?
2012. dec. 30. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én olyasmit vettem mindig,amire szükségük volt, most pedig már olyat amit a "nagylány" kér,vagy ami hasznos lehet neki. A születésére konkrétan az anyukája által kiválasztott babakocsit kapták meg.
2012. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Talán pelenkatortát bár az nem maradandó max ha lefényképezi.

[link]


Ilyesmi fényképtartót is rendelhetnél, ez tuti egyedi és maradandó.

[link]



Addig mondjuk nem a keresztgyereked amíg meg nem keresztelitek. Arra szoktak inkább valami maradandó kis arany nyakláncot vagy ilyesmit venni.

2012. dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igazad van. tényleg a keresztelőre kéne maradandó. de akkor is a szülinapjára mit vegyek? az a baj neki mindent megvesznek mert jól állnak anyagilag a szülők
2012. dec. 30. 20:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Én a második linkre szavazók.
2012. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én a keresztfiamnak borostyán nyakláncot vettem az maradando
2012. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Uh, szerintem az a pelenkatorta nagyon gáz...ennél már az is jobb, ha agyári csomagolásban marad.


Én egy szép takarót varratnék a nevével. Vagy venném készen és belehímeztetném. Nekem megvan még a babakori takaróm, nagy becsben van tartva.

2012. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Valami kis ékszert vennék!

Párom a keresztlánya születésére a másik keresztszülővel együtt egy fülbevalót vettek, a szülők választották ki. Nálunk, a családban is ez a hagyomány, hogy keresztszülők - de olykor a nagyszülők is - nagyobb eseményre (ballagás, bérmálkozás, 18. szülinap) ékszert vesznek.

Annyiban könnyebb volt a keresztlánynál, hogy eleve születéskor kifúrták a fülét, így gyakorlatilag azonnal hordhatta.

Kisfiú születésére pl. lehetne egy szép medált (ha meg lehet kockáztatni, akár a leendő horoszkópjával), de akár kis láncot/karláncot stb. Bár azonnal nem veszi hasznát, de mindenképp maradandó (én magam is szívesen emlékszem vissza azokra az ékszerekre, amik vmi eseményhez - de még inkább a megajándékozóhoz - kapcsolódnak)!

2012. dec. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, az ékszer kézenfekvő lenne, de olvastad a kérdést? Fiú!
2012. dec. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

De fiúnak is lehet sokfajta ékszert venni (persze inkább a későbbiekben).

Egyedül és kizárólag talán fülbevalót és gyűrűt nem lehet, minden mást igen: lánc, karlánc, medál... (később pl. óra/zsebóra).


( ?...tényleg már ebbe is bele kell kötni...? )

2012. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg vmilyen gyönyörű kiadású különleges Gyerekbibliát hamár keresztgyerekről van szó? Amúgy szoktak ezüst bébivillát meg kanalat is venni. Sőt apósom beszerzett egyszer ezüstcsörgőt is:)
2012. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!