Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások (fiatalok) megbeszélnek...

Mások (fiatalok) megbeszélnek ilyeneket a szülőkkel (ellenkező neművel)? Csak nálunk nem szokás a szexualitásról beszélni? Mi az átlag?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, még fiatalok vagyunk. Én anyukámmal sem szoktam semmit megbeszélni. Nyilvánvaló, hogy élünk szexuális életet, de soha nem beszéltünk erről. Ők meg olyan nyíltan társalognak erről

Például:

Kért pénzt tőlük, az anyja mondta hogy nem ad, erre a párom: oké, de akkor nem húzok gumit

Vagy az orális szexről beszéltünk, hogy gyakoribb e vajon mostanában, mint régebben. Másnap pedig már arról beszélt, hogy megkérdezte erről a szüleit, az anyját is.

Nekem ez nagyon fura.



2012. nov. 30. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ház annyi szokás...

mi sem beszélünk erről otthon, a páromék sem nagyon. Én viszont szeretném ha nálunk a családban nem lenne tabu az ilyesmi...

2012. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ilyen nyíltan mi se beszéltünk a dolgokról. A védekezést a saját pénzünkből oldottuk meg, így kérni arra sose kellett.


A többi meg olyan dolog amiről nem fogok tárgyalni anyuval vagy apuval... Más a pároddal vagy esetleg valamelyik barátnőddel beszélni erről, meg más egy 20-30 évvel idősebb szülővel.

2012. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálunk sem volt téma sosem,sőt,amikor nem jött meg,akkor sem anyámhoz,hanem a kicsit szabadabb elvű nővéréhez fordultam (bár baj nem lett)

Pároméknál sem szokás,bár anyukája egyszer elkezdte neki mondani hogy a jó szex az fontos,de inkább be is fejezte a mondandóját...

2012. nov. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár már nem vagyok annyira fiatal, de én is voltam :) Nálunk sem volt soha semmi tabu. Már gyerekkorban is kérdeztem olyanokat a szüleimtől, hogy fogalmam sincs, hogyan tudtak rá normálisan válaszolni, koromnak megfelelően :) Mindenesetre megjegyeztem és majd tovább adom.

Talán én voltam túl kíváncsi, ők pedig nem leráztak, hanem normális válaszokat adtam. Kamaszkoromban is meg tudtam beszélni mindent velük, apukámmal is. Nálunk is természetes lett volna olyan párbeszéd mint amit írtál.

Tényleg ahány ház annyi szokás.

2012. nov. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi sem beszéltünk erről soha, pedig nagyon jó, nyitott kapcsolatban vagyok a szüleimmel. De tiszteletben tartjuk egymás intim szféráját, ahogyan engem nem érdekelnek az ő házaséletük részletei, úgy én sem osztom meg velük az enyémet. Azt elmondtam anyunak, amikor elveszítettem a szüzességem, és arról is szóltam, hogy fogamzásgátlót fogok szedni, de ennél több soha nem volt.
2012. nov. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

4-es vagyok. Az előzőekre reagálva:

Ha az volt a téma, hogy korábban vajon mennyire volt elterjedt az orális szex, akkor nem kérdezhette a srác a barátait, hanem a 20-30 évvel idősebb szüleit. Ha ilyen a viszonyuk miért ne? Még jó hogy nem a szomszédot vagy egy idegent támad le az utcán :) hanem azoktól kérdez akikben bízok, akiktől mer ilyeneket kérdezni.

2012. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nincs abban semmi különös, ha általánosságban beszélgettek a szexről. Van aki a részleteket is megbeszéli.


Általánosságban én is beszélek róla, felnőtt emberek vagyunk, de azért az tabu, hogy most mi akkor pontosan mit is csinálunk, meg hányszor és milyen pózban és mennyire jó stb.

2012. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Anyukám gyermekpszichológus, és ezen kívül ápoló végzettsége van, rengeteg előnyöm származik ebből.

8-9 évesen már mondhatni mindent tudtam a szexről, többször elmagyarázta, így már harmadikos koromban letudtam rajzolni az emberi testet belülről, és elmagyarázni, hogy mi történik a megtermékenyítéskor, vagy pl menstruáció idején. Amikor voltak felvilágosító órák, utána minden lány engem kérdezgetett, ha nem értettek valamit, és általában mindig engem hallgattak, mert nagyon szívesen meséltem erről. És mai napig, 17 évesen, teljesen nyíltan kezelem a dolgot. Anya elmesélte 7-8 éve, hogy hogyan vesztette el a szüzességét, mikor, milyen körülmények között, és mai napig minden szavára emlékszem. Hogy élete legjobb élménye volt, hogy olyannal veszítette el, akibe szerelmes volt, és az egész szexuális életére hatással van mai napig, hogy ez egy jó élmény volt.

Igazából 13-14 évesen azt hittem, hogy csak kitalálta, hogy így legyek vele én is, de aztán bemutatta a férfit.(Akiről mint kiderült, gyermekkorom óta ismerem.) Na, és ő szinte szóról szóra ugyanazt mesélte el.

Így ez jutott eszembe nekem is 15 évesen, amikor a 8. hónapfordulónkat ünnepeltük a kedvesemmel. Felhevült állapotban voltunk, csak egyedül, volt otthon óvszer, de eszembe jutott, hogy erre fogok visszaemlékezni évek múlva, ezt fogom mesélni én is a lányomnak, így vártam 16 éves koromig amíg amikor már 17 hónapja együtt voltunk. És a mai napig.:]

Szerintem fontos, hogy beszéljünk erről. Az orális szexről pedig már az első alkalommal kijelentette, hogy ízlés kérdése, de szerinte hozzátartozik szexhez.

Van egy könyv, amiben volt egy fejezet, hogy "mennyit kell tudnia a szexről a gyereknek: 10, 11, 12...14 éves korára."

2012. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy látszik akkor mi vagyunk az átlag, nem ők.

Azt hogy mikor-hogyan csináljuk biztos nem beszéli meg velük, inkább tényleg csak általánosságban, illetve ez a két helyzet volt mikor kicsit személyes volt. De a gumit csak viccesen mondta, az anyja is mosolygott és adott pénzt. (nekünk még nincs önálló keresetünk, gimisek vagyunk (18-19 évesek), ezért nem tudja saját pénzből venni)

2012. nov. 30. 14:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Én sosem beszéltem szexről a szüleimmel.Gyerekkoromban,olyan 12 évesen anyukám felvilágosított a mensiről,meg ilyenekről,de ezek szép lassan elmaradtak,ahogy felnőttem.
2012. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!