Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy az anyám így...

Normális, hogy az anyám így gondolkozik?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most megyek egyetemre. Nyaranta szoktam pár hetet dolgozni, meg előfordult már, hogy év közben is, hogy legyen zsebpénzem. A családunk szociális helyzete amúgy sem a legjobb - anyám egyedül nevel hármunkat, apám semmit nem csinál/ad, nincs is igazából - épp ezért anyám nehezen boldogul, próbálok minél ritkábban pénzt kérni tőle. Általában a havi bérletpénzem kapom, meg ha a suliba kell valamit befizetni - most gólyatábor, de a matektanfolyamot magamnak fizettem. Én tanulok, szóval tényleg csak nyáron dolgozom.

Anyám úgy gondolja, be kéne szállnom a villany/internet számlába, mert én gépezek, én netezek (plusz a húgaim, de én vok ilyen idős, ők kicsik), én fogyasztok sokat. Úgy gondolja, az lenne a normális, ha a keresett pénzemmel kisegíteném őt, ahelyett, hogy a saját dolgaimra költök. Szerintetek hogy lenne jobb? Normális egy 19 éves tanulótól elvárni, hogy beszálljon a rezsibe? Nem egy szülő feladata eltartani a gyermekét, amíg az munkába nem állhat végleg? A saját igényeimre csak végszükség esetén kérek pénzt, próbálom megoldani, ahogy tudok, úgy keresek rá pénzt, megdolgozom érte. Normálisabb lenne mindenre anyámtól kérni pénzt, és minden keresetemet nekiadni?


2009. aug. 25. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Szia!Szerintem ha te "eltartod"magad,pénzt keresel,hogy ne anyukádtól kelljen kérned,akkor nem értem miért kellene azt a pénzt is neki adnod,amit saját magadnak gyűjtesz?Szerintem ha odaadnád neki,akkor sem lenne jobb a helyzeted,mivel akkor is mindannyiatok helyzetét javitanád valamennyivel,de nem lenne semmivel sem több és jobb a helyzeted.

Próbáld megbeszélni vele ezt,ha nem kérsz tőle pénzt,akkor nem értem miért kellene a saját pénzedet is neki adni,főleg,hogy kezded az egyetemet!?Nem sok fiatal van,aki ezt utánad csinálná.

2009. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is hasonló korú lányom van. Nem, nem kell(ene) adnod ebből a pénzből, mert ez még nem "rendes" fizetés. Ha már főállásban dolgozol, és otthon laksz, akkor elvárható, hogy hozzájrulj a költségekhez.


Ha továbbtanulsz, és erre anyukád is áldását adta, akkor én a helyében nem kérnék tőled semmit. Örülnék, hogy a tanulás mellett végzett munkával keresel annyit, hogy nekem csak a legszükségesebbet kell hozzáadnom.

2009. aug. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól függ, hogy valóban mi a helyzet. Ha annyira nehéz, hogy ez a villanyszámla-növekedés számít, és neked módoban áll beszállni, akkor én pl. megtenném. Ha csak a nyári hónapokban is segítesz kicsit, az is jó. És esetleg beszélhettek róla, hogy mennyibe kerül az internetezés óránként, és mennyit lehet megengedni, mennyit bítok ki. Egyenrengúan beszélgess erről anyukáddal, egyezkedjetek, úgy, hogy neked is meglegyenek a lehetőségeid a saját céljaidra, de azért érezze anyukád a jóindulatot részedről.
2009. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen és olyan felfogású szülők. Anyukád úgy gondolja, hogy a nyári munkával keresett pénzed is őt illeti. Sokan gondolkodnak így... Végülis megtűr otthon, nem rakott ki 18 évesen, pedig megtehette volna, mint pl, engem az én anyám. Ő megmondta, hogy ő egy érettségit várt el tőlem, hogy "többre vigyem, mint ő" (neki szakmunkása van). Kijelentette, hogy az egyetem úri mulatság, ha ezt akarom, akkor csináljam, ő ebbe nem szól bele, de szerinte hülyeség, és inkább el kellene mennem dolgozni. Éppen ezért megmondta, hogy az én "úri kedvtelésemet", mármint az egyetemre járást nem fogja támogatni (és azóta tényleg nem adott egy fillért sem).

Szóval én megértem anyukádat is. Nem tudom, mennyi a rezsitek, de ha esetleg a fizetésed mondjuk harmadát hazaadnád, az már elég lenne. Ezt fair-nek tartom, azt hogy anyukád az összes pénzed elveszi, az számomra nem oké... Ha mondjuk keresel havi 60 000 forintot, abból húszat igazán odaadhatsz anyukádnak, egy albérlet ennél sokkal többe kerülne.

2009. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az egyetemi tanulmányaidat te fizeted?Ha a család anyagi helyzete nem jó,akkor a tanulásod komoly érvágás édesanyádnak.A szülő feladata valóban az,hogy eltartsa a gyermekét,de csak addig,amíg nem lesz nagykorú.Te pedig már az vagy.Így anyukád már nem köteles eltartani,és főleg nem köteles a tanulmányaidat fizetni,ha mégis megteszi, ebben az esetben joggal várja el,hogy beszállj a rezsibe,különösen akkor,ha otthon laksz.

Azt nem írod mennyi a kereseted,és mik azok az igények,amiket kielégítesz belőle.De gondolj arra,hogy a testvéreidet is elkell anyukádnak tartania,és gondoskodni az iskoláztatásukról.

AÍz igényeket pedig lelehet szállítani,ha nincs rá elég pénzed.Pl.nem kell festeni a hajat,nem kell lakkozni a körmöket,sminkelni is csak minimális mértékben,és nem a legdrágább kozmetikumokkal.Lehet olcsó ruhában,cipőben járni,és nem kell mindig a legújabb divat szerintit megvenni.És még sorolhatnám.

Neked kell tudnod,hogy mit engedhetsz meg magadnak,és mit nem.Ha te támaszkodsz az anyukádra,ő is joggal támaszkodik rád.

2009. aug. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor itt egy pár dolog hiányos.

Államilag támogatott szakra megyek, eddig egy dolgot fizetett az egyetemből anyám, a gólyatábort. Az iskoláztatásom költségeit is próbálom minimálisra csökkenteni, már gimiben is ezt csináltam, amit meg tudtam oldani, arról anyám nem is tudott, h egyáltalán fizetni kellett.

Fiú vagyok. Nem költök sminkre, lakkra, külsőségekre, max a havidíját a sportegyesületemnek, meg mondjuk animeconra a jegyet, néhanapján elugrom bulizni - kéthavonta egyszer, azt is max egy ötösből, pont a helyzetünk miatt. Ha ruhát veszek, azt is Philip Morris Outletből, h ne olcsó kínai legyen, de az eddigi legdrágább ruhadarabom az öltönyöm volt, cipővel inggel övvel nyakkendővel 50ből, szalagavatóra kaptam, azt édesanyámtól, és nagyon hálás vagyok érte.

Nincs rendszeres keresetem. Mint mondtam, nyáron amennyit tudok dolgozok, és abból élek egész évben, amennyire tudok spórolni, és megoldani. Most is kb. egy hónapnyi melót szedtem össze, abból mentem el kempingezni a barátnőmmel, a maradékot félretettem jegyzetekre, tanfolyamokra, pótvizsgadíjakra.


És anyám szerint az eltartásom is valami, amit tőle kapok. Igaza van, nélküle valszeg éhen döglenék, vagy melós lennék, és nem tudnék tanulni. De ez az elvárása. Azt akarta, azt várta el, hogy egyetemre menjek. Nem tudok egyszerre tanulni és dolgozni, és addig el kell tartania.

2009. aug. 25. 22:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Az internetünk pedig fix díjas, korlátlan.
2009. aug. 25. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hosszú távon az lenne az (egyik) jó megoldás, hogy levelezőn tanulsz. Így tudsz mellette dolgozni főállásban, és akár anyukádat segíted, akár különköltözöl. A kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad... :)
2009. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én pont emiatt költöztem el otthonról,nappali mellett oldom meg a melot,volt diákhiteles korszakom is,de nekem ennyit megér hogy nem függök senkitől anyagilag...

22/L

2009. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem se normális dolog. az én anyum is nagyon meg van szorulva, ha a barátja meg mamám nem ad pénzt/ételt akkor nem tudnánk mit enni. van egy 28éves tesóm aki dolgozik és mindenre elszórja a pénzt, tőle nem nagyon kéri számon...bezzeg nálam...nem értem én sem, de csak azt tudom mondani, hogy ha jóba vagytok akkor beszélj vele mindenképp.
2010. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!