Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kik legyenek a keresztszülők?

Kik legyenek a keresztszülők?

Figyelt kérdés
Se nekem se a férjemnek nincs testvére.Barátaink sincsennek.Sőt! Nekem már csak a szüleim élnek. Megoldás? Nem akarok egy úgymond fogott keresztszülőket a babámnak...
2013. jan. 1. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
legjobb barátod ?
2013. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Minek a keresztelő?


Az mondjuk elég fura, hogy nincsenek barátaitok.

2013. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp csak egy keresztszülőre van szükség, ha római katolikus vagy, nem tudom segít e ez valamit. Unokatestvérek is szóba jöhetnek, nekem sincs testvérem, a férjemnek van, de évente egyszer beszélünk, nem akartuk őket, így az én keresztlányom lett és nekem egy unokatestvérem, aki barát a férjemmel.
2013. jan. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Bárki aki közel áll hozzád. Elvileg olyan valaki kellene, akire rábíznád a gyereked, ha meghalnál. Nincs senki, sem a férjed, sem a saját családodban, akivel jóban vagytok. Unokatesó, nagynéni? Nincs egyetlen barátotok sem? Kollégák, szomszédok akikkel szorosabb a kapcsolat?

Ha szeretnétek, elvileg a szüleid is lehetnek keresztszülők.

(Én voltam olyan keresztelőn, ahol a nagymama volt a keresztanya.)

2013. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Igen, az elég fura, hogy nincsenek barátaitok....


Így nehéz lesz, és valóban majd "valakit fogni kell hozzá" bár nem tudom, hogy így hogyan alakul majd a keresztszülői viszony.

Mindenesetre érdekes... Akkor ti most vagytok a nagyvilágban, te meg a férjed, illetve a te szüleid? oszt ennyi??? Keress barátokat..

2013. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyszerűen legyenek a nagyszülők.
2013. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%
Minek akkor megkeresztelni őket. Te magad is látod, hogy ennyi emberből nem tudsz keresztszülőt találni... Legalábbis szerintem iszonyat hülyeség, ha a nagyszülő lesz a keresztszülő is. Miért nincsenek barátaitok? Antiszociálisak vagytok, vagy mi? A gyerekeiteket remélem nem ilyennek nevelitek majd.
2013. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Miért lett lepontozva az én válaszom akkor megírom, hogy nekem még a bérmarszülőm is a nagyi.

Nem a flanc meg a rokonság a lényeg a keresztelésben, hanem hogy Isten áldását, "védelmét" megkapja a gyerek.

2013. jan. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!