Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy pár amiatt válik el, hogy egyedülállóként több támogatásra jogosultak legyenek?

Figyelt kérdés

4 és 2,5 évesek a gyerekeink, a lakáshitelünk óriási lett :( Már egyszerűen nem tudjuk mit tegyünk még, én 2 műszakban dolgozom sok-sok túlórával, a férjem a főállása mellett két mellékest is csinál és így is éppenhogy megvan a rezsire+kajára való, eddig nem csúsztunk tartozásba semmivel de lassan jön a fűtésszezon...

Végső elkeseredésemben azt javasoltam a férjemnek, hogy váljunk el és akkor csomó mindenre jogosult lennék az önkormányzatnál, tudom, hogy gerinctelenség meg minden (amit a fejemhez is vágott), de nem akarom, hogy télen a gyerekeim egyenek vagy melegedjenek, mert vagy rezsit nem fizetünk vagy nem eszünk e akárhogy is: a kicsik látnák kárát és teljesen kész vagyok attól idegileg, hogy hiába gürizünk mint az állat, nem látom biztosítva a közeljövőt sem számukra. Én már nem tudom mihez kapjak, mit csináljak, már a büszkeségemet is képes vagyok félretenni csak nekik legyen meg minden ami kell!

Tényleg utolsó szemét vagyok amiért így gondolom? Nagyon elkeseredtem a férjem vádjait hallva, hogy mekkora tré alak vagyok hogy ilyen egyáltalán az eszembe jutott, és tényleg kitolás lenne ez a gyerekkel szemben? Hát nem nevelnek rengetegen papír nélkül is boldog gyerekeket? Szerintem a házassági okmány megléte vagy nemléte nem befolyásolja a kicsik életét... vagy tévedek?

Kérlek írjatok.

Köszönöm!


2012. szept. 27. 13:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
87%

Fura, másik ismerősöm azért házasodott, hogy jobb feltételekkel kapjanak lakáshitelt.


Egyébként:

ha ennyire megnőtt a hitel, adjátok el a lakást. Veszteni fogtok rajta, de ha sikerül jól kalkulálni, elmehettek egy kisebbe és tiszta lappal kezdhettek.

2012. szept. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%
Szóval én a jóban rosszban, egészségben betegségben kitételhez tartanám magam, és találnék más kiutat.
2012. szept. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudjuk eladni, már próbáltuk. Pang errefelé az ingatlanpiac, a lakást 11 millára-re becsülték fel, 9-etvettünk fel rá de most 14-nél tart a hitelünk, ekkorát meg senki nem vállal át. Ha meg eladnánk mélyen áron alul, akkor meg a különbözetet ki kéne perkálnunk továbbra is, csakhogy mennünk sincs hová és miből.
2012. szept. 27. 13:55
 4/33 anonim ***** válasza:
23%
Kissebségnél divat az ilyesmi. Szerintem szörnyű a gondolat is.
2012. szept. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
En ugy gondolom ez csak papir, bar nem kellemes dolog valni. En is elvaltam. De ha rendbe jottok meg ujra osszehazasodhattok kesobb. De ha a ferjed ennyire rosszalja akkor nem olyan jo otlet nehogy emiatt romoljon meg a kapcsolatotk. Sajnos, ha tul akarod elni ezt a helyzetett akkor bizony rakenyszerulsz dolgokra. A hugom es a ferje 8m ert vettek lakast 45e kezdet a torlesztest most 98e fiyetnek es 12m tartozasuk van 4 ev utan.
2012. szept. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%
Én már hallottam ilyenről, sőt elég sokan ezért nem házasodnak. Tényleg ez a család érdeke akkor talán. A családi egy évben 36000Ft-tal lenne több. Lakásfenntartási támogatást is kaphatnál.
2012. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
92%

Hát azért ANNYIVAL nem lenne több a támogatás, és a válás sincs ingyen...

Arról nem beszélve, hogy bármikor kérhet az önkormányzat környezettanulmányt, és akkor lebuktok. Mégis mi az, amire egyedülállóként jogosult lennél? Az önkormányzat sem osztja két kézzel a segélyt, az egy főre jutó jövedelmet nézik és a család életkörülményeit is.

2012. szept. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
81%
Családi adókedvezményt pl. jobban igénybe tudjátok venni házasan. Meg ha valamelyikötőkkel történik valami elváltan, akkor csak a gyerekek örökölnek, ahhoz viszont nem lehet hozzányúlni 18 éves korukig. Tehát ottragadtok örök életre a hitelben meg mindenben.
2012. szept. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

A férjem is azzal jött (többek között), hogy nem vagyunk c*-ok. De igazság szerint úgy érzem, ő a látszat miatt nem akarja, ez egy kisváros és esne a renoméja ha a tisztelt tanító úr elválna. Én meg pont teszek rá ki mit gondol róla, ha lassan nem tudok enni adni a gyerekeimnek!!!

Sajnos az erdeti házassági-értékek nálunk már nem mérvadóak, a kapcsolatunk finoman szólva is meg van tépázva, most egy ideje amolyan langyos-kényelmes állóvíz (de mint gyereknevelő zrt nagyon jól működünk együtt).

2012. szept. 27. 14:07
 10/33 A kérdező kommentje:

utánanéztem az önkormányzatnál, és lakhatásira, fűtés és szemétszállításira is jogosult lennék, egyszeri gyt-re is, és ha a munkáltatóm a bejelentett alapbéremről ad ki igazolást és nem a legutóbbi túlóráról, akkor a rendszeres Gyt-re is. És vannak egyszeri támogatások is amik egyedi elbírálásúak.

Környezettanulmányra jöhetnek nyugodtan, megkérdeztem egy gyervekvédelmist, és mivel a munkám többműszakos (vagy hajnalban megyek vagy éjjel érek haza), figyelembe veszik, hogy a másik szülő van olyankor a gyerekekkel.

2012. szept. 27. 14:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!