Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tűrjek és maradjak vagy pedig...

Tűrjek és maradjak vagy pedig menjek el itthonról?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, nem dolgozok felnőttképzésen tanulok, 5éve van barátom, decemberben lett a vőlegényem.

Szüleimmel a kapcsolatom fura, ez azt jelenti hogy jó volt de megromlott 1 hete, anya mindenért engem hibáztat, ha csinálok valamit az a baj ha nem akkor nem, múlthéten a pohár fenekére is nézet ami számomra betette a kaput, nem zavart volna ha nem kurv@zz le, nem üt meg és köp szembe szó szerint!Apukámmal átlagos kapcsolatom van!

Na most a mai nap szintén én voltam mindenért a hibás és már az is az orromra lett hánytorgatva hogy mióta gyűrűm van holott igen lehet megvagyok változva mióta az incidens történt!

Gondolkodom a költözésen a párom viszont külföldön azaz Németországban dolgozik hozzá is kimehetnék ki is fogok 2 hétre és arra gondoltam haza sem jövök ha Magyarországra mégis akkor meg szeretném megbeszélni a barátommal hogy albérletbe költözhessek amíg a jogosítványt és a sulit be nem fejezem, még van ezen kívül + 1évem szerintem ez voltaképpen nem sok!Akár az ország másik végére is elköltöznék mondjuk Győrbe mert ugye én Debreceni vagyok csak a kitűzött célomat megszeretném csinálni, bár ez csak egy sima érettségi jelenleg!

Viszont félek ha elmegyek akkor hogyan? Nem mondhatom meg hogy most láttok utoljára, szóval titokban kell intézzem és félek hogy rosszul leszek majd a hiányuktól mert ugye bár szeretem őket!

Imádom az otthonom, az ágyam az én kis dolgaimat amiket félek feladni de ha nem adom fel ez így marad még elég sokáig.

Pluszban még van egy kiskutyám, imádom itt nem hagynám semmi pénzért, de ha kimegyek 2hétre ami biztos akkor anya nem fogja engedni hogy vigyem mivel ő is szereti és félti stb!Ez egy rettentő helyzet mennék is és nem is nem tudom mit tegyek!

Kíváncsi lennék hogy ti hogyan cselekednétek az én helyemben!


2013. jan. 1. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy oldalról ismerhetjük a sztoridat.

Ennek alapján fiatal vagy. Még tanulnod kell, maradj a családodban.

2013. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És ha elmégy, akkor ki fog eltartani?

Mert nem hiszem, hogy a barátod azért dolgozna, hogy amit ott nehezen megkeres, azt terád költse, miközben te nem dolgozol semmit.

Egy érettségivel nem fogsz sehol munkát találni, mert rajtad kivül még több tizezer ember van, akinek érettségije van, munkája meg nincs - és nem valószinü, hogy bárhol is éppen rád várnak.


Nem ártana elöször megpróbálni felnöni, és elgondolkodni, hogy mi baja a szüleidnek veled, mert az, hogy eljegyzett a barátod, az nem hiszem, hogy bajuk lenne, inkább a saját viselkedéseben kellene keresni az okokat.

Elöször végezd el az iskolát, szerezz munkát magadnak és ha van ELÉG saját pénzed, akkor gondolkodj költözésen.

2013. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A páromnak ez nem okoz gondot mivel ő szeretné, és én is inkább a nem felé hajlottam amikor mondta hogy a munkatársa is kivitte a barátnőjét aki szintén nem dolgozik csak főz mos takarít!

Na meg ráadásul spórolna és nem járna haza mert az út többe kerül mint hogy én kint legyek.

2013. jan. 1. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Az gondolom meg sem fordult a fejedben, hogy esetleg elmenj dolgozni, és munka mellett folytasd a tanulást.

Az egyetlen verzió az hogy valaki eltartson?

2013. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
éppenséggel megfordult! És természetesen ezerrel bújom az álláshirdetéseket! Képzeld nekem sem az a célom hogy valaki eltartson!
2013. jan. 1. 21:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Érdekesen gondolkozol. Kimennél és kint eltartana a párod. Miért nem keresel magadnak valami munkát és miért nem dolgozol suli mellett? Mi lesz, ha összeveszel a pároddal?
2013. jan. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Másodszor írod ki. Elsőre nem tetszettek a válaszok?
2013. jan. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
még egyszer sem írtam ki
2013. jan. 1. 21:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Mind szép és jó, ha a barátod támogatna. Csak tudod, környezetemben idáig többen megszívták, mert a baráttal megszakadt a barátság. Egyedül meg nem voltak képesek ott külhonban megmaradni.
2013. jan. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!