Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek vagy maradjak?

Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve külföldön élek a párommal, de nekem még nincs munkám. Egész nap itthon vagyok, csak háztartási munkát végzek. Nagyon erősen gondolkozok rajta hogy januártól otthon maradok, de akkor a kapcsolatunknak vége mert a párom nem akar megint távkapcsolatot. De én meg élni szeretnék, nem befásulni 22 évesen :(
2012. dec. 17. 07:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
75%

Itthon miből akarsz "élni"? Lenne munkahelyed és annyi jövedelmed, hogy meg tudj élni? Mit értesz az "élni" alatt? Ha a sűrű bulizást, akkor jöjj haza. Külföldön nem buliznak állandóan, mint az itthoniak!

Tanuld a nyelvet, ismerkedj a szomszédaitokkal stb. és keress munkát te is.

Akkor nem csak a háztartással kell foglalkoznod.

2012. dec. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Es mibol gondolod, hogy Magyarorszagon talalsz melot? Mert szerintem kabe mindenutt eselyesebb munkat talalnod Mo-nal.

Nem mindegy, hogy milyen munkalehetosegeid lehettek volna, amit visszautasitottal. Ha valoban a szrlapatolast is elvallaltad volna (szoval a legaljabb munkat), s megse volt semmi, akkor megertem, hogy gondolkozol. De akkor sem ajanlom, hogy hazamenj...semmi ertelme, most otthon sincs melo.

En Angliaban elek mar 5 eve. Altalaban a tel az csendes, marciustol tobb melo van. Nem tudom, te hol vagy, de szerintem kabe igy lehet ott is.

Tobb, mint fel eve, Ha kabe juniustol kerested a melot, akkor meg talalnod kellett volna...ha mast nem is, gyari melot.

Nekem makom volt, augusztusban jottem vissza 2 honap utan (vizsgat kellett letennem), gyerekkel (akkor 2 eves volt kereken) kellett munkat keresnem (van parom nekem is, de nekem kellett megoldanom egyszerre a gyerek vigyazast es a munkakeresest) szeptember 2. heteben sikerult is egy gyari melo...nagyon gaz melo, majd marha nagy makom volt, es a helyi aruhaz takaritonot keresett november 2. heteben kezdessel. (kilencszaz dolgozobol 3-an vagyunk kulfoldiek, csodalom, hogy felvettek), es azota itt dolgozom...tehat nem lehetetlen, csak kicsit akarni kell.

Hol vagy kulfoldon?

2012. dec. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Németországban vagyok. Nem tudom a nyelvet mert eddig angolt tanultam és egyedül nehéz magam rávenni hogy tanuljak. Otthon a szakmámban szeretnék elhelyezkedni, és visszaköltözni a szüleimhez szóval meg tudnék élni. Kerestem munkát de ugyebár mindehova német nyelvtudás kellett igy egyiksem jött össze.
2012. dec. 17. 07:27
 4/40 anonim ***** válasza:
41%

22 évesen a szüleid tartsanak el? Bármilyen szakmád van, ha nincs protekciód, nem fogsz itthon sem munkát találni!

Ennyi idő alatt már elég jól megtanulhattál volna németül!

2012. dec. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Pedig vedd rá magad a tanulásra, mert nyelv nélkül nincs esélyed. Vagy hogy gondoltad? Majd ők megtanulnak magyarul?

Iratkozz be egy nyelvtanfolyamra.

Ha nem akarsz semmit tenni a munkáért, akkor pedig tényleg nincs értelme ezt folytatni, menj haza, élj, ébredj rá a magyar valóságra, és megedződve kezdd elölről az egészet.

2012. dec. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
91%

"Németországban vagyok. Nem tudom a nyelvet mert eddig angolt tanultam és egyedül nehéz magam rávenni hogy tanuljak.

Kerestem munkát de ugyebár mindehova német nyelvtudás kellett igy egyiksem jött össze."


Még csodálkozol?!?!?! Ki venne fel olyan valakit, aki nem érti a nyelvet?!?!?


Éppen Németországban minden városban van lehetöség a nyelvet tanulni, az úgynevezett Volkshochschule mindenhol tart évente többször is nyelvtanfolyamokat olyanoknak is, akik semmit sem érteken németül, és nem is kerül sokba (max. 20-30 Euro). Ha kicsit is szorgalmas vagy, akkor a félév végére alapfokon tudsz beszélni (Az alapfok a MO-i középfokú nyelvvizsgának felel meg), tudod a nyelvtant, méghozzá helyesen, és gyakorlatilag megvan az alapod arra, hogy mindenhol el tudj boldogulni szóban és irásban. Az egyedüli hiányosság, hogy a szókincsed még nem lesz nagy, de azt már egyesül is be tudod pótolni.


Amióta itt vagy, már megtanultál volna németül, és akkor nem kellene nyafognod, hogy unatkozol.


Ha elkezdesz egy ilyen tanfolyamot, akkor mindjárt nem fogsz otthon unatkozni, megismerkedsz emberekkel is.


De ott vannak más tanfolyamok is, szakmailag is át tudod magad állitani a német viszonyokra, esetleg más irányban is fejlödhetsz, tudsz sportolni, stb.


Ha meg ez a vizsgád megvan, akkor gyakorlatilag a legtöbb munkára tudsz jelentkezni, és attól kezdve járhatsz dolgozni is.


Szerintem a szüleid nem lennének elragadtatva, ha a nyakukra jönnél, és munka meg fizetés nélkül elvárnád, hogy eltartsanak. Persze ha munka nélkül akarsz mások számlájára élni, akor érthetö a hozzáálásod.

2012. dec. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
hozzáálásod = hozzáállásod.
2012. dec. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam hogy a szüleim fognak eltartani. Keresnék valami munkát. Nyelvtanfolyamra sajnos nem tudok eljárni mert egy kis faluba lakunk és csak 1 kocsink van amit a párom használ. Busz se jár erre sajnos.
2012. dec. 17. 07:50
 9/40 A kérdező kommentje:
Kicsit bunkó a 07: 49... 1. Nem nyafogok, tanácsot kértem. 2. Nem akarom hogy bárki is eltartson pont ebböl is van már elegem, nem kell egyből nekem esni nem ismersz!
2012. dec. 17. 07:53
 10/40 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt mindenki hasznos választ adott, nem volt bunkózás. Egyszerűen csak ki akarnak szedni abból az álomvilágból, amiben élsz: nem tudsz nyelvet, de nem is akarod megtanulni, elégedetlen vagy de nem akarsz tenni ellene, nem tetszik a takarítás, miközben az alapvető dolgok hiányoznak. Itt kibukik a korod, és erre nehéz olyan választ adni amit hallani szeretnél.
2012. dec. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!