Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaltok ha kiakasztjátok...

Mit csinaltok ha kiakasztjátok a szüleiteket? Mármint hogy bocsánat kérés vagy valami ilyesmi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Kiordítjuk magunkat, utána ha megunom nem szólok egy szót se és pár nap után olyan változás jön elő, mintha megse történt volna

Bocsánat kérés, az nálam megalázkodást jelent tehát semmiféle körülmény között nem kértem senki bocsánatát még

20/F

2013. jan. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Három leányom van, de ha megbántottak, nem szégyellettek bocsánatot kérni. Ez csak a nagyarcúaknál megalázkodás. Nem egyszer előfordult, hogy én is bocsánatot kértem tőlük. Emberek vagyunk, nem?
2013. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

"Bocsánat kérés, az nálam megalázkodást jelent"


Sajnállak.


Igen, én nem szégyelltem bocsánatot kérni tőlük. Ma is bármikor megtenném, ha tehetném.

2013. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Általában duzzogunk egy kicsit,nem beszélünk pár óráig és elkerüljük egymást,majd újra szóba állunk és egy óra múlva már nincs semmi.
2013. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha kisebb összeveszésekről van szó akkor nem szoktam bocsánatot kérni és anyukám se szokott, mert tudjuk hogy a másik ideges volt és feszült. Viszont ha komolyabb a dolog akkor természetesen bocsánatot szoktam kérni. :)


15/L

2013. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiakasztani sose akasztottam őket. Ha vitázunk, enyém volt az utolsó szó, erre hamar rájöttek, hogy nem hagyom magam, ezért inkább rámhagyták. Olyat nem tettem, amiért bocsánatot kellett volna kérnem. Ami egyébként nem az erősségem. Főleg mert általában úgy várják el tőlem, hogy bocsánatot kérjek (nem a szüleim, hanem mások), hogy nem érzem igazságosnak, úgy gondolom, hogy teljes mértékben igazam van. Így nem is szoktam, mert a felesleges bocsánatkérést én is megalázónak tartom. Ha jogos, akkor magamtól is bocsánatot szoktam kérni. A szüleimmel mikor vitáztunk (ez még kamasz koromban volt), akkor miután enyém lett a már említett utolsó szó, akkor mindenki elment a dolgára, majd mikor legközelebb összefutottunk a házban, úgy csináltunk, mintha semmi sem történt volna.
2013. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mivel "akasztottam ki" őket, ha tényleg hibás voltam, akkor általában azért belátom. És akkor természetesen bocsánatot kérek. Ez szerencsére fordítva is működik. De ha hülyeség, akkor nem kérünk bocsánatot, max utána röhögünk rajta egyet.
2013. jan. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod, van a mondás, hogy a mai világban mit nem tudnak az emberek mondani: kérem, köszönöm, bocsánat.

Ha nem is tanítottak meg rá, illene megtanulni. De nyilván neked sem mondtak soha ilyesmit.

Elsőnek, ez nem megalázkodás. Annak van önkritikája és lelkiereje, aki képes a hibáit elismerni, és azt, hogy másokat megbántott, egy bocsánatkéréssel kifejezve.

Neked fogalmad sincs arról, mi a megalázkodás. De kívánom, ne is legyél soha olyan helyzetben.

2013. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

én akkor szoktam ha az én hibám.

De amikor 5000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000^99999999999999999999 szer jön azzal hogy kezdjek már el tanulni, amikor már egy hónapja tartó akármi miatt már életkedvemet visszahozandó, játszok, közben nehézzé váló fps-taktikau játék NAGYON szorult helyzetében vagyok, és eléggé hangos szóval, de amennyire erősen ingerűlt állapotban való lehető legfinomabb modorommal megpróbálom ezt elmagyarázni, de meg sem próbálja felfogni, vagy tenni az ezt kiváltó probléma ellen, akkor nem.

2013. jan. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

igen. az az intelligens, felnőtt ember, aki képes beismerni a hibáit és bocsánatot kérni.


ha hibázok, és belátom, akkor ezt szóvá is teszem, illetve tettekkel kompenzálom. ezen felül pedig tanulok belőle és igyekszem nem elkövetni többször.


anyámmal nem szoktam balhézni, már rég nem élünk együtt, de amikor még tini voltam, mindig rávezetett arra, ha nem úgy viselkedtem, ahogy illett volna.

most a párommal vagyok így. elvárom, h lássa be, ha hibázott, ahogy én is megteszem ugyanezt.

2013. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!