Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengedhetőnek tartjátok,...

Megengedhetőnek tartjátok, hogy egy családapa azt mondja ő nem bírja tovább a munkahelyét és mivel az asszony jól keres ő most itthonmarad egy ideig?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen találta a munkahelyet amit ott akar hagyni,nincs a szakmájában és más egyéb végzettséggel sem munkalehetőség.

Az asszony ugyan jól keres,de még vissza van 2-3 havi törlesztőrészlet a hitelükből ami elég nagy összeg havonta.


És ha az asszony aki 15 éve egy helyen dolgozik egyszer szintén azt érzi ,hogy ő is nagyon unja már a helyzetet,akkor persze ő is maradjon csak otthon ...:-/


2012. dec. 10. 11:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
75%

Amíg a hitel tart semmiképpen ne javaslom.


Egyébként nem lennék feldobva a hírtől, sok mindentől függ, mennyire viseli meg, mennyire van esélye másikat találni. Ha nagyon kevés, akkor nem hagynám. Az emberek többsége nem élvezi a munkáját, de muszáj dolgozni

2012. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak volt olyan munkahelye,ahonnan én beszéltem rá,hogy jöjjön el,majd lesz másik,addig összehúzzuk a nadrágszijat,megoldjuk.Neki már az egészsége kezdett rámenni mire otthagyta,pedig alig 2 évet volt ott (azóta már van sokkal jobb,bár nem is 8 általánosa van)

Engem az percig sem zavart hogy akkor egy darabig csak én dolgozom,fontosabb volt hogy jól érezze magát (nekem akkor is olyan helyem volt ahol jól éreztem magam)

2012. dec. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...


Nyilván azt a 2-3 hónapot féllábon is ki kell bírni. De utána azért lehet mérlegelni, hogy az egészség és valamilyen más perspektíva jobb lehet, mint beleőrülni a stresszbe.

Persze mindez akkor él, ha az illető családapa akar valamit kezdeni magával és tényleg nyomós oka van a hátraarcra.

2012. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
33%
Én nagyon ki lennék akadva. Hogy képzeli, hogy csak úgy otthon marad? Oké, hogy a feleség jól keres, de az nem jelenti, hogy ezt megteheti. Én biztos a fejéhez vágnám, hogy mehet amerre lát. Aztán biztos megnyugodnék, de nem hagynám, hogy otthon lébecoljon. Főleg, amíg hitel van. Legalább addig maradjon ezen a helyen, aztán eljöhet, de keresnie kellene mást. Az nem megoldás, hogy majd a feleség eltartja a családot.
2012. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Én is azt kértem tőle,hogy legalább a hitel lejártáig várjon a felmondással,de úgy tűnik hajthatatlan.


Mert ő 200.000 Ft-ért nem fog robotolni... :-/

2012. dec. 10. 11:45
 6/38 A kérdező kommentje:

"Persze mindez akkor él, ha az illető családapa akar valamit kezdeni magával és tényleg nyomós oka van a hátraarcra."


Amikor elkezdtem neki nézelődni új helyet keresni teljesen felháborodott,hogy ebbe senki ne szóljon bele majd Ő !!! kitalálja hogyan tovább .

Az sem érdekli,hogy jól tudja,hogy nem fog találni valószínű új helyet,hiszen ezelőtt a hely előtt is több hónapig munkanélkül volt.

2012. dec. 10. 11:48
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baja a mostanival,miért akar eljönni?
2012. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Az a baja ,hogy nem veszik emberszámba ,kihasználják,nem korrektek vele.
2012. dec. 10. 11:56
 9/38 anonim ***** válasza:
50%

200 ezerért nem hajlandó?????


Orvosok ennél kevesebbért robotolnak, tanárok ennek a feléért hallgatják, ahogy lek.rvázzák őket a kis suttyók.


Itt nagy gond van. Állj a sarkadra!

2012. dec. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

"Itt nagy gond van."


Én is így érzem és csúnya dolog,de mindenképpen megfogja érezni anyagilag azt ,hogyha ezt most megteszi a családjával,mert én pedig pont most határoztam el,hogy minden hónapban félreteszek egy nagyobb összeget és hát nem tudom sajnos a férjemet anyagilag támogatni...azaz nem tudok tankolni az autójába stb . maradjon csak itthon kedvére,a számlákat fizetem,gyerekek el lesznek láttva ,de a férjem életszinvonala meredeken fog csökkeni...

2012. dec. 10. 12:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!