Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kilátástalan a...

Szerintetek is kilátástalan a helyzetem?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok,diplomás de soha egy napot nem dolgoztam,mert itthon vagyok áplási segélyen a 0-24-ben felügyeletet igénylő Nagyanyámmal.Anyám meghalt 10 éve rákban,apámmal nem tartom a kapcsolatot,sem nekem,se anyámnak nincs testvére,senkire se számíthatok.Természetesen párkapcsolatom sincs.Szerintetek mi lesz velem,ha a Nagyim meghal...?Mehetek kb én is felkötni magam utánna...Néha már megtenném,tiszta depressziós roncs lettem,már évek óta erről szól az életem pelnkázás,etetés,ráadásul a Mama már kezd agreszív lenni velem néha nem ismer meg.Valaha szép lány voltam,de mára egy tutyiban járó,pattanásos,zsíros hajú szörnyszülött lettem akiből dől a húgyszag ami már a falakba is belette magát.Fogalam sincs mit csináljak itt állok ennyi idősen a szakadék szélén.Lehet bele kéne ugranom...:-(
2013. jan. 1. 23:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne megoldható, hogy otthonban ápolják a nagymamádat? Nem áldozhatod fel az életedet az övéért. Ha minden nap mész hozzá látogatni, minden nap találkoznátok ugyanúgy, de a teher lekerülne a válladról. Muszáj lenne egy kicsit építgetned a saját életedet is, mert sajnos ő sem él örökké, és tényleg meg kellene állnod később is a saját lábadon.
2013. jan. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Vannak ingyenes ápolási szolgálatok. Többnyire egyházi fenntartásúak.

Meg kellene próbálnod!

Ha napi pár órára el tudnál szakadni otthonról, már az is sokat jelentene.


Eljárhatnál abban a pár órában esetleg valamilyen tanfolyamra (pl. nyelvi)...

Kimozdulnál, társaságban lennél...


Egyébként az ápolási munkaviszonynak számít. Munka is. Kemény munka. Ne becsüld le.

2013. jan. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Ne utáld magad mert az sosem tesz jót, akkor sem ha megérdemled. Szerintem kezd el élni, sportolni, foglalkozni magaddal, barátokat szerezni. Ha akár csak szórakozásképpen elkezdesz valami testmozgást (pl. biciklizés, kirándulás), akkor nem csak rendbe hozod a tested, de jobb kedved lesz, javul az életkedved és kap értelmet az életed.

Az öngyilkosság a gyáva csírák menekülése, akik képtelenek cselekedni, ezért a halálba menekülnek, mert megváltás várnak tőle. Ne akarj ez lenni, ez már mindennek a legalja. Inkább cselekedj, és hozd rendbe az életed. a kilátástalan helyzet az lenne, ha egy náci haláltáborban senyvednél, remény nélkül. Ami veled van, ez nem az.

2013. jan. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom otthonba beadni,mert egyrészt szívteleségnek érezném,hamár felnevelt(anyum látástól-mikulásig melózott ő volt velem otthon),másrészt az otthonok nem ingyen vannak(a nyugdíját minimum le kellene adni,de a legtöbb helyen+ több millát azt meg nincs miből,ráadásul több éves várólista van)...

Próbáltam állásokat nézegetni már kb 2 éve küdözgetem az önéletrajzokat,dehát kb nincs mit beleírnom:-( Nulla választ kaptam(amit igen az átverés volt).Mert a mai világban ki válaszol egy olyan önélertajzra,hogy: "30 éves vagyok, van egy nem túl piacképes diploám(biológus és az is csak 3-as mert már akkor kezdődtek a gondok és a tanulás rovására ment,ráadául be se fejeztem időben csúsztam 2 évet),soha még egy napot nem dolgoztam normális melóhelyen,és most is csak max 4 órát tudnék vállalni"(ápolási melett többet nem szabad,és arra az iőre is kéne minden nap kerítenem valakit)...Marha sok esélyem van a mai munkanélküli világban ezekkel a paraméterekkel tényleg.Ja és különben is már betöltöttem a 30-at vénasszony is vagyok...

2013. jan. 2. 00:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit kéne tenned, mindenesetre példaértékű amit teszel. Azért viszont sajnállak, hogy a saját életedet áldozod fel emiatt. Tényleg nem tudom mi lenne az okos megoldás. Talán tényleg otthonba kéne adnod... ott is tudod látogatni, mégsem venne igénybe napi 24 órát és kicsit össze tudnád magad szedni.
2013. jan. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen gondolkodtam otthnon,mert lehet már fel se fogná.De ahhoz nekem meló kellene előbb,mert a legolcsóbb helyeken is a nyugdíját elveszik.És ahol csak a nyugdíjat kell fizetni szörnyűek az állapotok(voltam ilyen önkormányzatiba,fekszenek órákig a tele pelenkában,6-an egy szobában,meglpoják megverik egymást-aki még mozgóképes).Ja és még ide is várólista van és szociális alapon lehet bekerülni(leginkább azoknak akiknek nincs senkije,nem azt fogják bevenni,akivel otthon van vele az unokája ápolásin-hogy az én éltetemmel mi lesz az itt senkit se érdekel.Meg tudom oldani az ápolást és kész).A normális helyek meg úgy kezdődnek,hogy adjál le min 3 millát és még fizess havi 150-200ezret :-((((
2013. jan. 2. 00:29
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Vannak "kiskapuk" is. Krónikus belgyógyászati osztályokon ápolnak ilyen betegeket, megoldható.

Nem lenne nagymamáddal szemben sem rossz, hiszen ott napi 24 órás orvosi ügyelet, ellátás,minden, amire egy ilyen betegnek szüksége van.

Neked pedig élned kellene az életedet. Bármilyen munkát elvállalnék, mert már vissza kell szoknod az emberek közé.

Ami nem is olyan könnyű. Hogy legyen miért, kiért felöltöznöd, hajat mosnod..

Beszélj a háziorvosotokkal, biztos tud megoldást.

2013. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hetes gyerekotthonokban nem ritka az a felállás, hogy a beteg kicsi anyukája elmegy gondozónőnek és a kicsije mellett másokkal is foglalkozik, de van fizetése, minimális magánélete, mert a másik 12 órában másik gondozó van a gyerekekkel, hétvégén meg pl otthon vannak. Szerintem olyan otthont keress, ahol felvennének Téged gondozónak, hátha van ilyen. Oda még azt is leírhatod, hogy sok gyakorlattal rendelkezel.
2013. jan. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szép dolog Tőled,hogy ápolod Őt,de szerintem 30 évesen korai leírni magad ám. A Mamám mióta szegény felügyeletet ígényel talán gonoszságnak tűnik,de kórházban van. Jobban tudnak ott rá figyelni, vannak kiskapuk. Meglehet oldani,hogy ne kelljen rengeted pénzt fizetni érte. Fel a fejjel, biztos jól fognak alakulni a dolgok.
2013. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Látom páran nem értitek...Az összes bevételünk az ápolási + a nyugdíja.Ha valahová beadom megvonják az áploásti és mindenütt(még a krónikus belgyógyászati osztályon is-ahol max 3 hónapot maradhat) fizetni kell,legalább annyit mint a nyugdíja(az 70 ezer).Szóval,akkor én meg zenés énekszóval halljak éhen?(Igaz így is ez lesz,ha meghal akkor amit megtehetek ma ne halasszam holnapra?)

Azt meg egy munkáltató se tolerálná,hogy bocs előbb lerendezem a Mamát,aztán majd jövök dolgozni,adik tartsák fenn a helyet...

2013. jan. 4. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!