Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek van egy gyereke...

A férjemnek van egy gyereke az első házasságából, nekünk két közös. Ha Ő hirtelen meghalna, hogyan és mit örökölne az a másik gyerek, mi járna neki és mikor? Hogy jutna az örökséghez?

Figyelt kérdés
Mindennek ami a férjem nevén van egy része az övé lenne,vagy ez csak ingatlanra vonatkozik? Egy nagy családi házban lakunk, amin még hitel van.Követelhetné azonnal a részét, vagy csak ha nagykorú lesz? Hogy vannak ezek a dolgok?Aki jártas benne segítsen!
2010. febr. 16. 18:26
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%
Jujj,de kedves...Amúgy ez attól függ,hogy a közös ház megvételekor ki lett e kötve.Én egy hasonló "előző házasságból származó gyerek" ( :S ) vagyok,és a ház elsődleges örököse én vagyok.Tehát ha ez így nincs kikötve akkor szerintem nem követelheti.De én nem tudok többet :)
2010. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Mindent,ami a férjed nevén van a gyerekei örökölnek, a ti esetetekben harmadolódna minden (pénz, ingatlan, ingó..pl kocsi ÉS az adósság is természetesen)és a gyerekek egyenlő arányban megkapják ezek tulajdonjogát (és az adósság fizetésére a kötelezettséget) Te pedig mindenre (tehát, amit a nem közös gyerek által örökölt részekre) megkapod az özvegyi haszonélvezetet, ez gyakorlatilag a háznál lényeges: amíg te élsz (vagy amíg le nem mondasz a jogodról) onnan téged ki nem tehet, ha ez érdekel.A férjed végrendeletben módosíthatja ezt a törvényes öröklési rendet (pl h ne haramadolódjon a hagyatéka, hanem elérő arányokban kerüljön a gyerekekhez, vagy neked is juttathat) de a kötelesrésztől csak meghatározott esetekben lehet megfosztani az örököst. Közelről ismerek oylan eseteket, ahol az előző házasságból származó gyerek és az özvegy ölre ment a férj halála után...jobb ezt megelőzni.Nem azt mondom, h semmizze ki a nagyobb gyereket, de amiért te is megdolgozol, és ügye a közösbe te is beleteszel, abból a te gyerekeid részesedjenek, ne harmadolódjon.
2010. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
hali! ha fele-fele a lakás akkor 'a gyerek' a férjed felét örökli a többit a közös gyerekek, ha nincs máshogy kikötve. én így tudom..
2010. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%
18:42-es vagyok.. szóval igen ha több gyereke van akkor annyi felé oszlik az ő része..
2010. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
41%
De rohadt kedves vagy te...
2010. febr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
3 gyereke van a férjednek ha másképp nem rendelkezik akkor harmadolnak mindent a halála után.
2010. febr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
51%
És ez így igazságos, undorító lenne ha kiakarnád túrni...már maga a kérdés is gusztustalan
2010. febr. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképp jár az első házasságából szülöttnek is,nyugtasd meg magad. Amúgy megy mindegy hogy nagykorú lesz vagy sem,akkor is a részét meg fogja kapni.Így ossz-szorozz ://
2010. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
23%
A férjed házasságkötésetek előtt szerzett vagyona a két korábbi házasságából születetett gyerekeié egyenlő arányban. Amit pedig házasságkötésetek óta együtt szereztetek, annak a felét /a férj részét/ örökli a három gyermeke egyenlő arányban. Erre mérget vehetsz! Ha pedig még ezen az egyen kívül is lenne gyermeketek, akkor a férj részét a négy gyereke örökölné.
2010. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%
Most látom, hogy a férjednek EGY korábbi gyermeke van. Kettő pedig közös. Továbbra is az a felállás, hogy amit vitt a házasságba, azt teljesen az ő egyszem /korábbi/ gyermeke örökli. Amit együtt szereztetek, annak a fele /a férjed része/ osztódik az összes gyerek között.
2010. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!