Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénz vagy szeretet?

Pénz vagy szeretet?

Figyelt kérdés

A kapcsolat mint érzelmi gazdasági közösség olvashatjuk sok helyen ..


nos .. honnan tudom hogy szeret-e valaki igazán?

mert lehet megsimogatja a buksim, és elmondja h szeret, esetleg vesz néha egy cserépnyi ibolyát..-de a rezsibe nem száll be, és nem költ rám-vagy olyat ami SZERINTE hasznos, jó ajándék...én meg odateszem a lelkem, testem, és persze az anyagi oldalt is, tehát mindet akár, és nincs azonos szintű visszacsatolás. és ha akarom ha nem feltűnnek ezek a dolgok.. :( és ez nem egyszeri eset.


hol vannak az arányok? amikor az egyik fél smucig -ez mint alaptulajdonság- DE nem rosszindulat. És mikor gyaníthatom hogy nem vagyok fontos ,nem számítok ?- mert a tudatos kihasználásnál ott a rosszindulat is nem igaz ?

Hol vannak az arányok? mennyit adok és mennyit adjon a másik mind érzésben mind tárgyi kifejeződésben,akár pénzben egy kapcsolatba ? hogy meglegyen az egyensúly ..és ez ne legyen elbizonytalanító tényező..


2013. jan. 4. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha együtt is éltek akkor szerintem az a minimum ha beszáll a költségekbe. És ez mindenhol igaz persze, mert hogy te tartsd őt el az azért túlzás akármennyire is szeret.

Én barátnőmmel is együtt élünk. Tavaly áprilisban lett munkanélküli októberben talált munkát nem fizetnek neki sokat és valamennyire beszáll a költségekbe. Mivel én akarom hogy legyen valami pénze így megbeszéltük hogy akkor én intézem a rezsit meg a kaját aztán hó végén amikor már fogyóban vagyunk akkor az ő pénzét vesszük elő. Ez nálunk csak azért működik így mert amikor én nem kerestem olyan jól akkor ő fektetett több pénzt a háztartásba és most azon vagyunk hogy ameddig lehet mindkettőnknek legyen saját "zsebpénze" ruhára, meg amire kell. De ha már kifogytunk a közösből akkor jön ez a kis tartalék.

2013. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hallgass a megérzéseidre. Ha te úgy érzed, hogy többet adsz, és úgy érzed ő nem ad neked és emellett még azt is érzed, hogy kihasznál, akkor hagyd a fenébe.

Nekem egyszer volt ilyesmi, én megérzéseimre hallgattam és gyorsan szakítottam. Ez nem egy hálás kapcsolat, ha ilyeneken gondolkodsz.

2013. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A párod tudat alatt is kihasználhat, nem biztos h belegondol abba h éppen te mit adsz a kapcsolatért... Szerintem az ember elég egyszerű ilyen téren, ahol könnyű és kényelmes ott boldog és azt védi... Ezért kell már a kapcsolat elején úgy kialakítani ezeket a dolgokat h ez ne legyen kérdés... Nem fog örülni neki ha felhozod a témát...
2013. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!