Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért foglalkozik többet...

Miért foglalkozik többet anyukám a nővéremmel mint velem? Ennyire büszkébb rá mint rám? 13/L

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Lehet, hogy több bennük a közös, de nem mentegetem, nem szép dolog.

Viszont kellene beszélned vele, hogy ez zavar téged. Nyugodt hangnemben, nem a fejéhez vágva a dolgokat.

2012. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért foglalkozik vele többet, mert ő jobban rászorul, kellhet neki a segítség.
2012. dec. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy anyukádban keresendő a "hiba". Ha jobban belegondolsz, talán nem a neten kellene ezt megkérdezni, hanem oda is mehetnél hozzá, nem?

Talán azért nem foglalkozik veled annyit, mert hazaérsz, leülsz a gép elég, vagy elvagy a saját kis világodban, és nem nyitsz felé.

Meg 13 éves vagy, tapasztalatból tudom, hogy ilyenkor sok olyan dolgot beképzel az ember, ami amúgy pár év múlva nevetségesnek hat majd. :) (nem sértésnek szánom, de a kamaszkor ilyen, utólag majd te is rájössz :D)

Szerintem ne problémázz ezen, ha kevésnek érzed a törődést, menj oda anyudhoz, és mondd el ezt neki, mi nem tudunk segíteni itt érdemben, nem tudjuk, mi az oka a dolognak, nem látjuk a helyzetet. Meg amúgy is, mindig a probléma forrásánál kell a megoldást is keresni. Sok sikert!

2012. dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2012. dec. 28. 13:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, bár az én bátyóm nem rosszéletű, mint a te tesód (sőt), de anyám mégis mindig őt védte, részesítette jobban előnyben. Velem csak dicsekedni szeret. Meg lelkifurdalást okozni, ha nem akarok vele beszélgetni. Mert hát "egy lány meg az anyja, tudjanak már beszélni..."


Igen, de az én véleményem nem számít. Nekem jó hogy komoly kapcsolatban vagyok, de jajjjj szegény drága bátyám, neki még nem jutott senki - és máris elbőgi magát.


A legborzasztóbb, hogy mikor higgadtan mondom neki, vallja már be hogy bratyó kicsit jobban számít (én ezt már elfogadtam), akkor se teszi. Szinte fel se fogja egypár szülő. Elég szomorú.

Mi pedig már 24 (én) és 27 (bratyó) vagyunk, anyánk közel a 60hoz, de ilyen, és sose fog megváltozni...

2012. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez az ő szegénységi bizonyítványa, főleg azért is mert te észreveszed ezt. Muszáj beszélned vele erről de ne követelőzően állj hozzá, mert akkor kényszerből fog babusgatni ami nem vezet jóra. Egyébként sok mindentől függhet ez a dolog, sok mindenki, talán a legtöbben nem valók szülőnek, vagy csak egy gyerekkel. A lényeg, hogy ez az ő személyétől is függ, talán jobban ért az idősebb gyerekekhez (nem tudom eddig milyen volt szülőként) vagy azt gondolja, hogy mivel ő idősebb nagyobb szüksége van rá (kamaszkori zavarodottság, új dolgok, blabla miatt) és esetleg rád úgy gondol, hogy teljesen el van mint a befőtt, kevesebb dologban van rá szükséged. De erre csak ő adhat választ ezért ne itt várd a válaszokat.
2013. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!