Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek, hogy...

Szerintetek mit tegyek, hogy megváltoztassam az életem? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hát igazából nem is tudom hol kezdjem..14 éves lány vagyok.Örökbe fogadtak.Lehet ez is baj.Sajnos a szüleimmel(mármint akik nevelnek) nagyon rossz a kapcsolatom.Nem akarnak meghallgatni,ha meg is hallgatnak mindig hibáztatnak.Sosem hisznek nekem.Az anyám 24 órából 6-ot veszekedik velem.Sosem ért meg.Semmiről sem tudok vele úgy beszélni ahogy egy anyával kellenne.Az apámmal talán jobb egy kicsit a kapcsolatom.De ha egy buliról van szó,csak káromkodással ás szídkozódással enged el,mert ugye neki nehezére esik 5 km-rt menni kocsival.Nem szeretnek utazni.Ha esetleg én felhozok egy nyaralást rögtön ordibálnak,vagy ami mégrosszabb,az apám úgy tesz mintha nem is hallanná.Még az esti tévé nézés,vagy telefonálás miatt is veszekednek velem.Reggel majdnem minden alkalomkor sírva megyek suliba,mert az anyámmal mindig összeveszek valamin.Nem törődnek velem.Néha úgy érzem idegen vagyok a családban.Nem egyszer hangzott el az a szájukból,hogy bárcsak ne fogadtak volna örökbe,mert rossz ember vagyok,főlleg az utóbbi időben mondják.Az anyám szerint egoista az apám szerint arcátlan vagyok,és hasonló rossz dolgok.És ne tanácsoljátok,hogy üljek le velük beszélni és mondjam el,hogy így nem megy vagy ,hogy szeretném ha úgy kezelnének mint egy normális gyereket,ahogy a többi szülő csinálja,mert nem megy,próbáltam és reménytelen.Ilyen makacs embereket még máshol nem láttam.Már úgy érzem nem segít semmi...és senki.Minden reggel aval kelek fel,hogy Istenem adj egy normális életet.És minden este aval fekszek le,hogy Istenem add,hogy reggel ne keljek fel.Már azon is gondolkoztam,hogy elkezdek a suli psihológusához járni,mert lehet velem van a baj.Sajnos már odáig elfajultak a dolgok,hogy egyáltalán nem tudunk rendesen komunikálni.Az anyám szerint ez azért van mert én szégyenlem őt.Lehet igaz is.Mert lehet tényleg szégyenlem az anyámat.Mindig lejárat.És a külsejéről nem is beszélve.Nem igazán foglalkozik magával.És nem a pénz miatt.Szerencsémre az van elég.Hülyeségeket beszél.Az anyám dohányzik.Nagy mértékben,nagyon nagy mértékben.Ezért is szoktak veszekedések lenni.Nem tudom,miért de nem tud velem olyan lenni mint a többi anya a gyerekével,főlleg akinek lánya van.Nem tudok vele nyíltan beszélni.Olyanok vagyunk mint az idegenek.Már az öngyilkosságon is gondolkodtam,de mivel vallásos vagyok és Isten félő azt érthetően kizártam.Néha már úgy érzem darabokra hullok...
2013. jan. 5. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Van pénzetek, eljártok nyaralni, elengednek bulizni, és el is visznek kocsival. Ej, de kaki lehet neked!

Anyukádat meg hagyd békén, nem lehet mindenki egy kikent-kifent maca!

2013. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

kérd el magad mellőlük, mert egyenlőre még felügyeletre szorulsz jogilag, így önállóan döntésképtelen vagy.

Csak nem értem az ilyen tapló gennyláda söpredék minek nem tud a s*ggén maradni és elfelejteni hogy örökbefogadjon bárkit is, hogy még annak is elcsessze az életét?!

2013. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha sehogy sem tudsz velük normálisan kijönni, akkor nem muszáj erőltetni szerintem. Tedd meg amit elvárnak, és próbáld kerülni a konfliktusokat. A legtöbb embert úgysem lehet megváltoztatni. Keress valakit akivel beszélgethetsz ilyesmikről őszintén, de vigyázz ne éld bele magad rögtön valamibe, mert nagy csalódás érhet. Jobbat nem tudok.
2013. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valahogy bírd ki, mert ha visszakerülsz az állami rendszerbe, akkor sokkal rosszabb körülmények között kell majd élned. Nekem volt egy osztálytársam aki élt intézetben és nem egy leányálom. Persze, a mostani helyzeted sem, de még mindig sokkal jobb. Így nagyobb esélyed van egy későbbi normális életre, vagy arra hogy később továbbtanulhass.

Valahogy próbáld kerülni a helyzeteket, amikor beléd köthetnek. Gondolom anyukád nem tud minden reggelre új témát.

2013. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Egyébként kedves elsõ válaszoló..nem tudom te mit olvastál,de épp az hogy nem megyünk soha sehova,és elengedni sem engednek csak veszekedéssel.
2013. jan. 5. 21:12
 6/7 A kérdező kommentje:
De arról sincs szó,hogy más nevelõszülõktõl kellett megszöknöm vagy hasnoló,mert még csecsemõ voltam mikor örökbefogadtak.Azóta romlott ennyire meg minden mióta megtudtam,hogy örökbefogadtak.Lehet ezért is velem van a baj,meg ugye a pénz is rájátszik.Az apámnek alig van ideje ránk,mert neki annyira fontos az állása,munkamániás és szereti a hatalmat,meg persze a pénzt.Lehet ezért anyám rajtam tölti ki a mérgét.
2013. jan. 5. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

ne nagyokat akarj változtatni hanem kicsiket... egy nagy cél is kis részekből áll össze... foglald össze ird le, és apránként változtass amin tudsz, legyenek céljaid a jövő hétre, a mindennapokra, a jövő évre, tudd, hogy hogyan milyen embernek szeretnéd látni magad pl 5 év múlva.


Isten nem pottyant az öledbe jobb életed. a pozitív gondolatok pozitív eseményeket vonzanak be, de ismered a mondást hog "segíts magadon az Isten is megsegít"...azaz te add meg a kezdő lökést, te tedd meg az első lépést. És ne add fel.


amúgy ha csak Istenfélésből teszel vagy nem teszel dolgokat az nem jó pontnak számít. Tiszta szívből kell cselekedni, nem Istenfélelemből... Mi a nyavalyának lennél öngyilkos, amikor 14vagy? kb 70év kalandot, izgalmat, boldogságot dobnál el magadtól. a te életed, olyanná formálod amilyenre szeretnéd.


rossz a sorod? sajnállak...bár segíthetnék..de csak azt tudom hogy ettől erősebb leszel. és lesz előtted egy (ellen)példa amikor a saját gyerekeidet fogod nevelni.


egy kis segítség, helen Fielding: Olivia Joules és a túlfőtött képzelet című regényből :)

neked is legyenek meg a saját szabályaid... :)


1. Sose pánikolj. Állj meg, vegyél mély lélegzetet, gondolkozz.

2. Senki se törődik veled. Magukkal törődnek, akárcsak te.

3. Fontos esemény előtt sose változtass a hajad színén, vagy fazonján.

4. Semmi se olyan jó vagy rossz, mint amilyennek látszik.

5. Ne tedd azt másnak, amit nem kívánsz magadnak.

6. Jobb egy drága holmit vásárolni, ami nagyon tetszik, mint több olcsót, amik csak tetszenek.

7. Úgyszólván semmi se számít. Ha kiborulsz, kérdezd meg magadtól: "Számít ez egyáltalán?"

8. A siker titka abban rejlik, hogy miként kanalazod össze magad egy balsiker után.

9. Légy tisztességes és emberséges.

10. Csak olyan ruhákat vásárolj, amiktől szívesen táncra perdülnél.

11. Az ösztöneidben bízzál, ne a túlfűtött képzeletedben.

12. Ha lehengerel a katasztrófa, ellenőrizd, hogy valóban katasztrófa e, így: a/ gondold azt: "Á, szarni rá", b/ nézd a derűs oldalát, vagy ha ez nem működik nézd a vicces oldalát.

Ha egyik se működik, akkor talán valóban katasztrófa áll fenn, így hatályba lép az 1-es és 5-ös pont.

13. Ne várd, hogy a világ biztonságos vagy az élet tisztességes legyen.

14. Időnként sodortatnod kell magadat az árral.

15. Sose sajnálkozz semmin. A jelen az egyetlen, amin változtathatsz, tehát tanulj a múltból.


30N

2013. jan. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!