Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha a szüleimet...

Az normális, ha a szüleimet abszolút nem érdekli a szexuális életem?

Figyelt kérdés

Mi elég nyitott család vagyunk, nálunk nem tabu a szex, a szüleim úgy neveltek, hogy ez egy teljesen természetes dolog és örömforrás is egyben. Nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, bármiről tudok velük beszélni.

Simán megengedik, hogy a barátom nálunk aludjon, vagy fordítva.

Arra neveltek, hogy legyenek igényeim a barátommal szemben, tehát ne jöjjek össze akármilyen jöttment alakkal, és teljes mértékig bíznak is bennem, nem szólnak bele a dolgaimba.

Csak annyi kikötésük volt, hogy védekezzek, de ezt már olyan 13 éves koromban tudtomra adták. Innentől kezdve letojják a dolgot.

Nem is érdekli őket a dolog, épp ezért érthetetlen számomra, hogy sok szülő miért akad ki, ha a gyereke szexuális életet él.


17/L



2012. dec. 7. 22:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
Igen, normális. A szülők nagyrésze így van ezzel, csak senki nem panaszkodik erről, hanem a fordítottjáról szokás: ezért gondolod azt hogy SOK szülő kiakad, de valójában nem...
2012. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem jófej szüleid lehetnek.Már ha ennyiből lehet megítélni.

Kérdezd meg tőlük,hogy miért nem érdeklődnek,kezdeményez anyukáddal beszélgetést egy erre alkalmas időpontban.

2012. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

"Csak annyi kikötésük volt, hogy védekezzek, de ezt már olyan 13 éves koromban tudtomra adták. "


Miért akkor kezdted?


És, hogy a kérdésre is válaszoljak: Inkább örülj neki!

2012. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem a problémádat. 17 éves vagy, nem 14. Miért akadnának ki? A szüleimet sem zavarta, hogy ilyen korban éltem szexuális életet. Nálunk sem volt soha tabu, de ugyanúgy ahogy az ő ágyjeleneteikről, az enyémről sem beszéltünk. A szüleid normálisan gondolkodnak, tudják, hogy 17 vagy. Egy szállal sem vagy éretlenebb mint fél év- év múlva, amikor már tényleg felnőtt leszel jogilag is.
2012. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Minden esetben az lenne a normális, ha ilyen bizalmi viszony lenne a szülők és gyermekeik között. Azért azt nem hinném, hogy tojnak rá és nem érdekli őket a dolog :) De bíznak benned (nyilván okkal), tovább nem kell rugózni a dolgon.
2012. dec. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Szóval nem a prűd szülők vannak többségben?? Ez jó! :) Azt hittem, mert panaszkodnak páran.


Amúgy azt mondták, hogy ez nem az ő dolguk, azért nem avatkoznak bele.

Tudják, hogy van ízlésem, válogatós vagyok, és tudok mindent a védekezésről. :)

2012. dec. 7. 22:16
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen normális, abszolút egyetértek: szerintem is így kell kezelni a dolgot.

Annyi, hogy ha neked kérdésed van, vagy te beszélni akarsz róla, akkor hallgassanak meg. (Szóval ne tabu-téma legyen, de azt írtad is, hogy nem erről van szó.)

2012. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
Vannak érdekes szülők páran ez igaz. Na ők lesznek azok, akik nem értik miért nem megy a gyerek a problémájával hozzájuk, vagy miért lesz távolságtartó a viszonyuk évek múlva is.
2012. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem így a normális. Őszintén szólva nem tudom, miről szeretnél beszélni velük? Kérdezzék meg hogy "és, sikerült elmenned?" vagy ilyesmi? Nem cikizésként kérdem csak érdekel mit szeretnél velük megbeszélni.
2012. dec. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én apukám szerintem a lelke mélyén még mindig azt hiszi, hogy szűz vagyok, pedig már van egy kislányom és férjnél vagyok. Előtte meg sem lehet említeni a szexet. Abszolút tabu! Anyával sokat beszéltünk róla.

28/L

2012. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!