Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy amerikai család örökbe...

Ha egy amerikai család örökbe fogad egy magyar gyereket, akkor az a gyerek felveheti az amerikai állampolgárságot?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem te tetted fel ugyanezt a kérdés nem sokkal ezelőtt? Idézek:" Magyarországon csak 1995 szeptemberében lépett hatályba az a törvény, amely kimondja: "A gyermek külföldre történő örökbefogadása... csak örökbe fogadhatóvá nyilvánított intézeti nevelt, valamint állami nevelt gyermek esetében engedélyezhető." Amennyiben állami gondozott vagy lehetséges, de gondolom ze családban élsz és csak az állampolgárság kéne.Hidd el ott sincs kolbászból a kerítés..
2013. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha örökbe fogadják akkor automatikusan megkapja az amerikai állampolgárságot. Ha nevelőszülők lesznek csak akkor nem.
2013. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A baj az, hogy a vérszerinti szüleimmel nem alkotunk egy családot. Apám nem akart gyereket, ezért amint megszülettem kitagadott, anyámnak pedig sokat kellett dolgoznia ezért mindig egyedül voltam. Persze ettől függetlenül egy házban élünk meg minden, de nem tekintek úgy rájuk mintha a szüleim lennének. Inkább olyanok, mint a lakótársak akiket alig ismerek. De lenne egy amerikai család, akikre viszont családként tekintek. Na és itt a baj. AMERIKAI család, én meg magyar állampolgár vagyok.
2013. jan. 5. 23:46
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

Hát álmodozni lehet, de te sosem lehetsz amerikai család örökbefogadott gyermeke.

Ennek egyszerű okai vannak

1. Függetlenül az állampolgárságtól (értsd mindegy hogy amerikai, angol, magyar vagy francia) nem tinédzsert akar örökbe fogadni hanem minél kisebb gyermeket. Ha lehet csecsemőt.

2. Szüleid nem mondtak le a gyámsági jogukról vagyis továbbra is a szüleidnek tartják magukat.


Szóval az hogy az apád nem akart gyereket, az anyád nem foglalkozik veled, még az ő gyerekük vagy. Ezért soha nem lehetsz senki fogadott gyereke.

2013. jan. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

És ők mondták, hogy örökbe akarnak fogadni? Vagy hogyan vagy velük kapcsolatban?


Egyébként sajnálom, hogy a szüleid ilyenek, megértem, hogy nagyon vágysz egy igazi családra. :(

2013. jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ide is beirom, amit a masik, ugyanerrol szolo kerdesedre irtam:

Lehet, hogy rosszul tudom, de az usaban csak 16 even aluliak fogadhatok orokbe, illetve csak akkor kapja meg az allampolgarsagot az illeto. A magyar torvenyek szerint pedig az a gyermek adhato orokbe, akirol mindket szuloje irasban lemondott, de nem lehet egy bizonyos szemely javara lemondani a gyermekrol, tehat ha a szuleid irasba is adjak, hogy lemondanak rolad es orokbefogadhato vagy, akkor eloszor varni kell egy evet az intezetben, varni, ha a szulok valamelyike meggondolja magat. Aztan, ha a kovetkezo x evben magyarok nem akarnak orokbefogadni, akkor kereshetnek teged kulfoldrol (addigra hatszor megoregedsz...)

De lehet, hogy rosszul tudom.

Az eletkorodtol fuggoen vannak mas lehetosegek is, nem csak az orokbefogadas.

A masik, hogy nekem fenntartasaim lennenek azzal a csaladdal szemben, akik nem a rokonaim, soha nem talalkoztunk stb., csak az interneten beszeltunk.

Vigyazz, nehogy pl. szervkereskedok legyenek, vagy eladjanak prostinak stb. Vigyazz magadra.

2013. jan. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!