Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két lehetőség közül melyiket...

Két lehetőség közül melyiket választanád? (költözés)

Figyelt kérdés
Támogatnád tovább az édesanyád, mert nélküled nem tudná fenntartani a lakást, és lassan beleőrülsz abba, hogy az egész életed az ő tehetetlensége miatt egy nagy nulla, vagy elköltöznél, és a saját életeddel foglalkoznál, hátat fordítva a családnak.
2013. jan. 6. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
elköltöznék. anyuci meg álljon a saját lábára.
2013. jan. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Leülnék beszélgetni anyukámmal, hogy szeretném elkezdeni a saját életemet és emellett nem tudom majd őt támogatni, próbáljunk közösen valami megoldást találni.

Szerencsére az én anyukám nem olyan típus, aki magához akarna láncolni és a végletekig kihasználni, ezért tudom, hogy tudnánk együtt olyan megoldást találni, ami mindkettőnknek megfelel. Eladni a lakást és kisebbe költözni, amit már egyedül is fenn tud tartani plusz maradna egy kis tartaléka a nagyobb lakás árából, avagy ha minden szakad és tényleg nincs más választás, akkor maradnék, viszont átvenném a háziasszony szerepet ha lehet. Esetleg egy két generációs házba/lakásba költözködnék, ha van rá lehetőség, ahol anyunak lehetne saját lakrésze, ezáltal meglenne a magánszféra, még is szemmel tudnám tartani. Ergo teljesen mindegy, de szerintem lehet megoldást találni arra, hogy mindenki jól járjon és ne kelljen hátat fordítani a szeretteidnek!

2013. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélném vele, hogy adjuk el a házat (ha tényleg akkora nagy) és 2 kisebbet venni (akár kisebb hitel árán is, hiszen az albérlet jobban kidobott pénz). Azt valószínű ő is fent tudná tartani.
2013. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már kb két éve felvetettem a témát, hogy én mennék, de nem nagyon tetszett neki az ötlet, hogy adjuk el a lakást.

Plusz olyan érzésem van, hogy én vagyok itthon a kirekesztett, arra vagyok jó, hogy fizessem a csekkeket, én tudok meg mindent utoljára, ha egyáltalán megtudom.

Eléggé eltávolodtunk egymástól emiatt, olyan, mintha lakótársak lennénk.

Megbeszélni nem tudok vele szinte semmit, mert amikor mondom a problémáimat, ő meghallgatja, nem szól semmit, helyesel, és minden megy tovább ugyanúgy, én meg csak nyelek.

2013. jan. 6. 13:39
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb lakásnak a fenntartási költsége is kisebb. Megbeszélném anyámmal, hogy adjuk el a lakást, abból vegyünk 2 jóval kisebbet. Az egyikbe megy anyu, a másikat kiadjuk albérletbe. Az abból befolyó összegből lehet állni a rezsit. Egyébként meg költöznék ezerrel, a kedves anyuka álljon meg a saját lábán!
2013. jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elköltöznék, hogy felnőtt emberként végre saját életem legyen. Ugyanakkor támogatnám tovább az anyámat, de kisebb összeggel, mint eddig (hiszen már nem az ő kosztját eszem, nem fogyasztom ott a vizet és a villanyt stb.).
2013. jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A keresetem felét leadom itthon (45 e), úgy hogy ez is kevés, és 80%-ban nem az ő kosztját eszem.

Fizetem az autó törlesztést (25 e), a maradékból "élek".

Szóval ha elköltöznék, és adnék neki mondjuk 20 e ft-ot, semmire nem menne vele, ha a 45 is kevés. :(

2013. jan. 6. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Ebben a helyzetben viszont nekem is az a véleményem, hogy menj, hiszen már a kapcsolatotok is ráment. Egy beszélgetést eresszetek meg, mondd el neki, hogy tényleg mész, akár tetszik neki akár nem és kérdezz rá, hogy neki mik a további szándékai, ha te már nem leszel ott!? Tudsz-e neki valamiben (nem anyagiakban!) segíteni, nem gondolta-e meg magát a lakás eladása ügyében!?

Ergo, azért nem fordítanék neki teljesen hátat, igyekeznék segíteni, de nem olyan mértékben ahogy eddig, nem maradnék csak azért vele, mert ő egyedül nem tudja fenntartani a lakást. Ez már az ő felelőssége, te megoldást kínáltál, de a saját érdekedben tovább kell lépned.

2013. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én ilyesmi helyzetben voltam, csak talán még rosszabb volt. apukámmal éltem, akinek kb 3 évig nem volt munkája, viszont hitel rengeteg. ezért nem tudtam menni továbbtanulni, mert el kellett mennem dolgozni. fizetésem 100%át leadtam. ha kellett vmi (ruha, szórakozásra) akkor kértem pénzt. ő meg nem dolgozott. aztán megismertem a jelenlegi páromat, és kb 2 hónapra rá mondtam azt h apa, én elmentem. nem bírtam tovább, nekem is van életem. elég volt h feladtam a továbbtanulást miatta. utána szinte rögtön talált munkát, de jóban maradtunk és még mindig segítem őt havi 10ezer fttal. most megint nincs munkája, csak feketén dolgozik...

a család nagyon nagyon fontos, ezt ne feledd, de ez így nem mehet tovább. én elköltöznék...

2013. jan. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítőkész válaszát, remélem hamarosan lesz megoldás.
2013. jan. 6. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!