Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy elköltözöm? Ha nem engedik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nem bírom velük tovább.Ők Mr. és Mrs. Tökéletesség,akik tőlem is a legjobbat várják el,mert "mutassak példát,ha a gyerekeik közül én vagyok a legidősebb".Elég régimódiak és én teljesen más vagyok,mint a családom többi tagja...Más a véleményem a dolgokról,máshogy gondolkozom.Csak veszekszem velük és nem akarok tovább itthon élni.

El akarok költözni(sokkal szebb és jobb helyre,mint ahol most lakok),de még nem vagyok 18 éves.Ezért nem tudom,hogy ha esetleg nem engednék,akkor mit tegyek.Így is úgy kezelnek,mint egy 5 éves kislányt,semmit nem engednének meg,folyton hazudoznom kell nekik.



2013. jan. 3. 14:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

17 évesen nem költözhetsz el. A szüleid felelősek érted.


És ha el is költöznél, ugyan miből fogsz megélni?

2013. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem azt a pár hónapot már ki lehet bírni, ha eddig kibírtad, nem olyan sok az, aztán ha sikerül, költözz el. Nekem is ahogy 18 lett a barátnőm, hozzám költözött, amikor érettségizett, már nálam lakott. (Én már dolgoztam, pénzben nem szenvedtem/ek hiányt szerencsére)
2013. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
18%

Helyzetedet nem ismerve mondom: hidd el, az, ahol élsz, nem a létező világok legrosszabbika...

Szüleid nem akarnak neked rosszat. Egyébiránt egyetértek a kollegával: mi a francból élnél?

2013. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
45%
Várd meg, míg 18 leszel és akkor semmit sem tehetnek ellene. Ha előbb mennél, akkor beleszólhatnak, visszatarthatnak. Addig próbált meg előteremteni a feltételeket.
2013. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
26%
Kiskoru vagy, igy nincs kerdes, nem koltozhetsz el.
2013. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Tegnap volt a szülinapom,szóval nem csak pár hónap van addig,amíg 18 leszek...

A pénz nem lenne gond és a gimnáziumot is folytatnám,csak máshol élnék.

2013. jan. 3. 14:57
 7/25 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, akárhova költöznél is, visszavihetnek, mert még nem vagy nagykorú. Vagy ha nem is visznek vissza, de símán mondhatják abban az esetben azt, hogy legjobb esetben is megkapod tőlük a családi pótlékot, és a többit teremtsd elő te magad.


Egyébként egy kicsit tudnád részletezni, mi az, amiben példát kellene mutatnod a náladnál fiatalabb tesóid részére?

Elárulnád nekünk egy kicsit konkrétabban, mi az, ami most éppen kiverte a biztosítékot nálad?

2013. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem kell pénz tőlük,csak el akarok ebből a házból menni.

Bármit csinálok,az nem jó nekik.Mindenbe belekötnek,piszkálnak és amikor visszaszólok nekik,akkor elkezdenek még jobban balhézni,hogy mit képzelek,ki vagyok én,hogy úgy beszéljek velük,ahogy.Miért,nem védhetem meg magam ?!

Például van egy 2 éves yorkiem és kicsit rossz néha.Tegnap elvitte a 14 éves öcsém kesztyűjét és megrágta picit.Ő ezért meg akarta verni,mert ilyet nem csinálhat,stb.Elkezdte kergetni a kiskutyámat egy papuccsal és közöltem vele,hogy ha ennyire verni akar valamit,akkor verje a f.rkát,mert az én kutyámhoz nem nyúlhat hozzá.Ezt elmondta apáéknak,ők elkezdték,hogy vagy megnevelem a kutyát vagy ki lesz rakva az utcára,stb.

De nem rossz annyira,bárhova vihetem magammal,sosincs vele baj.Csak itthon akad ki ennyire ő is.


Elég drága ajándékokat kapok néha a barátomtól és ez sem tetszik nekik.A szobámat már zárnom kell,mert anya karácsony után pl. vissza akarta vinni a boltba azt az ajándékot,amit a páromtól kaptam,mert "drága".

Elintéztem idén,hogy "gyógytesis" legyek(magyarul nem kell bejárnom se tesire,se gyógytesire) és a szüleim ezen is kiakadtak,mert mégis mit látnak így a testvéreim,hogy én lógok minden óráról.Nem lógok annyiszor,minden dolgozatomat megírom,a hiányzásaim igazoltak.


És még ezek mellett a maradi,beszűkült gondolkodásuk megőrjít...

2013. jan. 3. 15:13
 9/25 anonim ***** válasza:
65%

Hát, kislány, nagyon elviselhetetlen lehetsz. Így beszélni az öcséddel! Nem csodálom, hogy a szüleid ki vannak rád akadva.

Komolyan azt gondolod, hogy odaköltözöl a barátodhoz és az meg majd eltart téged? És mi lesz, ha összevesztek és kidob a lakásából? Gondolom jóval idősebb a pasi, mint te. Hidd el, ah nem feküdnél le vele, abban a pillanatban dobna, mint egy cigicsikket az utcán.


Hidd el, nem praktikus a szüleiddel megszakítani a kapcsolatot. A fiúk jönnek mennek, de a szüleid mindig ott lesznek neked.

2013. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem is abnormális szüleim vannak. Csak az én apám még rendmániás is. Képzelheted milyen öröm, mikor neki minden kupleráj, legyen szó akármi apróságról.
2013. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!