Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leírnátok a tapasztalataitokat...

Leírnátok a tapasztalataitokat? Kíváncsi lennék volt-e valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok.Férjemmel nem rég jöttünk vissza külföldről, ott volt munkája.Most itt dolgozik, engem még nem vettek föl sehova.Igazából arra lennék kíváncsi, hogy esett-e valaki úgy teherbe, hogy nem volt munkája, szóval tudta, hogy nem fog gyedet kapni?Már nagyon szeretnénk babát, és kb 10 hónapja próbálkozunk is. Most, mivel visszajöttünk, ugye az a helyzet, hogy legalább egy évet kéne dolgozzak, hogy kapjak majd gyedet(mivel 2010 május1-től változnak a dolgok, nem elég a bejelentett 180 nap), de annyira, annyira nem szeretnék!Férjem persze azt mondja nem gond, megoldjuk, meg úgyis azt tervezzük, higy miután jön a pici, itthon leszek, mert többet szeretnénk, csak most egy annyira hülye helyzet...Sírógörcsöt kapok, ha arra gondolok, hogy most még minimum egy évig ne is próbálkozzunk, aztán ki tudja egyáltalán összejön-e elsőre.

Meg annyi de annyi sztorit hallottam már rokonságból, ismerősöktől, és innen is, hogy tulajdonképpen fontos, de nem számít annyira hogy milyen az anyagi helyzet mert az egyik pillanatról a másikra meg tud változni.Sokan vannak,akik jó körülmények között vágtak bele a baba projektbe, és pár hónapos terhesen már nagyon rosszul álltak, és sokan vannak akik nem nézték az anyagi dolgokat, és minden rendben is volt.

Igazából arra lennék kíváncsi, ki hogy vállalt babát, kinek hogy alakultak a dolgok?

Ja és mióta az eszemet tudom, kisbabákat szeretnék,a tesómnak már van, és olyan szívszorító tud lenni néha...de tudom, hogy ez csak az én kis hülye érzelmi világom...na mind1

köszönöm előre is a válaszokat!


2009. aug. 27. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha a férjed eleget keres, ahhoz, hogy ketten ellegyetek belőle, akkor nincs gáz.

A gyerek havi kiadásaira elég a gyesed és a családi legtöbb esetben.

Persze a babaholmik beszerzése nem olcsó mulatság(mi most vagyunk túl rajta), de ha minden hónapban veszel valamit, akkor nem olyan terhelő. Na meg persze fel kell lépni a vaterára és a teszveszre. Ott mindent be lehet szerezni nagyon olcsón.

Egyébként, ha elhelyezkedsz, de nem keresel csak mondjuk minimálbért nem sokkal kaps többet, mint a gyes. Ha megvan az egy éved a rendelet szerint amúgyis csak egy évig vagyjogosult a gyedre.

2009. aug. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű a helyzet... A lényeg az, hogy Nektek kell eldönteni, hogy gyed nélkül is tudjátok-e vállalni a babát. Elviekben ez nem egy nagy összeg, de gyereknevelésnél már minden Forint számít. Nem arra kell gondolni, hogy "majd csak lesz valahogy", sajnos, ez Magyarországon már jó ideje nem megy. Olyan világban élünk, ahol ha nincs konkrét terved, nincs meg a biztos alap, akkor akár fel is kophat az állad, nem hatod meg vele sem az Önkormányzatot, sem a munkaadód.

Én, személy szerint azt tanácsolnám, hogy fontoljátok meg, hogy van-e elég félretett pénzetek végszükség esetére is. Tudod, a gyerkőcnek nem mondhatod, hogy nem futja pelusra. Ne haragudj meg a kifejezésért, de szeretetből nem adnak már semmit...

Biztos, hogy már vágysz nagyon gyerekre, de éppen emiatt kell átgondolnod, hogy megengedhetitek-e magatoknak. Esetleg leülhetsz a tesóddal beszélgetni, hogy nekik hogy megy, mi mennyibe kerül. Esetleg így tudsz egy várható "költségvetést" tervezni.

Remélem, akárhogy szorzol, osztasz, mindenképpen jól jöttök ki! :)

2009. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Amúgy a baba cuccokkal meg nem lesz gond szerintem, pont azért amit írtál, hogy apránként meg lehet venni,meg ismerem a szüleinket, tudom hogy azén szüleim meg a páromé is el fognak minket halmozni ruhákkal, meg mindennel.Tesómnál is ezt tették.Ja és ez most így fura lehet, nem erre számítok, ne érts félre, csak tudom, hogy így lesz, ilyenek.
2009. aug. 27. 14:49
 4/17 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm második.A tesómmal nem nagyon tudok leülni beszélni, mert Amerikában él...az árakról meg végképp nem:)
2009. aug. 27. 14:51
 5/17 anonim ***** válasza:

A második lennék!

A sógornőméknél is ez a helyzet. Megszületett a baba és a nagyszülőktől, rokonoktól rengeteg ruhát kaptak, szinte nem is kellett vásárolni az anyukának. Csak hát helyette nekik kellett megvenni a bababútorokat. Bevallom őszintén, leesett az állam, hogy mi mennyibe kerül. Persze, azért lehet kapni internetes aukciós oldalakon használt holmit, nagyon jó áron! Aztán egy ilyen bababútor nagyon nem használódik el! :)

2009. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szintén a második! :)

Akkor aztán jó dolga lesz majd a gyerkőcötöknek! A párom keresztanyukája is Amerikában él és teljesen oda volt a párom, mikor kapta az itthon még nem kapható játékokat! :):):)

2009. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ezzel én is így vagyok, hogy a holmikat apránkét, odafigyelve hol vásárol az ember be lehet szerezni.

Csak nem tudom megérné-e még egy évet várni...mert hát most sem jött össze az első alkalomtól a pici.Szóval az meg végképp kiborítana, ha dolgoznék egy évet, aztán megint elkezdenénk próbálkozni és csak múlnának a hónapok...

2009. aug. 27. 14:58
 8/17 anonim ***** válasza:

ha a férjed legalább 180 ezer forintot kap kézhez és nincs túl sok hiteletek, akkor oké :)

a gyes 28 000 Ft, a családi pótlék 12000 Ft.

mi ketten keresünk 180 ezret családival együtt, és van lakáshitelünk, diákhitelünk, és magas rezsiköltségünk, tehát tapasztalatból beszélek.

2009. aug. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hitelünk nincs, hála Istennek, és ennyi pénz megvan.

Amúgy a gyest nem csak a gyed után kapnám?Szóval nem úgy van, hogy első év gyed(tehát nálam semmi)aztán 2.évtől gyes?

2009. aug. 27. 15:22
 10/17 anonim ***** válasza:

nem, mert ha nincs munkaviszonyod, attól még a 28ezret kapod a baba születése utántól. akinek volt munkája, az gyest kap és a fizetéséhez igazodik a gyes összege.

amit te fogsz kapni, az a fix. 28 ezer.

ha nincs hieteletek, akkor még lényegesen jobb helyzetben is lesztek, mint mi :)

ez a pénz arra elég, hogy éppen megéljünk, hónap végére vagy előbb is elfogy, a számlák majdnem mindig be vannak befizetve, nem éhezünk, nem fázunk, általában minden LÉNYEGES dologra telik, de semmi luxus (néha Mc'Donalds :)))) ) és nagyobb kiadásnál bajban vagyunk.

ja, és nincs kocsink.


Én azt mondom, vágjatok bele! :)

2009. aug. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!