Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék a húgomnak?

Hogyan segíthetnék a húgomnak?

Figyelt kérdés

Bocsi ha hosszú lesz.

A húgom 20 éves lesz lassan, tavaly fejezte be az iskolát de fősulira nem sikerült a felvételije. OKJ-s képzésre nem ment el így otthon ült. Szüleim mondták neki hogy próbáljon meg állást keresni és dolgozzon addig hogy csináljon valamit, meg legyen egy kis pénze mivel családit nem kapnak szüleim nem keresnek jól, nem nagyon tudják eltartani. Sajnos én nem otthon lakom ritkán jártam haza és nem tudtam sok mindenről.

A húgom nem akart dolgozni menni, se tanulni, inkább ült otthon nézte a tv-t netezett vagy 10 ig aludt és nem csinált semmit. Már próbálták rávenni hogy legalább a házimunkába segítsen be de nem nagyon csinálta azt sem, egyszerűen semmit. legtöbbször elment a barátaihoz meg bulizni de a pénz fogyott pénzt nem tudott kapni mert ugye miből így nem ment bulizni meg kb sehová sem. Barátai már nem nagyon vannak otthon elég feszült volt a helyzet. Amikor karácsonykor hazamentünk a barátnőmmel hozzánk akkor apám mondta hogy lehet kidobja mert nem tudják majd eltartani meg semmi hasznosat nem csinál, nem lehet rá hatni. mellesleg nem ad magára sem, büdös, van hogy napokig nem fürdött, meg egyszerűen kimozdítani sem lehetett. Az a baj hogy a szándék sem volt meg hogy munkát keressen, apám tudott volna neki 3 helyet is szerezni és az állásinterjúig el is jutott de azt mondta hogy nem vállalja el mert pénztáros nem lesz, takarító nem lesz. A másik helyen meg gyári munka lett volna na az tetszett is volna neki de amint közölték vele hogy nagyrészt állómunka, meg vegyszerekkel kell dolgoznia részben így nemet mondott valami nevetséges indok miatt, hogy kiszárad a keze meg hogy ő nem fogja a bűzt szagolgatni, pedig ott a munkáltató elég rendes volt vele próbálta rávenni hogy azért próbálja meg legalább, és ilyen nincs egy állásinterjún sem tehát ez annak a jele lett volna hogy akarták hogy dolgozzon náluk, de nem vállalta el.


Apám mondta neki hogy január 4-én lett volna még egy állásinterjú amit anyám hozott össze neki, pontosan nem tudom milyen munka lett volna de bruttó 70 ezerért plusz az utazási költségét is állták volna nem lehetett olyan rossz főleg hogy ülőmunka. De mivel azt az interjút is elszúrta apám mondta neki hogy akkor másnap reggel menjen el kulcsokat meg hagyja otthon. Nagyon sok mindent nem vihetett el, 2 sport táskányi ruhát vitt el a drága cuccait ott kellett hagynia meg a dvd-it könyveit, egyedül a telefonját vihette. Most a barátnőjénél van, ma hívott fel hogy nagyon nagy a gáz, apámékkal is beszéltem hogy elég lett volna egy figyelmeztetés de mondták hogy így sosem fog tanulni belőle.

Most én szeretném kezembe venni az irányítást barátnőmmel meg is beszéltük hogy akkor jöjjön ide 2-3 hónapig lakhat itt és helyre rakjuk. A barátnőm szerencsére tudna rá hatni mert ő ilyen és tuti rábeszélné őt meg azért jó ha egy majdnem vele egykorú lánnyal van aki segít neki talán szót értenek egymással. 250km-re lakunk húgomnak mondtam hogy holnap utalok egy kis pénzt a kártyájára aztán ha megkapta vegyen egy vonat jegyet meg valami kaját és jöjjön le ide, itt majd helyrerakjuk.

ezen kívül ugye a kérdésem az hogy hogyan kezdjük el?

Alapból ott van hogy nem nagyon ad már magára eléggé le volt épülve már karácsonykor is, úgy húzott szájjal vett fel valami normál ruhát tehát először a lelki világát meg a hozzá állását kellene helyrerakni, utána ha ez megvolt akkor összehozni pár helyi ismerőssel hogy legyenek barátai itt is, mert ha itt talál munkát mert az a tervem akkor kell hogy legyen akikkel el lehet.

Én is tudnék neki munkát szerezni meg a barátnőm is megpróbál valamit, így remélem ezeket már nem szúrja el. persze valahogy elszeretnénk kezdeni, pár napot adnék neki hogy hozzászokjon az új környezethez addig megmutatjuk neki a várost meg mi hol merre hány méter.

Valami tippet szeretnék kérni hogyan vegyük rá hogy végre kezdjen magával valamit?

Előre is köszönöm az értelmes, hasznos válaszokat!


2013. jan. 6. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Okosabb lett volna, ha hagyjátok, hogy észretérjen és nem "segitetek" neki, mert ebböl csak annyit tanul, hogy nem érdemes erölködnie, valaki majdcsak kisegiti.


Az, hogy veletek lakik, nemcsak 2-3 hónapig fog tartani, hanem nézhetitek, hogy hogyan tudtok emgszabadulni töle. A barátnödnek meg nem tudom, meddig lesz kedve a hugod után takaritani, eltürni a lustaságát, stb.

Ha szerencséd van, nem megy emiatt tönkre a kapcsolatod, de nem kizárt.

2013. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd én sem tartom okos ötletnek hogy így segítesz neki hogy tetőt adsz a feje felé meg kaját neki. De nem félsz attól hogy a pénzt amit utal elveri másra mivel lesz pénz és nem megy oda hozzátok?

Te tudod ezt én nem szólok bele.

Persze legyen szerencsétek ha átmegy akkor jól beszéld tele a fejét hogy érezze milyen ha valakit ilyenért dobnak ki otthonról, meg éreztesd vele ottléte alatt hogy valamit valamiért így ameddig nem talál munkát aktívan vegyen részt a házimunkában.

Esetleg amit még megtehetsz hogy beosztod hogy mennyit ehet egy nap, és hogy tartsa magát tisztán meg takarítsa a szobáját. Ne hagyd hogy magára zárja az ajtót, netezni ne engedd véletlenül se, zárd le a gépedet. Tv-zést se engedd neki maximum napi 1 órát. Ha szórakozni akar akkor tegyen is érte. Netezni meg csak álláskeresés céljából engedd meg neki és figyeld néha hogy jó helyen jár-e meg legyen ott valaki.

Ennyit tudtam segíteni.

2013. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért minden nap közölném vele nem túl szépen hogyha nem erőlteti meg magát akkor innen is mehet a búsba és akkor már tényleg csak a híd marad. Ha a második állás lehetőségét is elszúrná már mehetne is. A lelkét nem tudom hogy lehetne rendbe tenni, egy elkényeztetett lusta liba. Talán valami szakembert kéne megkérdezned erről. Nem tudom mennyire lehet nevelni egy 20 éves embert
2013. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

de csak úgy utalj pénzt neki, hogy ha mondjuk odafelé a jegy 4000 ft akkor utalj neki 5ezret, abból vesz még egy kis kaját meg a jegy és kész. ha elveri, NINCS több.

ha nem tud emiatt odamenni hozzátok, ne segíts neki. magának csinálja a szart.

2013. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Ma felhívtam és közöltem vele a tényállást hogy ha tényleg szeretné hogy segítsek rajta akkor bekell tartania néhány játékszabályt. A pénz utalást alapból úgy gondoltam hogy csak a jegyre meg egy kis kajára. Mivel átszállással tud csak idejönni így a jegye kb 5500 körül lesz plusz kap még 1500 at BKV-ra meg kajára. Tehát 7 ezret utalok neki, ha azt elveri akkor így járt, megmondtam neki ennyit kap ha élni akar a lehetőséggel akkor kihasználja ha nem akkor rám se számíthat.

Megbeszéltük hogy akkor hétvégén jöjjön le, mert most elvan egy ismerősénél állítólag péntek délután érkezne mert mindent megnéztem neki mondtam hogy melyikkel jöjjön maximum 1 órás késést engedek meg neki mert az átszállás elég necces lesz vagy eléri vagy nem ezt én mondtam neki. Ha pedig késik akkor hívjon fel mert a kártyáján van pénz szüleim utolsó ajándéka volt ez neki hogy legalább állást tudjon keresni tehát ezzel nincs baj.

Mindenkinek ment a zöld, mert igazatok van abban hogy nem lehet rajta segíteni meg hogy semmi komolyat nem érnék el, de megpróbálom azért mert még is csak a testvérem.

Egy állás interjú már van kilátásban jövőhét keddre de még nem 100 % a dolog ha megjött akkor fogom lefixálni a munkáltatóval meg akkor fogom a húgomnak is elmondani és ha pénteken jön lesz 3 napja hogy felkészüljön rá. Ha ezt nem vállalja el vagy nem jön össze akkor rákérdezek a munkaadóra mert jó ismerősöm a cég ahol dolgozok annak egy alvállalkozója és egy külön telephelyre keres embert csomagolás lenne, címkézés meg adatbázisba gépelés amire betanítják. Ha ezt nem vállalja el akkor még egy esélye van változtatni ezen. Ha pedig elvállalja de mégsem hívják be a munkára akkor én kérdezek rá hogy ennek mi az oka ha a munkáltató dönt így akkor ezt elnézem neki de ez sem lesz végleges, elég necces így is tehát nem 100% hogy megfogja kapni akármennyire is hajt majd rá. De mi megbeszéltünk a párommal hogy legtovább márciusig adunk neki lehetőséget utána menjen ahová akar. Ha talál munkát egyenlőre maradhat nyárig utána már lesz elég pénze ha jól beosztja hogy albérletbe mehessen. Nekünk most ez a tervünk.

Mindenkinek köszönöm mégegyszer!

2013. jan. 7. 20:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Megérkezett?:)
2013. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett kérdező? sikerült valami? :)
2014. dec. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!