Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem undorító, ha egy szülő...

Nem undorító, ha egy szülő feltételhez köti a szeretetét?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 23:10
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%
de, undorító.
2013. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%
De, undorító, érzelmi zsarolásnak hívják.
2013. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

De igen. De sajnos az ilyen szülők szülei is általában már ilyenek voltak, azért lettek ők is ilyenek.

Abban nem okolhatók, hogy ilyen mintát kaptak, de abban igen, hogy nem akarnak rajta változtatni.

2013. jan. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Konkrétan az én esetemre levtítve:

Adott a nővérem és én, akivel szöges ellentétei vagyunk egymásnak. Nővérem a nagypofájú, könnyen barátkozós, vékony, sikeres, laza, én az osztály céltáblája, halk, ügyetlen, zavarbajövős, barátokat nélkülöző, duci vagyok.

Anyukámék szinte istenítik a nővéremet, ha valamilyen hepajkodás van nálunk, akkor szinte az egekig van magasztalva a szépsége, a fantasztikus természete, a barátainak a száma... Engem meg szinte zsigerből utálnak a szüleink, szinte hogy arcul nem köpnek. Minden apróságért le vagyok teremtve, sokszor a nővérem helyett is. És amikor ma panaszkodtam erről apukámnak, képzeljétek milyen választ kaptam:


Majd ha neked is lesz barátod(!!!), önállósulsz és jobb jegyeket kapsz (alapból 4-es tanuló vagyok, mit akar még?), akkor majd te is meg leszel becsülve a családban.


Az ilyen szülő mégis milyen szülő?

Ezzel akar motiválna? De ezzel csak azt éri el, hogy megutálom egy életre ezt a családot, vagy azt tervezzem, hogy bánjak el a nővéremmel, hogyan adjam vissza azt a sok keserűséget, amiben hála neki részem van...

2013. jan. 6. 23:27
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez szörnyü. Sajnálom, csak annyit tudok mondani, hogy ami nem öl meg, az megerösít. Nagyon sok sikert kívánok neked az életben!
2013. jan. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Ja, igen, a barátok szerzését és a fogyást is a kritériumaikhoz sorolták...
2013. jan. 6. 23:39
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, ez nagyon undorító, megalázó dolog. Kitartást neked, csak ennyit tudok segíten, na meg annyit, hogy amilyen gyorsan csak tudsz, szabadulj meg az önbizalomromboló környezettől. Förtelmes, sajnos tapasztalatból beszélek...
2013. jan. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehet hogy jót akarnak, csak nagyon hülyén próbálják elérni.Nagyon sajnálom a helyzeted. Nem értem hogy ezt egy szülő mi másért csinálhatná.

Ismerem ezt az összehasonlítgatós dolgot, nekem egy egypetéjű ikertesóm van. Teljesen más a természetünk, itthon ezt a szüleink elfogadták, nem volt összehasonlítgatás, mindenkinek ugyanannyi járt, mindenki másból volt jó, elfogadták. De a többi ember ezt képtelen volt megtenni. Nem tudták elfogadni hogy különbözünk, hiába nézünk ki szinte ugyanúgy. Nem értem hogy nálatok mi ez az egész, miért kéne a nővéredre hasonlítani.

2013. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a történeted és meg kell mondjam borzasztó szüleid vannak. Na ez az ahogyan én biztosan nem akarom nevelni a gyerekeimet. Nagyon sajnállak, de tényleg. Nem tudok tanácsot adni, mert erre a helyzetre szerintem nincs is. Ha ők ilyenek akkor nehéz ezt megváltoztatni. Viszont a testvéreddel próbálkozz barátkozni. Milyen a kapcsolatod vele amúgy?
2013. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a szüleid elmebetegek. Simán bedőlnek minden parasztvakításnak, ha a nővérednek bedőlnek.


Sajnálom, ez tényleg gerinctelen dolog. Majd felnősz és te is szabhatsz feltételeket, ha rád szorulnak. Mert a nővéred tuti le se sz@rja majd őket.

2013. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!