Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjemet...

Hogyan győzzem meg a férjemet hogy ne mondjon fel? Kisgyermekünk van.

Figyelt kérdés
Ma reggel közölte villám csapásként hogy lassan fel is kéne mondania a munkahelyén, ugyanis, épp egy internetes vállalkozáson dolgozik ami beindulóban van. Azt mondta hogy munka mellett nem tud ezen is dolgozni (7től 18ig dolgozik). Szerintem ez óriási felelőtlenség, 4 hónapos kisfiúnk van, akinek nem mondhatom azt hogy most nincs pénzünk pelenkára, ruhára, ételre mert apukád jobbnak látta hogy felmond?! Semmi garancia hogy beindul ez az egész... Mit mondjak neki ha nem képes megérteni hogy ilyet nem lehet tenni a mai világban, ráadásul pici baba mellett?
2013. jan. 7. 09:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
91%
Drágám, először meg kellene bizonyosodni róla, hogy ez működne e hosszú tavon es mennyi lenne a bevétel. Egy hónapban minimum X forint kell a gyerekre es a rezsire.ha tudunk félretenni kb 6 hónapra elegendő pénzt, akkor ok. De mi lenne, ha besegítenek neked? Úgyis itthon vagyok, a kicsi mellett igazán ráérek, csak mondd meg, mit csináljak.
2013. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha otthon végezhető internetes vállalkozás, akkor tanítson meg téged arra, hogyan kell csinálni, és akkor valamennyit napközben te is bele-dolgozol a baba mellett.


Üljetek le és számoljatok:

ha feladja a havi fixet, és még ha nem is váltja ki a vállalkozói igazolványt, abban a percben köteles fizetni saját maga után az eü.biztosítást, havi cca 7 ezer Ft.

Ha kiváltja a vállalkozóit, akkor még a saját tb havonta, és a saját szja havonta, ezek együtt cca havi 50 ezer Ft, akár van bevétel, akár nincs!!

Persze most van ez a KATA-féle adózás, állítólag az valamivel "olcsóbb", de akkor is öngyilkosság feladni a fix-et, inkább segíts be neki napközben, ő pedig még maradjon egy ideig ott, ahol van!

2013. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazaért, akkor ülj le vele komolyan beszélgetni, hogy megérted, hogy nincs ideje az internetes témára, ezért az kicsit lassabb ütemben fog bendulni, de a gyerek érdekében nem hagyhatja ott a munkahelyét, amíg a másik nem jelent biztos jövedelem forrást. Számlákkal is készülhetsz. Víz, villany, gáz/távhő. Javarészt ez már önmagában meg szokta haladni azt az összeget, amennyit egy kismama kap. Akkor miből esztek, miből eszik a fiatok, miből lesz pénz pelenkára és egyéb szükséges dolgokra?

Jobbat sajnos nem tudok én sem.

2013. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
jaja, írj egy listát a havi kiadásokról és dugd az orra alá. Számoljátok ki, mi az a havi minimum bevétel, ami a kiadásaitokat (beleértve a bevásárlásokat is) fedezni tudja. Ha nyilvánvaló, hogy nem tud annyit előteremteni havonta, mint amennyit kell, akkor egy felelőtlen ember a férjed és talán el kellene gondolkodnod, mit is várhatsz majd tőle az életben ezek után.
2013. jan. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
11 órás munkaideje van a férjednek? Ez azért durva. Emelett elhiszem hogy nem tud a sajáttal foglalkozni. Nem tudna ott bent a m.helyén esetleg átváltani egy mndjuk 4 vagy 6 órás munkaviszonyra, és amellett csinálhatná a sajátját, vagy eleinte csak kivenni heti 1-2 szabadnapot, és abban az időben csinálni? Én se örülnék, ha egy járt utat járatlanért elhagyna a férjem, de azt se várnám el tőle, hogy a saját álmait meg adja fel.
2013. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem írni hogy nem egyedül csinálta a céget, még vannak benne 11en... Ajánlottam neki hogy segítek, de nem akarja mert abszolút nem értek a dolgokhoz.

Ahhoz hogy legyen pénz a cégből, dolgoznia kell rajta, ahhoz fel kell mondania, és mi van ha nem indul be, nem lesz bevétel? És ha be is indul, mikor? Addig miből élünk?


Azt hiszem ezeket a kérdéseket neki kell föl tennem, ha hazaért.


Ha van valakinek egyéb ötlete, örömmel meghallgatnám!

2013. jan. 7. 09:19
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Hu, 12 fős vállalkozás? Ahhoz hogy ennyi embert eltartson valami nagyon extra dolog kell.... Es rengeteg pénz.... 12*70 árt 840 ezer es akkor meg csak a minimálbért számoltam. Járulék befizetés, adok, egyéb költségek.... Havi kb 1,5 - 2 millió bevételnek kellene lennie, hogy ne legyen veszteséges.....
2013. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
A főnöke nagyon idegbeteg, úgymond, már többször mondta a férjemnek hogy kifogja rúgni. Igaz, mindenkit fenyeget... Nem azért mert nem dolgozik, hanem sokat járt például szemészetre, mert begyullad neki. Van, amikor csak 4ig kell dolgoznia, pénteken és szombaton pedig csal 3ig. De év vége volt, és most van a nagy hajtás, a kiszállítás mert karácsonykor leálltak.
2013. jan. 7. 09:25
 9/28 A kérdező kommentje:
Nagyon jót talált ki a férjem, igaz, én egy mukkot sem értek hozzá, de HA beindul, akkor szerintünk jól fog működni. Nem magyar cég, külföldi.
2013. jan. 7. 09:26
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondd hogy beszéljen egy könyvelővel. Az el tudja mondani, hogy mennyi lesz a minimum fix kiadás havonta. Lehet, hogy az meggyőzi.
2013. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!