Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon csúnya dolog volt arra...

Nagyon csúnya dolog volt arra kérni a férjemet, hogy válasszon az anyja és a családja között?

Figyelt kérdés

Évek óta harcolunk az anyjával. Még mindig iszik, pedig már legalább 5 elvonón túl van. Előfordult többször is, hogy este kellett hozzá elmenni, mert szándékosan nem vette fel a telefont - a férjem aggódott, hogy részegen megfagy az udvaron. Ilyenkor kérdeztük, hogy miért nem vette fel a telefont, mire csak rángatta a vállát és flegmán közölte, hogy "azért, mert nem akartam". Többször fenyegetőzött öngyilkossággal, előfordult, hogy este az akkor 7 hónapos babánkat is vittük magunkkal, mert nem tudtuk senkire rábízni. A férjemet fél éve pszichológus kezeli. Természetesen az idegei kikészültek, emiatt itthon is állandóan ingerült. A gyerek ezt érzi és sokszor az ő viselkedése is kiborító. Ha van a férjemnek egy kis szabadideje, akkor nem velünk tölti, hanem az anyja ügyeit intézi, a rokonokhoz szaladgál, mert mindenki őt piszkálja az anyja részegsége miatt. Legutóbb elvitték anyóst a detoxikálóba, mert teljesen kiütötte magát és persze megint belerúgott egyet a páromba, azt mondta, hogy öngyilkos akart lenni megint. Másnap a férjem 13 órát volt távol az anyja miatt. Az fáj nekem, hogy előző nap megkértem, hogy vigyük el a 1,5 éves lányunkat sétálni fél órára, de ő közölte, hogy nem ér rá.

Elegem lett és arra kértem, hogy válasszon, mert én ezt így nem bírom már tovább. Vagy foglalkozik a családjával (az anyja meg élje tovább egyedül ezt a züllött életet), vagy továbbra is az anyját pátyolgatja (és szépen elválunk).

Tudom, hogy az anyja, tudom, hogy szereti, de nem volt más választásom. Vagy másképpen kellet volna ezt csinálni?


2012. nov. 9. 23:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
79%
Már évekkel ezelőtt meg kellett volna tenned.A gyerek előtt lett volna még jobb.:)
2012. nov. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
88%

nem irigylem a párod, de téged is megértelek

szerintem a párod valamiért anyafüggő, mert tudja, hogy rossz ez az egész neki is, különben nem kezelné orvos, mégse tudja annyiban hagyni a mamát

lehet, hogy én is választás elé állítanám

van, akit nem lehet megmenteni, mert nem hagyja magát (lásd mama)

szerintem azt értesd meg a pároddal, hogy az öngyilkossági fenyegetéseket nem szabad komolyan venni, aki meg akar halni, az nem zsarol ezzel, hanem simán megöli magát

aki zsarol, annak esze ágában sincs meghalni

2012. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
21%
Én azzal nem értek egyet,hogy választás elé kényszerítetted!Te mit szólnál,ha a te lányoddal csinálná ezt valaki,hogy válasszon közted vagy közte!Lehet,hogy nem minta anyuka az anyós,de csak az anyja a párodnak!Ezt el kell fogadnod!A pároddal együtt a családját is megkaptad!inkább támogatnod kellene!Mellesleg az idősek otthonával nem próbálkoztatok még? Ott vigyáznának rá!A párod is nyugodt lenne és neked is jobb lenne!
2012. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 A kérdező kommentje:

1#

Mikor kiderült, hogy terhes vagyok, akkor könyörögtem anyósnak, hogy ne kínozzon minket, elmondtam, hogy a stressz árt a babának. Utána csak még rosszabb lett. A terhesség előtt, még nem volt "annyira" alkoholista.


3#

16 éve ismerem és 3 éve iszik. Támogattam én 3 évig, de a kislányom nekem többet ér, mint egy részeges anyós.

Az idősek otthonára mi is gondoltunk, csak azt nem tudjuk, hogy ott mennyire tolerálják az ilyen viselkedést. Ő hajlamos összeesni az udvaron fényes nappal, volt, hogy félmeztelenül találtuk a szobájában, meg bugyian üldögélt a konyhában.

2012. nov. 10. 00:26
 5/63 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ez nagyon önző dolog ,akármilyen alkoholista is az a nő.Akkor is az anyja ,hogy lehet ilyet mondani?Neked hogy esne fordított helyzetben?Amúgy az alkoholizmus is betegség.Amúgy is gondolom ha idős,akkor már nem él olyan sokáig.Inkább támogatni kéne a férjed.Szegény pasi,nem elég hogy tök kivan az anyja miatt ,akkor még a felesége is kiszekálja.Ne legyél önző! Szerintem neki rosszabb és fájdalmasabb az egész!
2012. nov. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
74%
Na ott tuti nem kapna piát!:) Meg ott figyelnek rájuk!Igazából az,hogy mennyire tolerálják azt pont sz*rjátok le,mert sajnos elég sokat kell fizetni,hogy bekerüljenek!De legalább nem lenne vele gondotok!Szerintem ez lenne a legjobb és legbékésebb megoldás mindenkinek. és így a párodat sem kellene olyan helyzetbe kényszerítened,amit később te is megbánnál!Ha titeket választana és ne adj Isten a mami valahogy meghalna szerintem önmagát és titeket is hibáztatna,mert nem volt ott!Mindenképpen békés megoldást válasszatok,ami mindenkinek jó!Én az öregotthont ajánlom még mindig!:) 3-as voltam!:)
2012. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
16%
És ha az anyját választja akkor mit csinálsz? Ha igazán szeretnéd,nem kockáztatnád a kapcsolatod!!Hogy is van a mondás?Egy igazi nő vár,és nem elvár!
2012. nov. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
100%
Öregek otthonába nem vesznek be alkoholistát. Pszichés betegeket gondozó helyet kellene keresni, esetleg egyházit.
2012. nov. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
82%

Jaja!

Évekkel ezelőtt választás elé kellet volna állítanod,sajnos ha ilyen "nemtörődöm" stílussal áll a gyerekhez,kétséges hogy kit fog választani.

Azért ez durva.

Az anyuci meg nem hogy megköszönni,számításba venné h nektek ott a gyerek,magasból telibe sz.rja,és egy hálátlan dög!

Ebbe te is ki fogsz készülni.

2012. nov. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen egyetértek veled kérdező. Add be a valopert. Amúgy mit mondott mikor választás elé állítottad? H reagált?
2012. nov. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!