Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátommal nem tudok a közös...

Barátommal nem tudok a közös jövőnkről beszélni, tervezgetni, apukája halála miatt. Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ő 18 éves, én 17.

Lassan 6. éve lesz, hogy apukája meghalt. Akkoriban édesapja szeretett volna egy mini rádiót, összegyűjtötte rá párom a pénzét, de sajnos meghalt. Ez számára a legnagyobb csalódás, ami történhetett volna! Abban biztos vagyok, hogy amennyire lehet, emberileg már feldolgozta apukája elvesztését, de úgy véli, hogy amiért "előre tervezett", tehát, hogy összegyűjtötte a pénzét és a magnót meg akarta venni, azért történt édesapja balesete.


Tudom, hogy sokak szerint fiatalok vagyunk, de már régóta együtt vagyunk, más dolgok is állnak a háttérben, amiből tudjuk, hogy biztosan együtt maradunk.

Szeretnék néha beszélni, "tervezgetni" egy kicsit, hogy ő mit.. én mit szeretnénk.. iskola, munka, ház, gyerek.. Kíváncsi vagyok, hogy ő hogy gondolkodik ilyen téren, és én is el szeretném neki mondani, hogy én hogy.

Mert nekem ez fontos! Nagyon rossz családi környezetben vagyok és az az egyetlen "remény kapaszkodóm", hogy ha a jövőmet tervezgetem, azon gondolkodok..



2013. jan. 8. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem elég nagy baj, ha te az egyetlen kiutat a nyomorodból csak a barátod által tartod lehetségesnek. Ezt ő is érzi, hidd el, nem az apukájának szánt mini rádió az oka, hogy nem lehet erről vele beszélni, ez csak egy jó kifogás, amit te beveszel. Tényleg nagyon fiatalok vagytok még, neked mi a terved? Mit tanulsz? Ahol laktok, van lehetőséged elhelyezkedni dolgozni? És a párodnak?

Nyilván addig nem vállalnátok gyereket, amíg még saját magatokat sem tudjátok eltartani, mert annak gyámügy lenne a vége úgyis.

Szerintem ha azt látja rajtad a párod, hogy 17 évesen nem a legfőbb gondolatod a lakás meg a gyerek, hanem az, hogyan is tudtok majd boldogulni, akkor ő is másképp áll hozzá. 18 évesen még tanulni kell, találni egy jó és biztos munkahelyet, nyelvet tanulni, mert óriási boldogság a gyerek, de csak akkor, ha az alapokat megtudjátok teremteni hozzá, nem pedig egy alap nélküli szegénységben és bizonytalanságban építkeztek, mert az igenhamar elfújja a szél.

2013. jan. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező, én megértem a párodat, én is tervezgetés-ellenes vagyok, nem egy ilyen nagy horderejű dolog kapcsán, hanem az idők folyamán sokszor megtapasztaltam, hogy amit előre, aprólékosan megtervezek, az még véletlenül sem fog soha úgy alakulni, de olyan szintig, hogy anno iskolában még a dolgozataimból is az lett rendszerint a jobb, amivel óra elején szembesültem, és az a rosszabb, amire hosszan, komolyan felkészültem.

Szóval én sajnos már nem 18 vagyok, hanem 48, de nálunk is szokott lenni vita időnként abból, hogy a párom tervezgetni kezd, és amikor engem is be akar vonni, akkor rászólok, hogy "nem tervezgetünk előre!"


Persze azt gondolom, hogy emögött nem valamiféle transzcendetális, felsőbb akarat, sorsszerűség, akármi van, hanem szimplán annak az igazsága, hogy "a vágy és a szenvedés kereke egy tengelyen forog", a tervezgetés elvárásokat hoz létre, és amikor azt tapasztaljuk, hogy nem felel meg az életünk ezeknek az elvárásoknak, akkor csalódást és haragot és mindenféle rosszat kezdünk érezni. Szóval az igazi ellenség valójában nem a terv, hanem az általa létrehozott elvárások, és az azoknak való görcsös megfelelés igénye. Ha az ember tudná ezektől függetleníteni magát, és érzelmek, indulatok nélkül tudomásul venni, ha valami másként alakul, ha tudna arra törekedni, hogy ha az élet dob egy citromot, akkor limonádét csináljon belőle harag, gyűlölet, neheztelés és mindenféle rossz érzések nélkül, akkor nem lenne baj a tervezgetéssel...

2013. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!