Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ekkora nyomás...

Hogy lehet ekkora nyomás alatt teljesíteni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, a szüleimmel élek. Szüleim nagyon rendesek, és én nagyon szeretem őket. Nagyon sokat adtak nekem mind anyagilag, mind érzelmileg. Anyagi értelemben laptopot, fizették a sulikat, kocsit, egy kisebb lakást, mobilt (nem Iphone-t, azt nem szeretem), persze mind ezt hosszú évek alatt, szóval nyilván nem egyszerre. Érzelmi értelemben pedig mindig támogattak mindenben.


Ez eddig nagyon jól hangzik gondolom mindenki szerint, de cserébe vannak elvárásaik is. Pl. jól kell teljesítenem a suliban, illetve most már egyetemen is. És nincs is ezzel probléma, de így egy-egy vizsgán hatalmas nyomást érzek magamon. Mert ha nem sikerül, akkor úgy érzem (vagy talán éreztetik is velem), hogy nem vagyok eléggé hálás a sok jóért, amit kaptam, mert nem tudtam megfelelően teljesíteni a vizsgán. És alapból azért nem vagyok hülye, meg tudok érteni/tanulni mindent, de mégis ilyen nagy nyomás alatt (lehet csak én érzem) százszor nehezebb teljesíteni.


Illetve szüleim már nagyon szeretnék, hogy legyen egy hosszabb kapcsolatom, meg majd ugye házasság, gyerekek stb. És ehhez először is ugye egy barátnőt kellene keresnem. De már emaitt is tisztára görcsölök (és így nagyon nehéz), mert amikor nem sikerül, akkor azt is egyfajta kudarcnak/hálátlanságnak élem meg az irányukba.


Lehet kicsit kusza lett ez így össszességében, de az lenne a fő kérdés, hogy hogyan tudnám kezelni ezt a helyzetet. Olyan sok mindent kaptam a szüleimtől és annyira hálás vagyok nekik, hogy ez mindenre rányomja a bélyegét. Akár iskola, akár párkapcsolat területén.


[Persze, tudom, hogy másoknak az életben ennél sokkal nagyobb problémáik vannak. Ez tény. De nekem jelenleg ez a problémám, ez a kérdés pedig erről szól.]



2013. jan. 8. 15:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, próbálj meg kevesebbet foglalkozni azzal, hogy a szüleidnek megfelelj. Az, hogy ők mindent megadtak neked, valahol természetes, hiszen ez a dolguk. (Jól állnak anyagilag, ez meg a te szerencséd.) De fel kell lassan nőnöd, és a saját életedet élni, saját álmaidat beteljesíteni, nem az övéket. Ez a véleményem.
2013. jan. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így voltam 23 éves koromig, akkor költöztem el és álltam saját lábra. Majd akkor leszel felnőtt, ha te is ezt teszed és önálló döntéseket hozol magadnak, nem a szüleidnek és vállalod a felelősséget a tetteidért,kiállsz önmagadért és a véleményedért.
2013. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igen, mostmár tényleg felnőtté kellene válnom, és a saját álmaimat megvalósítani a saját felelősségemre.
2013. jan. 8. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
az látszik, hogy tudod, neked akarnak jót ... és te erre jó alany vagy, nem hiszem, hogy kétségbe kellene esned ... alap kérdés: sajátodnak érzed-e az ő elvárásaikat, vagy nem ... gyanús, hogy nem egészen, mert nekik akarsz megfelelni és nem magadnak
2013. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagy mint én. (21/L)

Nekem is rengeteg mindent adtak a szüleim. Apikám anyagi támogatás, laptop, mobil, albérletemet fizetik, egyetemet is, mindent. Anyu pedig gondoskodó és megértő, mindig jó a lelki ügyekbe. :)

Nekem csak a jó tanulást és a jó magaviseletet várják el cserébe. Hülye érzés ez, mert olyan mintha nem volnál annyira szabad mint azok az emberek akik kevesebbet kapnak otthonról. Ha valamiben nem felelek meg nekik, akkor meg olyan hálátlannak érzem magam. Bulizni is csak titokban tudok, de lelkiismeret furdalásom van ha pl italra vagy belépőre költöm azt a pénzt amit ők kajára, vonatjegyre adtak.


Én azon vagyok, hogy hamar a saját lábamra álljak, saját keresetből éljek és majd nyugdíjas korukban én támogassam őket amivel csak tudom.

Erre nagyjából csak ez a megoldás.

2013. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!