Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkakeresés a család nyomása...

Munkakeresés a család nyomása alatt?

Figyelt kérdés
22 vagyok és semmi munkatapasztalatom, csak 1 érettségim és egy szakmám, amiből a tudásom gyenge, nem érdekel már és semmi tapasztalatom (webmester). Kerek 1 éve keresek munkát, amiben maximum 1. körös interjúig jutok a legjobb esetben. Általában nem reagálnak a jelentkezésemre. A családban csak én nem dolgozom, és nem valami segítőkészek. Átlag család, átlag munkákkal, adósságokkal stb. Elég sokszor van feszültség az irányomba és úgy vagyok beállítva, mintha nem is érdekelne a munkakeresés, pedig minden vágyam már egy normális munkahely. Sokszor kapok célzást pl: Dolgozhatnál már, Sok a szabadidőd, Milyen érzés egész nap feküdni? és társai. Mind ezt negatív stílusban, mintha egy állás elnyerése csak egy csettintés lenne. Engem a munkanélküliség alapból stresszel, de az itthoni légkör még jobban. Ritkán hívok vendéget, ritkán megyek el, mert bűntudatom van és nehogy azt mondják, hogy csak élősködöm rajtuk. Nemrég azt mondták, hogyha 1,2 hónapion belül nem találok munkát, el kell végeznem egy általuk kiszabott szakmát, közben gyakorlatoznom kell. Sokszor érzek nyomást magamon és fogalmam sincs hogyan kezeljem, mert mindig én vagyok a rossz itthon.

2012. jún. 6. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

18-19 évesen érettségiztél. Az elmúlt 3-4 évben semmit sem dolgoztál?

Csak webmesterként keresel munkát? Mert nem hiszem, hogy évek alatt nem volt felvétel egyetlen (pl.) Tescoba sem, vagy gyárba, vagy bármelyik maszek kisboltba.

2012. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiválasztott szakma ingyenes? Vagy fizetik a költséget?

Mindkettő lehetőség szuper, használd ki.


Érettségivel kitörölheted a ***-d, bár manapság már diplomával is sajnos.

Jó, ha minél több lábon állsz, ha csak 1 szakmád van papíron, amihez a gyakorlatban nem értesz és nem is szereted, mégis mit vársz?


Rengeteg az álláskereső, én sem pont téged választanálak ezek ismeretében.

2012. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha a szakmádban nem is tudsz elhelyezkedni,azért még bármi mást elvállalnál, vagy azért van némi elképzelésed, hogy mit dolgoznál szívesen?


Én azt mondom, hogy semmiképp se végezz el egy olyan szakmát/tanfolyamot,amit ők erőltetnek rád. Találj ki valamit magadnak mindenképpen. Gondolkozz el, ha kell órákig, olvasgass,nézz körül a neten, és találd ki mit szeretnél.Mik a vágyaid! Na meg amit az elején írtam. Ha úgy vagy vele, hogy mindenképp a pénzkeresés a lényeg, akkor valamit mindenképp vállalj el. Nagyonsokan dolgoznak szinte az éhbér feléért, csak azért, mert valahol el kell kezdeni, plusz azért, hogy később valami referenciájuk legyen, és tudjanak előrehaladni.


Pl én is a semmiért melózom kb jó régóta, de már van látszata és tudok feljebb menni a ranglétrán is. Többszáz önéletrajzot el kell küldeni,személyesen kopogtatni akár a csatornázásiaknál, hogy van-e munkaerőfelvétel stb.

2012. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pont, hogy webmesterként nem keresek munkát, maixumum kereset kiegészítésnek tudom alkalmazni. Ingatlanos voltam 1,2 hónapig, Max alkalmanként szobafestő segéd.
2012. jún. 6. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt választhatsz új szakmát magadnak, ingyenes képzés keretén belül.

[link]

2012. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyon nehezen találtam először munkát bár az én szakmám ápoló.A kevés munkatapasztalat miatt egyetlen kórházba sem vettek fel míg végül egy idősek otthonában alkalmaztak.Azóta nem volt gondom evvel pedig jó néhányszor váltottam munkahelyet.Szerintem csak az első munkahely találása ilyen nehéz utána már jön minden magától.Ha a szakmádban nem találsz semmit próbálkozz más területen vagy képezd magad tovább.Rengeteg olyan munka van amihez feltétel az érettségi és semmilyen szaktudást nem igényel pl:telefonos operátor,értékesítő,logisztikai koordinátor stb. de a hosszú távon mindenképp valamilyen érettségire épülő oktatást javasolnák amit munka mellett fizethetnél te magad és akkor nem kéne azt is a szüleid segítsége által végezni.
2012. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vree ***** válasza:
100%

A szüleid még az előző rendszerben éltek, amikor nem volt olyan, hogy nincs munkád. Ha nem volt, az állam adott, ha nem mentél, lecsuktak mint közveszélyes munkakerülőt. Ezért a legtöbb mai szülő nem megértő a gyerekei álláskeresési problémái iránt.


Egyébként ezt én is megéltem. Már úgy értem a "minden rossz amit csinálsz, amíg munka nélkül vagy" fázist.


Amit tudok mondani:

- Vállalj el bármit amit találsz. Gyorséttermi és Tesco-s melók. Sz*rok, de legalább vannak.

- Diákszervezetek. 22 évesen még bemehetsz bármelyikhez, ez óriási előny. Sok munka amit adhatnak kamu vagy béna, de kehet hogy találsz olyat amelyik bejön.

- Minkanélküli segély és tanácsadás. Sorbanállás, küzdelem a bürokráciával, egóromboló, de pénzt hoz a házhoz és kedvezményes (ha nem is mindig minőségi) számítógépes tanfolyamokhoz is lehet jutni.

- Ha a szüleid hajlandóak fizetni, menj vissza a suliba. Ettől mondjuk az otthoni helyzeted nem változik meg, de legalább haszon szakmát tanulsz. Ha most nem is tűnik annak, szerintem az informatikai tudásod fejlesztése jó befektetés.

- Állásközvetítők. Biztosan próbáltad már és sok köztük a kamu.

Az én kedvencem a Kelly Services, ami direkt angolos munkákra megy rá. Ha nyelvet tudsz ajánlanám.


Amúgy hol jártál webmester képzésre? Mit tanítottak/meddig jutottatok?

2012. jún. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vree ***** válasza:

Ha már a nem megértő szülőknél tartunk: az álláskeresés művészete az amit a szülők többnyire nem értenek és ezért nem is tudnak benne érdemben segíteni, pedig ezen áll kezdetben minden. Esetleg érdemes megnézni te jól csinálod-e.


Önéletrajz: döbbenetes módon az emberek többsége tökéletesen rosszul csinálja, pedig egy gyors "önéletrajz minta", "CV" vagy "curriculum vitae" kereséssel letölthető egy tetszetősebb sablon. A külcsínre érdemes időt szánni, ez kitűnő módszer a kitűnésre. Számítógépes tudásnál nyugodtan leírhatod hogy konkrétan melyik programokkal (Word, Excel, aknakereső) dolgoztál már. A motivációs levél szintén olyasmi amit nem szoktak szeretni a kezdők, pedig (munkahelyi tapasztalat híján) ez az ahol még hatni tudsz a leendő munkaadódra. "A munka kéne mert már kinéznek otthonról/éppen éhenhalok" helyett itt valami személyeset és terveket és ígéreteket várnak, hogy lássák hogy van-e valami elképzelésed a munkáról.

Mindenképpen jó a cégről tájékozódni annyira, hogy bele tudd szőni a levélbe.


Az is jó lehetőség, ha direkt olyan cégeket célzol meg ahol várható hogy munkaerőhiány van, mondjuk a földrajzi helyzet miatt.


Ha máshogy nem megy, utazz. Egy albérlet rezsivel mondjuk havi 70-80ezer, plusz kell pár tízezer tisztasági cikkekre meg kajára, de ha mondjuk 100-120 fölött van a fizetésed, illetve trükközöl olyasmikkel mint társbérlet (sok fiatal csinálja), esetleg a munkahely fizeti az utazást, spórolás a villanyon, még úgy is kijöhetsz hogy félre tudsz esetleg tenni. Havi 120 fölötti fizetésért már érdemes lehet utazni. Csinálj egy gyors fejszámolást, és ha pozitívra jössz ki, vállald el.

2012. jún. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Még egy tipp: én ezt nemrég olvastam, én is meglepődtem rajta, de az embereknek állítólag csak 13% a jut munkához hirdetések által. Sőt, a legtöbb hirdetést, csak kiírják szabályszerint, de már rég meg van ki fogja betölteni az állást! Az emberek nagy része az ismerőseik által jut munkához! Tehát kérdezősködj körbe, hátha tudnak valamiről, beajánlhatnak valahová. A családodnak is mond meg, hogy szapulás helyett, akkor inkább ajánljanak valamit!
2012. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hogy tisztább legyen a helyzetem: 22 vagyok, érettségi után 1 éves webmester szakma. Akkor érdekelt, de szinte semmit sem tanítottak vele kapcsolatban és már nem érdekel. Ezek után megpróbálkoztam egy mérnök informatikai főiskolával, de rá kellett jönnöm, hogy nem az én világom + nem ment a sok matematika miatt. Tavaly nyáron 1,2 hónapig voltam ingatlanos, de nem gondoltam volna, hogy nem megy.
2012. jún. 7. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!