Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Üdv, szeretnék tanácsot...

Üdv, szeretnék tanácsot kérni, ha valakinek az édesapja brit állampolgár, akkor ő is kaphat brit állampolgárságot automatikusan, ha kimegy Nagy Britanniába?

Figyelt kérdés
Csak olyan írjon, aki hasznos információt tud adni, köszönöm előre is!
2013. jan. 8. 16:45
 1/1 sysyqueen ***** válasza:
szia nem Nagy Britanniába voltam állampolgár de most nem rég kaptam meg a kettős román- magyar állampolgárságot.... az alapján kaptam meg, hogy a férjem és a két kis gyerkőcöm magyar állampolgár és már 9 éve hogy Magyarországon lakom, itt dolgoztam, itt fejeztem be az iskolát... ezek mind olyan kritériumok amiket bizonyítani kellett és előírás volt... az én édesapám viszont kevesebb papír munkával az apja után három hónap alatt megkaphatja... de ez nem automatice működik hanem kérvényezni kell. nem elég az hogy átlépem egy ország határát amelyiknek tegyük fel valamely szülőm polgára... ha viszont már akkor is britt polgár volt amikor születtél a szülők dönthettek arról hogy milyen polgár legyél... magyar, britt avagy mindkettő... azt kéne megérdeklődd hogy ők ebben a kérdésben hogyan döntöttek...
2013. jan. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!