Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A parommal nem tudunk megegyez...

Dincsi kérdése:

A parommal nem tudunk megegyezni szuletendo gyermekunk neveben, mindenkepp a sajat nevet akarja, de en nem. Mondtam talaljunk olyat, ami mindkettonknek tetszik, de nem hajlando es rendesen zavar ez engem, mert szerintem ez igy igazsagyalan?

Figyelt kérdés
2013. jan. 8. 22:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%

Huh ezt nagyon utálom, hogy 300 évre visszamenőleg mindenki Adalbert...

Én elmondanám neki, hogy MAXIMUM második keresztnévnek hajlandó vagyok belemenni, de ne legyen már maradi....

2013. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
18%

Na, ha apám után kaptam volna a nevemet, akkor Árpád lettem volna, így meg Tamás -.-'


Apámé ezerszer jobb...

2013. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
92%
És ha két nevet adnátok a gyereknek?
2013. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt tanácsolnám, amit az első írt, hogy maximum abba menj bele, hogy a második neve legyen az apjáé, te pedig kategorikusan hívd a másik nevén.

Nekem is feláll a szőr a hátamon ettől a "minden fiúnak István vagy Béla a neve a családban hagyománytól". Szerencsére a párommal egyetértettünk abban, hogyha fiúnk lesz, neki saját név kell, nem pedig a 20. Pistike...

2013. jan. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyezzetek meg, hogy akkor max 2. névnek kapja az apjáét. Családban nekünk is van olyan, hogy apám unokatesója Csaba, az apja is Csaba, de még a fia is.
2013. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
21%

Senkinek sincs több jóga mivel a gyerekhez két ember kell.

Próbáld megbeszélni, mondogass neki neveket hátha megtetszik neki, lehet csak az nem tetszik amit akarsz.

2013. jan. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
90%

Én személy szerint nem értem miért jó az ha valakinek a saját nevemet adom.

A második keresztnév azért nem jó ötlet, mert van a családban ilyen eset, szintén azért mert az apa ragaszkodott hozzá, megszületett a kicsi az anya és családja az első nevén szólított, az apa és családja a másodikon. Végül az anya engedett, mivel nem mondhatták egyszer ezt, egyszer azt.

2013. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
86%

Ezért kell előbb beszélgetni és utána gyereket csinálni.

De félre a viccel, várjátok meg, míg megszületik, és hátha akkor a pillanat hevében megjön az igazi ihlet. Vagy (ez most jutott eszembe!) döntse el ő, pl. ha a bal kezét emeli fel először, akkor egyik, ha a jobbat, akkor a másik név legyen!

2013. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom hogy apám nevét kaptam, nem azért mert utálom ezt a nevet csak rohadtul idegesít ha kijön pl a telefonszámlánk vagy valami hivatalos amit nem várunk aztán találjuk ki hogy vajon melyikünk kapta. Persze azóta már elköltöztem de még van hogy 1-2 levelemet odaküldik mert még odavagyok bejelentve állandóra, meg van mit még nem írattam át. A párommal mi is sokat vaciláltunk ezen hogy milyen nevet adjunk a kislányunknak. Mivel a barátnőm ragaszkodott ahhoz hogy az ő nevét adjuk mert az anyját is úgy hívják meg őt is akkor legyen egy harmadik is, de végül abban maradtunk hogy két nevet adtunk neki. És a párom neve lett a második mert még is benne van a neve, de legalább ha ő nem akarja akkor használhatja a másikat is. Ti is döntsetek ez mellett szerintem, így korrekt.
2013. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!