Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet ez az utolsó esélyem a...

Lehet ez az utolsó esélyem a boldogságra? Akkor mitől félek?

Figyelt kérdés

21 évesen mentem férjhez. Most 36 vagyok. Sajnos a férjem 9 év házasság után balesetben hirtelem meghalt. Gyerekünk nem született. Kinnt éltünk USA-ban és én jelenleg is ott élek.

5 hónapja megismerkedtem egy férfivel. 53 éves, elvált. Jelenleg ő is itt van Amerikában, de ő nem amerikai, hanem spanyol. MAdridban él, ott van saját háza, vállalkozása. Itt csak ideiglenesen a mostani munka miatt van. Már voltam nála Madridban kétszer az 5 hónap alatt és találkoztam a nővérével és annak családjával és az édesanyjának is bemutatott. Kérte, költözzek oda hozzá Madridba. Gondolkozom erősen. Már 15 éve amerikában élek, megszoktam itt, állampolgár is vagyok. Spanyolul nem beszélek. Vele is angolul beszélünk. Itt nincs saját házam, csak bérlem. Kocsimon, bútoraimon és a bankszámlámon kivül csak a munkahely és egy-két barát köt ide. Madrid meg mégiscsak Európa, közelebb lennék a családomhoz is MO-n. De az itteni élet is hiányozna. Viszont szeretem őt. És ő nem tud ide költözni. Több minden köti Spanyolországhoz, mint engem Amerikához. Hagyjam a fenébe és maradjak vagy adjak fel itt mindent és menjek az ismeretlenbe? Mint ahogy anno 15 éve megtettem már ezt és otthagytam Mo-t. Ő már házasságról és gyerekről beszél, én meg 36 évesen itt állok tanácstalanul és nem tudok dönteni. Pedig talán ez az utolsó esélyem arra, hogy valakivel boldog családi életet éljek.


2009. aug. 28. 01:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miután elolvastam, egyértelműen arra a véleményre jutottam, hogy menj.


Spanyolországban találnál új állást a kiváló angoltudásoddal, spanyolul meg néhány hónap alatt megtanulnál legalább társalgási szinten.


És még csak a családodat sem kell otthagynod.

2009. aug. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

az utolsó mondatoddal kezdeném. nem, semmiféle képen nem ez az utolsó esély a boldogságra.


nem egyszerű döntés előtt állsz. a következő szempontokat kell figyelembe venni.


ha spanyolországba költözöl, akkor maximálisan függeni fogsz a pasitól, mert még egy takarítói állást is nehezen fogsz találni, ha nem beszéled a nyelvet. persze ez nem mindenkit zavar, de nem szabad elfelejteni.


véleményem szerint akkor egészséges egy kapcsolat, ha azt tudom mondani, hogy igen, képes vagyok nélküled, de nem szeretnék nélküled. ha spanyolba költözöl, akkor ez nem adott.


5 hónap egy ilyen távkapcsolatban nagyon kevés úgy megismerni egymást, hogy eltudjátok dönteni, hogy egyáltalán működő képes-e a kapcsolat.


nincs lehetőség, hogy néhány hónapra mennél csak spanyolba?


good luck!!!

2009. aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Persze, hogy nem kellene rögtön mindjárt összeházasodni, csak odaköltözni. A lakásomat, munkahelyemet akkor is ott kellene hagyni és ha nem sikerülne, akkor nem mehetnék vissza. Esetleg a bútorokat, kocsimat elvihetném a barátaimhoz. Jaj, nem könnyű döntés.

Egyébként nem élünk távkapcsolatban. Együtt élünk most is itt amerikában. Csak neki hamarosan lejár a szerződése és a vizuma és vissza kell utaznia.

2009. aug. 28. 02:14
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon megertelek, mert en is 21 evesen mentem ferjhez Amerikaba. En mar nem tudnam Europaban megszokni. Igazabol az is donto szempont, hogy lemondanal-e a mostani eletedrol. Ha egyszer elkoltozol Spanyolorszagba, lehet, hogy nem lesz egyszeru visszakoltoznod, ha megsem ugy alakulnak a dolgok, ahogy tervezted, hiszen mindent fel kell adnod. Milyen munkat kapnal ott nulla nyelvtudassal? Mert a spanyolok tobbsege nem nagyon tud angolul. A masik oldalon ott van, hogy 36 eves vagy es ha gyereket szeretnel, nemsokara hozza kellene kezdeni. Persze a megfelelo emberrel. Nem maradhatna inkabb a parod az USA-ban? Tudom, hogy ahhoz hazassag kell. Talan lehetnetek tavkapcsolatban egy ideig, hogy kitapasztaljatok, mennyire eros a szerelmetek. En nem hiszem, hogy ez lenne az utolso eselyed. Van annyi ferfi a vilagon es nem vagy te meg oreg. Tudod, mit mondok neked? Az mar regen rossz, ha gondolkodnod kell ezen. Mikor 15 eve elhagytad Magyarorszagot, kellett ennyit gondolkodnod? Nem lehet ez olyan nagy szerelem, ha a tavolsag miatt ezen gondolkodsz. Nem lehet, hogy csak annyira vagysz csaladra, hogy szinte barkivel belemennel kapcsolatba?
2009. aug. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

nehéz helyzet, eléggé...olyat nem lehetne, hogy előbb megtanulsz spanyolul valami gyorstalpalón, legalább alapfokon? máris könnyebb, és kevésbé kiszolgáltatott helyzetben lennél...a munkahelyeden nem lehetne, hogy elmész fizetés nélküli szabadságra(sajnos nem tudom, hogy kinn mi a helyzet, itthon létezik, egy munkatársam így ment ki dolgozni 1 évet Angliába). én nem kételkedek benne, hogy szereted a párod, csak épp ez nagy és nehéz döntés, minden épeszű ember elgondolkodik, elbizonytalanodik...az, hogy 21 évesen könnyebben ment, természetes, akkor még "bohóbb" az ember:)

nem mellesleg irigyellek, mert én nagyon vágyódom el innen Magyarországról, persze az egyetem ideköt még 2 évig minimum, de utána nagyon szívesen elmennék innen, reménykedem, hogy külföldön végre megtalálom a boldogságot:)

szurkolok Neked, hogy helyes döntést hozz!

ui:ha szeretnél beszélgetni,vagy kell valaki, aki meghallgat, írj nyugodtan privátot!

2009. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Srapnel ***** válasza:
28%
Én komolyan nem értem. Határozott idejű szerződése volt, előre ismert volt, hogy ez lesz. Minek kezdtél bele? Minek jössz össze egy, a jövőben másik országba költöző emberrel, ha nem akarsz elmenni a jelenlegi helyedről? Mindent lehetett tudni az elejétől, most meg "hirtelen" beüt a tanácstalanság?
2009. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menj, Spanyolország nagyon hangulatos hely, mindenkinek olyan jó kedve van, úgy bele fogsz jönni, hogy csak ha, és 10 évet fiatalodsz :) Persze, csak ha szereted, és látsz jövőt ebben a kapcsolatban.
2009. aug. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem hogy utolsó esélyed, max ha gyereket akarsz akkor sietned kell.

Mivel én is éltem amerikában, és aztán voltam felrjnél magyarországon aztán elválltam és egy férfi kedvéért költöztem németországba, és egy szót sem beszéltem németül megértelek.


A kérdés, hogy a párod eltartana e ha hónapokig vagy évekig nem találsz munkát? Fizeti e az igényeidet?

Én magyrországon feladtam az életemet, munkám házam férjem. Aztán a párommal elöször megkellett értetnem hogy ő bevállalt ezért ha néhanapján újruha kell akkor azt meg kell fizetnie. De ezek után nem volt gond, és másfél év után találtam munkát.

2009. aug. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Totalisan megertelek, ugyanilyan helyzetben vagyok korulbelul.

Nekem egy dolog villant be, ahogy olvastam az irasodat, talan ha elkoltoznel, teljesen uj eletet kezdenel. Biztos vannak Amerikaban olyan helyek ahol a ferjeddel voltal es sokszor o jut eszedbe. Spanyolorszagban ez nem fordulna elo. Persze felsz feladni a biztost a bizonytalanert.

En a helyedben varnek kb. fel evet, a szerelmed ha elmegy a hazajaba es messze lesztek, akkor fog igazan kiderulni, mennyire szeretitek egymast.

Csak egy tipp, kivanom neked, hogy jol donts!

2009. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A boldogságra semmiképp nem az utolsó esélyed, de a gyerekre könnyen lehet, h az :S Neked ez mennyire fontos? Nekem fontos, ha jól kijöttök a pasival, én a helyedben mennék.
2009. aug. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!