Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ez a sznobság az esküvőkkel...

Mi ez a sznobság az esküvőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Rengeteg kérdésnél olvasom, hogy írják, hogy én ilyen esküvőre nem mennék. (Kerti parti, medencés buli, nem elegáns, stb....)

Mióta kell az esküvőnek a vendégek szórakoztatásáról szólnia?

Nem úgy van, hogy a pár kitalál valamit (figyel a vendégek igényeire, mit idősek és a gyaloglás, vagy vegetáriánus étel, vagy allergia... de nem a saját elképzelésük rovására), a vendégek pedig részt vesznek, hogy osztozzanak a pár örömében, részt vegyenek az életük egy jelentős állomásán?

Mondjuk hozzá tartozik az is, hogy szerintem a vendéget nem azért kell hívni, hogy visszajöjjön a befektetett pénzem. Nekem olyan esküvőm lesz, amire pénzem van...

Mióta lett az esküvő a vendégeknek egy szimpla buli?



2013. jan. 10. 13:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én meg azt nem értem miért kell az esküvőket ennyire túlbonyolitani?

Amúgy van olyan esküvő amire én sem mennék el,hiába az a pár vágyálma.

Nem tudom szoktad -e nézni a TLC-én szokott lenni egy esküvőszervezős sorozat.Hát ott brutál dolgok történnek.

A mi esküvőnk jó volt,szokatlan de jó.

2013. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Igazad van! Leginkább a párról kell szólnia, úgy,hogy figyelembe vesznek egy-két dolgot a vendégekkel kapcsolatban.

De pl. egy ismerős mondta,hogy náluk csak szendvicsek meg saláták lesznek. De közben, pénzt kérnek ajándékba. Azért ezzel én úgy vagyok, hogy ha már odahoz 10-20-30 ezret valaki, akkor nem egy szendvicset tolok elé.

De pl. én már voltam hús sütögetős lagzin. Tök jó volt!

2013. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mi senkitől sem kérnénk pénzt, max egy lottó szelvényt.

Mondjuk kis esküvő lenne, összegyűjtjük a pénzünket, amikor megvan összeházasodunk, annyiból, amennyink van.

Nálunk rövid ital nem lesz, az biztos... Utálom a részeg embereket. (Tudom, sörből is lehet annyit inni, de...)


Én úgy gondolom, ahol pénzt kérnek tőlem, ott annyit adok, amennyibe "kerültem" tehát, ha szendvics, akkor nem adok annyit. (Szerintem ezen sem kellene meg sértődni, ne azért házasodjanak össze, hogy a násznép kifizesse a nászutat...)

2013. jan. 10. 13:22
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

Olyan nincs, hogy valamilyen esküvőre nem mennék, hiszen nyilván olyan hívott meg, akit szeretek és osztozni akarok az örömében. Én spec. a bolha hátán is jól tudom érezni magam, de volt már olyan, hogy előbb leléptem, mert annyira unalmas volt. Túl sokan voltunk, a házaspár nem is foglalkozott velünk és senki mást nem ismertünk.


Pénz részével úgy vagyok, hogy én inkább a minőségre fogok költeni, nem arra, hogy sokan legyünk. Legyen jó az étel és szállásról is gondoskodni szeretnék majd. Kb. 50-60 vendéget szeretnénk majd. A ruhát valószínűleg varratni fogom, nem hiszem, hogy drága lesz, mert nekem az egyszerű ruhák tetszenek. Jegygyűrű szerintem drága lesz, arany legyen és én majd szeretnék bele gyémántot is. A dekor is drága lesz szerintem, mert sok növényt és virágot szeretnék. Természetesen élőzene, nem a szintis srácra gondolok, hanem zenekarra, de lehet, hogy csak simán gépről megy majd (rock'n'roll rajongók vagyunk, ahogyan a családjaink és a barátaink is, szóval nem fognak rajta problémázni a vendégek, sőt).

Én örülnék, ha a szertartás és a lagzi is kastélyban lenne. A városunk melletti faluban van egy, amit kompletten 800ezerért lehet kibérelni, lakosztályokkal, mindennel együtt. Így meg lenne oldva mindenkinek a szállása és kápolna is van ott.

Nászajándékban szeretném, ha mindenki pénzt adna, nem is azért, hogy "visszajöjjön", hanem mert minden más meg van, többnyire.

2013. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Én normális esetben azért mennék esküvőre, hogy osztottam a pár örömében. De itt a GYIK-en rengeteg házasulandó ír úgy, hogy "vajon mennyi fog bejönni az esküvőből", meg felháborodnak, ha valaki nem visz annyi lóvét, ami "legalább a részvételét fedezi". Ha belépődíjas szórakozásként kezelik, akkor ne lepődjenek meg, hogy a vendég elvárja a jó ételt és a jó szórakozást.
2013. jan. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg szinte kerti partim volt. Inkább elmentünk egy kéthetes nászútra Thaiföldre :)

De nem is a pénz kérdés miatt. Van egy hatalmas terület mellettünk (férjem mezőgazdasággal foglalkozik. Ott tartottuk, igaz nem is hívtam meg olyan sok mindenkit, kb 100an voltunk. Hívhattunk volna 5ször ennyi embert is, akár régen látott rokonokat, akár olyan munkatársat akivel két szót nem váltottam. Helyette inkább azokat hívtuk akiket szeretünk (és ők nem szólnak be sem :)) Az ételek, sütemények otthon készültek, egyedül az esküvői tortát rendeltük. (plusz a ruhámra költöttem rengeteget, mert beleszerettem és megőrültem :D) Nagyszerűen éreztük magunkat, jó volt úgy körbenézni, hogy tényleg azokat az arcokat látom akiket szeretek. Jó volt a hangulat, zene. Nekem ez volt a lényeg. Nem az hogy egy puccos helyen üljenek az emberek táncoljon 10 a többi nézze.

2013. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nekem már a 100 is rengeteg lenne:) Mi max 20-25 főt tudtunk összeszámolni. (Csak olyan embert hívunk meg akivel a 7 év alatt mindketten többször találkoztunk...)
2013. jan. 10. 13:50
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a család. Hamar összejött a 100 fő. Csak a szűk család (szülők, testvérek+férj, feleség) 10 fő, nagynénik, unokatesók párostól 30 fő, Közeli barátok 20 fő, az már 50. És azért meghívtunk még olyanokat is akikkel azért ha nem is baráti a kapcsolat, de napi kapcsolatban vagyunk, vagy olyan távolabbi rokonokat akiket azért szeretünk, plusz a gyerekek, könnyen összejött a 100 fő. De igaz hogy lehetett volna még mindig szűkíteni 60-70 főre.
2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Én egy karácsony alatt több emberrel találkozok 25-nél és ez csak az én családom. Az övé ugyanekkora. És barátokról még akkor nem beszéltünk. Mi 100-150 fő alatt nem jönnénk ki az esküvőből. Ha ezt nem tudnánk kifizetni, addig nem is házasodnánk. Amúgy te írtad, hogy nálatok biztos nem lesz rövidital. Na ez szerintem nem sznobság, de ilyen esküvőre se mennék. Pedig soha nem iszok, még pezsgőt sem, az esküvőmön sem innék. De ez mégis milyen hozzáállás? Ez kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy na nálatok biztos nem lesz húsleves, mert te azt nem szereted. Ehelyett adsz valami olyan ételt, amiből ketten esznek, de te azt szereted, ezért az van. Valaki írta, hogy ne lepődjön meg az ember, ha a vendég a jó ellátást és a szórakozást várja. Szerintem ez alapvető. Senki nem azért megy el egy esküvőre, hogy két pogácsát kapjon, meg nézzék egymás búvalbélelt arcát naphosszat. Legalábbis úgy gondolom, hogy ez elég alapvető, legyen az pénzéhes, vagy épp egyáltalán nem pénzéhes párról, de szerintem mindenki azt szeretné, hogy jó élménnyel távozzanak a vendégeik, és ugyanolyan jó nap legyen ez mindenki számára, mint nekik.
2013. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az elvárások és a problémák miatt pont az ifjú pár számára nem lesz "jó nap". Sokan eltévesztik, hogy nem a külsőségekről szól.

Rövid ital pedig azért nem lenne, mert akarom, hogy valaki sokat igyon (nem egyszer olvasni ilyet) és elcse*sze az esküvőnket. Amúgy általában a szerényebb árú italcsomagban sincs benne a rövid ital...

2013. jan. 10. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!