Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet jó és kiegyensúlyozot...

Létezhet jó és kiegyensúlyozott apa-fia kapcsolat?

Figyelt kérdés

A környezetemben gyakorlatilag bárhova nézek, a legtöbb apa-fia kapcsolat mindennek nevezhető, csak harmonikusnak nem, akár fiatalok, akár idősek. Sok a veszekedés, vitatkozás, sértés, bántás.

Ti hogy tapasztaljátok? És mi lehet ennek az oka?


2013. jan. 10. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó a kérdés. Nálunk is szar a kapcsolat. Persze többnyire jól megvagyunk, de ez rajtam múlik leginkább. Az ok meg nagyon egyszerű: rohadtul nem nevelt az életre és a mai napig nem néz férfinek, kb. 5 évesként kezel, ja és folyton rivalizál és semmire sem tanít csak utólag baszogat mindenért. Ha mindezeket tűröm akkor jó a viszony, ha egy idő után betelik a pohár akkor veszekszünk. Bár nincs semmi káros szenvedélye, de az életvitele az gyalázatos. Csak a tévé érdekli. Én meg teljesen az ellentéte vagyok.
2013. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha belegondolok én nem ismerek harmonikus apa-fia kapcsolatot... a barátoméknál és a legjobb barátnőméknél is szörnyű a helyzet

a barátom már nem egyszer majdnem összeverekedett az apjával, mert az mindig ordibál ha kell ha nem, meg minden nap kocsmázik és amikor hazamegy bepiálva akkor mindenkinek beugat, volt már hogy olyan dühkitörése volt hogy kitépte a falból a dvd lejátszójukat és a szoba közepén darabokra törte

a barátnőmnek pedig van egy bátyja, az ő apjuk is iszákos... volt egyszer pl hogy betörte a bejárati ajtón az üveget, na akkor pl a bátyja állította le, úgy, hogy leterítette a földre és elkezdtek verekedni... szép apa-fia viszony mondhatom

a barátom 22, a bnőm bátyja 25

2013. jan. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
A sok csonka családban felnövő generáció nem tudja hogy milyen egy jó szülő kapcsolat, hogy kell a következő generációnak átadni a stafétabotot..
2013. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vacak az apa fiú kapcsolat, de ismerek hálisten egy darab ellenpéldát is :) Nagyon sok múlik az apa hozzáállásán már kicsi korban. Muszáj valakire felnéznie annak a gyereknek, és pont ilyen tiszteletre méltó, tisztességes ember az az ismerős, aki jóban van a fiával. Amúgy tanár.
2013. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például teljesen jó a kapcsolatom apámmal. Mindig is megbíztunk egymásban, sosem volt semmi gond. Persze fegyelmezés az volt, ha valami rosszat csináltam, ez hozzátartozik, de felnőttem, és megértettem, hogy szükség volt rá. Rengeteget tanultam tőle.
2013. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Azt hiszem a családi dominancia miatt valóban vannak apák akik elnyomják a saját neműeket.

Én a fiammal azt hiszem nagyon jó kapcsolatot építettem fel,már a kezdetek óta.

De ez inkább hajaz barátként való bánásmódra,annak ellenére hogy benne van minden ami a neveléshez kell.

De ő is ember,még ha fiatal is,van véleménye,gondja,tapasztalata.él,és én meghallgatom mindezeket,válaszolok és nem bírálok.

2013. jan. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nálunk totál rivalizálás meg versengés van. HOgy minek csinálja azt nemtudom, de már gyerekkorom óta. Néhány éve kb majdnem nekem jött, csak azért mert kérdőre vontam hogy hogy mer velem úgy beszélni ahogy, mert az már tényleg durva volt. Hála az istennek nem lettem olyan mint ő. De azért jó lett volna mindig ha van mellettem egy apa akivel tudok beszélgetni. Rengeteget jelentett volna nekem.
2014. jan. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!