Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van olyan hogy valaki kiegyens...

Van olyan hogy valaki kiegyensúlyozott és nincsenek barátai?

Figyelt kérdés

sokan írják hogy el kell fogadni a magányt ,ha úgy adódik ,számtalan sikertelen barátkozási kísérlet után...


el tudom magam foglalni, gitározom ,nem gond, csak mégis sokszor van úgy hogy vágyom az emberekre, de viszont a suliba mikor emberek között vagyok , nagyon sokszor én vagyok az aki nem dumál senkivel, ha meg elkezdek olvasni vmit és vki megkérdi mit olvasok ,5 szóval le zavarom, és ebből biztosan az jön le neki ,hogy nem akarok vele társalogni..


őszintén szólva ,az osztálytársaim mondhatni találékonyak hozzám képest, aki meg nem az , az unalmas, általában az ilyesféle figurákkal kommunikálok az élet nagy kérdéseiről

aztán volt hogy egész jól tudtunk dumálni és bekapcsolódtak a nagy dumás arcok is:D és olyankor egész mások ők is


de mikor viccelődnek ,olyan lazának tartom őket hozzám képest..úgy szeretnék én is olyan laza lenni

18f


2011. dec. 23. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdést. Én is magányos vagyok barátok, haverok nincsenek. Beszéd nem az erősségem, ezért nem is nagyon erőltetem, mert nem érzek rá késztetést. Én is eltudom magam foglalni azzal nincs gond, de azért az ember vágyik társaságra. Ha tőlem is kérdeznek valamit, akkor tő mondattal le tudom a választ és szintén azt gondolják, hogy ez sem jó partner a társalgásra. Lazaság sajna nem az erősségem és jó lenne valahogy elsajátítani, persze a kommunikációval és barátkozással együtt.

21/F

2011. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ezt 18 éves koromban! :) Már 20 éves vagyok és sokat fejlődtem,de még mindig nem az igazi.


Nekem egy elmélet segített,ami nagyon jól alkalmazható:

Mindenkivel legyél olyan,ahogy veled szeretnéd,hogy bánjanak mások!

Gondolkodj el rajta,hogy milyen egy olyan ember,aki neked nagyon szimpatikus és próbáld meg te is átvenni ezeket a személyiségjegyeket. :)

2011. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ez egy baromi jó gondolat..

nyilván mindenkinek az a szimpatikus aki vidám és nagydumás, sztem ez a kettő személyiségjegy mondhatni feltétele annak hogy szeressenek..és nyilván én is nagyon birom az ilyen embereket


most kapásból 2 ilyen személy jut eszembe egy csaj ,aki elég jól is néz ki (bár nem az a mindenkinek tetsző típus,legalább is így látom) ,ő hihetetlen közvetlen van egy rakat haverja...állandóan mosolyog, nem látom sosem szomorúnak


aztán egy másik srác aki tök átlagosan néz ki,de mindig ő is tök vidám ,nagy dumás, mindig van témája ,ha nem jön össze egy csajjal nem kesereg


tehát rájöttem hogy az az én legnagyobb bajom hogy nem tudom kezelni az egyes szitukat, nyilván ha valaki nevet rajtam akkor nem fogok vele nevetni ,illetve ha azt érzem hogy nem gondolja komolyan akkor még benne vagyok ,de másként inkább ellenszenvet vált ki


szal többnyire azokkal az emberekkel érzem jól magam akik hasonlók mint én, hasonló problémák, hasonló sikerek,célok

viszont ha teljesen mások ,akkor frusztrálnak és nem tudom elengedni magam


"Mindenkivel legyél olyan,ahogy veled szeretnéd,hogy bánjanak mások! " és valljuk be, mivan akkor ha valakinek kedveskedsz akiről lesír hogy nem viszonozza, csak lejáratod magad, az meg kinek jó ,még tovább növelné az önbizalomhiányomat...néha már nem tudom eldönteni hogy megtennék értem, vagy totál leszarnák a fejem.mindenesetre valami alapdolgot nagyon félreértelmezek az emberi kapcsolatok témában

2011. dec. 23. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:

azt nem tudom hogy neked milyennek kéne lenned, ez nem csak így ismeretlenül túl nehéz kérdés, hanem egyébként sem mondhatja meg valaki más, hogy neked mi a jó.


az első kérdésre akartam csak válaszolni, hogy igen. nekem egy barátom sincs már kb 5 éve, és jól vagyok. pillanatnyilag barátnőm sincs, ezért is lehet, hogy péntek este itt fórumozok, de a túl sok szabadidő ellenére kiegyensúlyozottnak mondanám magam. :)

2011. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"és valljuk be, mivan akkor ha valakinek kedveskedsz akiről lesír hogy nem viszonozza, csak lejáratod magad, az meg kinek jó ,még tovább növelné az önbizalomhiányomat..."


Szerintem pedig éppen az az ember járatja le magát,aki nem viszonozza mások kedvességét!A kedvességet pedig ne keverd össze a s*ggnyalással!! A kedvesség mindig érdem!!


Nem osztom a véleményedet,hogy a nagydumás emberek mindenkinek szimpatikusak!Nekem például csak akkor,ha az illető mond is valami említésre méltót,nem csak fecseg a semmiről.A csendes embereket kifejezetten szimpatikusnak találom,mert olyan titokzatosak és általában mély lelki világuk van!Mellesleg a bölcs ember csak ritkán szól,de akkor velőset! :)


Elárulom,hogy számomra melyek a pozitív személyiségjegyek,amelyeket próbálok átvenni és másoktól is elvárok:

-kedvesség

-türelem

-törődés másokkal

-mosoly

-pozitív hozzáállás

-mások lelkesítése,vígasztalása


A rosszindulatú poénkodást,gúnyolódást,pletykálást,csúnya beszédet,bunkózást kifejezetten utálom.Tudom,hogy ez sok embernél menő,de az érett gondolkodású emberek elvetik maguktól ezt.

Régen nem értettem,hogy miért nem jövök ki jól az osztálytársaimmal,de már rájöttem,hogy nem tudom elviselni a rosszindulatú,gúnyos poénokat.A normális poénokat viszont le tudom reagálni.:) Szerintem ez veled is így van.

Már jobban ismerem magam és rájöttem,hogy csakis pozitív,szeretetteljes emberek között érzem jól magam.

Mások kibeszélése,lenézése,lebecsülése pedig elszomorít.Az ilyen emberekkel sem vagyok bunkó,de nem is akarok mélyebb kapcsolatot kiépíteni velük.


Szóval azt akarom mondani,hogyha jó emberek között vagy,akikről tudod,hogy nem nézik hülyének a másikat,biztos neked sincs gondod a kommunikálással! :)

2011. dec. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 zgodan válasza:
Ne problémázz ilyen dolgokon. Nem vagytok egy hullámhosszon es ez nem baj. Egy idő után bevonzod magadnak az olyan típusú emberkéket amilyen te vagy. Hasonló hasonlót vonz. Például nézd csak meg milyen emberek válaszolnak neked az elején kapásból két ember írta azt hogy "mintha" ő írta volna. Nem vagy egyedül az ilyen problémákkal. Egy ismerősöm mondta, hogy neki nincsenek barátai, viszont nagyon sok haverja van, na meg a beszélgető társak akivel nem mennél el bulizni, de olykor-olykor jónagyokat beszélgettek. Merj egyedül lenni és próbálgasd az embereket, kicsit bután hangzik. például szánj magadra egy negyed évet amid abból áll, hogy kitapasztalod azt hogy kivel milyen viszonyt tudsz kialakítani, ha nem megy ne keseredj el..hiszen ezt az időszakot erre szántad. Próbálj meg sokat beszélgetni ismeretlen, új szituációkban pl boltban, a buszon, suliban egy tőled fiatalabb vagy esetleg idősebb emberrel, fiúkkal lányokkal vegyesen....nénikkel bácsikkal..meglátod ki fog alakulni benned is a kézség hogy laza legyél.
2011. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 magyaros válasza:

hallgasd meg zgodan javaslatát, aranyat ér.


majd fogsz találni olyan magányos farkasokat is akikkel 2-3 hónapig táraslogsz, 3-4 hónap szünet majd vissza - de onnan ahól abbamaradt. ezek a legszebb kapcsolatok szerintem. 25 éves korodig lessz 1-2 ilyen barátod, akikkel az életed végéig mész.


mások pedig... próba szerencse ugyanis tudod (tudjuk) hogy 5 mondaton belűl felismered azt akit eltűrsz (na meg ő téget), akitől tanulhatsz és akit taníthatsz, akiknek oly ízlesei vannak mint neked.


az iskola egy erőltetett struktúra ami nem a barátságot hanem a fegyelmet tanítja meg.


mindenesetre, figyelmedbe ajánlom a kultúrát - egy új és NAGYON gazdag lexikon. nem árt egy újságot sem olvasni (biztos kapsz eggyet ami tetszik), na meg egy folyóiratot. ezek olyan dolgok amik fix "válogatós" embereknek készültek.


sok sikert!

2011. dec. 25. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
+
2012. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!