Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan szülőről, akinek a gyereke már általánosban is majdnem megbukott, csak a tanár becsukta a szemét azért ment át, ugyanez a helyzet volt szakközépben, és mégis egyetemre tuszkolja a gyerekét olyan szakra ahol nincs felvételi?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Milyen szak az, ahol "nincs felvételi"?
2013. jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
61%
Hogy jót akar a gyereknek? Attól, hogy általánosban nem volt jó tanuló, meg lehet hogy egyebkent megy neki a tanulás.
2013. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
31%
Egyik egyetemen sincs felvételi, max elbeszélgetés, de azt ne nevezzük már felvételinek. A szülőről meg azt gondolom, hogy tisztában van azzal, hogy a kölke ritka lusta és ezért nyaggatni kell, mert úgy gondolja, hogy akkor még hátha lesz belőle valami. Manapság nem egy nagy dolog elvégezni egy alapszakot. És bizony az egyetemi tanárok is sokszor becsukják a szemüket.
2013. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Olyan nincs hogy nincs felvételi.


A véleményem,hogy megpróbálja,hátha.

Öcsém általánosban egy lusta gyerek volt,hiába tanitgattuk,nem maradt meg benne,nem érdekelte.Középsuliba protekcióval került,harmadikig épphogy nem bukott.Aztán egy lány hatására elkezdett tanulni,ő megmutatja,hogy nem hülyegyerek.Leérettségizett,egyetemre ment,mérnök lett,ma sikeres ember. (a gimis szerelme pedig a felesége)

Vannak csodák.

Pedig azt hittük maximum utcaseprő lesz.

2013. jan. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Én még abban a rendszerben jártam egyetemre, amikor valóban volt felvételi. Akkor érettségi előtt mindenki ment szépen az egyetemre, kapott egy feladatlapot, amit ki kellett tölteni és bizony lepontozták, majd volt szóbeli is. 120 pont volt a maximum ebből 60 pontot jelentett a felvételi, a többit az középiskolai jegyek adták. Akkor is le kellett érettségizni, viszont, ha nem jelent meg valaki a felvételin, akkor nem vették fel. Szóval nekem ne mondja senki, hogy olyan nincs, hogy nincs felvételi, mert most többnyire csak beiratkozásnál látják először személyesen az egyetemistát, leszámítva a készség szakokat, pl. rajz, testnevelés. De azt se felvételinek, hanem alkalmassági vizsgának, vagy felvételi elbeszélgetésnek hívják.
2013. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Általános iskolában utáltam tanulni, szétszórt voltam nem tudtam koncentrálni általános végére saját magamban is elkönyveltem, hogy ostoba vagyok és nekem ez nem fog menni.. Ezzel a hozzáállással el is értem az eredményt, amire mindenki számított, 10.ben megbuktam.. Nem akartam semmit sem csinálni..Gondoltam elmegyek gimi után valami recepciósnak vagy eladónak valami boltba tök mindegy.. Aztán rájöttem, hogy jéé van egy tárgy, amiben egész jó vagyok.. Ráfeküdtem a tanulására és ráeszméltem mennyire jó érzés, ha egy tanár jónak tart valamiből, ha tudsz valamit.. Neki veselkedtem és elkezdtem tanulni a többi tárgyat is.. 11. év végére a jobb tanulók között találtam magam.. 12.ben leérettségiztem egészen jól és már meg sem fordult a fejemben, hogy ne tanuljak tovább.. Hálás vagyok neki, hogy anyukámék mindig hajtottak és nyaggattak, különben lehet hamarabb feladom és egy kicsit ösztönzőleg is hatott.. Ha egyszer gyerekem lesz én sem fogom hagyni, hogy beletörődjön, hogy hülye és én is hajtani fogom, hogy tanuljon.. Hátha csak ő is későn érő típus és, ha más nem az egyetemen megjön az esze..
2013. jan. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az, hogy ügyes.:D
2013. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Öcsém valahogy hasonlóképpen volt, bukdácsolt, aztán "betuszkolták" mérnökasszisztensnek (oda valami minimális pontszám is elég volt), ott rájött, hogy el szeretné végezni a főiskolát, mérnök lett, nagyon jó állása van, már ezerszer megköszönte, hogy nem hagyták neki annyiban. Nem feltétlenül hülye az a szülő, aki ki szeretné hozni a maximumot a gyerekéből.
2013. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

Általánosban én is megbuktam volna nyolcadik végén töriből, de a tanár megadta a kettest csak azért, hogy mehessek tovább középiskolába. Középsuliban is volt olyan eset, hogy megbuktam félévkor (bár év végére kijavítottam), s általánosságban se voltam túl jó tanuló. Ennek ellenére egyetemre járok, mérnöknek tanulok és nem éppen a legrosszabbak közé tartozom. Az egésznek az az oka, hogy általánosban és középiskolában rengeteg egymástól független dolgot kell tanulni, amik nem feltétlen érdeklik az embert (főleg azokat, akik tudják mit szeretnének tanulni), ebből kifolyólag nem teljesítenek jól. Egyetemen viszont azt tanulja az ember amit szeretne, ezért jobban is teljesít. Magyarán én is ösztönözném a gyerekemet, hogy tanuljon tovább, még akkor is, ha előtte nem teljesített jól.


24/F

2013. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

sehol sincs felvételi...

csak az évek alatt megszerzett pontok, érettségi alapján kapnak pontot a felvételizők és ez vagy eléri a felvételi ponthatárt vagy nem

2013. jan. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!